Polskie Przedstawicielstwo Targów Hamburskich, Stuttgarckich, Karlsruhe logo

Oficjalne Przedstawicielstwo
Targów Hamburskich, Stuttgarckich i Karlsruhe w Polsce

Targi w Niemczech loga

Targi Hydrogen Technology Expo Europe przeniosą się do Hamburga w 2024 r.

by | 19.05, 2023

Targi Hamburskie podejmują nowe partnerstwo z Trans-Global Events

Hydrogen Technology Expo Europe, największe na świecie targi wodorowe, ogłosiły nowe długoterminowe partnerstwo z Targami Hamburskimi i przeprowadzkę do Hamburga od 2024 roku. To coroczne wydarzenie, które obecnie odbywa się w Bremie w Niemczech, przyciąga już ponad 500 międzynarodowych wystawców i tysiące gości targowych z całego świata. Prezentowane są na nim najnowsze innowacje w branży wodorowej i związanego z nim sektora OZE.

Oczekuje się, że partnerstwo z Targami w Hamburgu jeszcze bardziej zwiększy tempo wzrostu targów Hydrogen Technology Expo od 2024 r.  Tym samym nowa współpraca umocni miejsce tych targów jako największej na świecie międzynarodowej platformy biznesowej dla branży wodorowej.

“Hydrogen Technology Expo jest podekscytowane współpracą z Hamburg Messe und Congress przy organizacji naszego wydarzenia w 2024 roku” – powiedział dyrektor generalny Mike Robinson. “Hamburg jest uznawany na arenie międzynarodowej za lidera w sektorze energii odnawialnej i gospodarza wielu ważnych projektów wodorowych. Doświadczenie Targów Hamburskich i światowej klasy infrastruktura pomogą nam w organizacji jeszcze bardziej istotnego wydarzenia, które przyciągnie jeszcze więcej międzynarodowych gości targowych”.

Najważniejsze wydarzenie dla światowego przemysłu wodorowego

Targi Hydrogen Technology Expo Europe stały się najważniejszym wydarzeniem dla globalnego przemysłu wodorowego, zapewniając podmiotom z sektora wodorowego platformę do zaprezentowania swoich najnowszych produktów, usług i badań w tej szybko rozwijającej się dziedzinie. Są one ważnym punktem w kalendarzu targów dla branży energetycznej oraz OZE.

“Nowe partnerstwo z Targami w Hamburgu to wielka szansa dla Hydrogen Technology Expo” – powiedział dyrektor wydarzenia Charlie Brandon. “Pozwoli nam to jeszcze bardziej poszerzyć naszą wiedzę specjalistyczną w sektorze wodoru i zgromadzić międzynarodową branżę, która zaprezentuje technologie i nowe rozwiązania, które przyczynią się do dalszego rozwoju sektora wodoru”.

Miasto Hamburg jako ważny ośrodek technologii OZE, morskich i zrównoważonego rozwoju

Hamburg jest uznawany na arenie międzynarodowej za przodujące światowe centrum energii odnawialnej i niskoemisyjnego wodoru, a także za pioniera w dziedzinie zrównoważonej mobilności, zwłaszcza w przemyśle morskim i lotniczym. Targi Hamburskie są organizatorem takich imprez jak WindEnergy Hamburg — kluczowego na świecie wydarzenia branży wiatrowej oraz SMM Hamburg — największych, międzynarodowych targów morskich. Dzięki nowemu partnerstwu, targi Hydrogen Technology Expo Europe będą kolejną, globalną imprezą flagową w Hamburgu.

“Jesteśmy dumni, że wraz z naszym partnerem, Trans-Global Events, będziemy organizować największą na świecie platformę networkingową dla sektora wodorowego w centrum wystawienniczym Hamburga” – podkreślił Bernd Aufderheide, prezes i dyrektor generalny Hamburg Messe und Congress. “Dla nas i metropolii Hamburga, to partnerstwo w zakresie współpracy jest kamieniem milowym, który będzie napędzał innowacje i procesy technologiczne dla ogniw paliwowych (H2). Umożliwi to mierzenie się z wyzwaniami energetycznymi przyszłości. Projekty i infrastruktura miasta, w połączeniu z naszym centralnie położonym, nowoczesnym centrum wystawienniczym, stanowią idealne środowisko dla tych przodujących, globalnych targów, które będą tutaj się odbywać regularnie i dalej rozwijać”.

Integracja dwóch imprez poświęconych tematyce wodoru

Tematy dotychczas poruszane podczas H2EXPO & CONFERENCE, własnego wydarzenia targowego branży wodoru Targów Hamburskich, zostaną zintegrowane z Hydrogen Technology Expo Europe, wzbogacając jego portfolio. W związku z połączeniem obu wydarzeń, Targi w Hamburgu rezygnują z organizacji H2EXPO & CONFERENCE zaplanowanej na czerwiec 2023 roku.

Hydrogen Technology Expo Europe 2024 przyciągnie liderów branży, decydentów i naukowców z całego świata i zapewni wyjątkową okazję do poznania najnowszych trendów i innowacji w branży wodorowej oraz nawiązania kontaktów z profesjonalistami.

“Z niecierpliwością czekamy na powitanie wystawców i odwiedzających na naszym wydarzeniu w Hamburgu w 2024 roku” – dodał dyrektor wydarzenia Charlie Brandon. “Wraz z Hamburg Messe und Congress jesteśmy zobowiązani do zapewnienia wyjątkowego wydarzenia, które będzie napędzać postęp i innowacje w branży wodorowej”.

Hydrogen Technology Expo będzie nadal odbywać się w połączeniu z Carbon Capture Technology Expo, które jest kluczowym wydarzeniem dla CCUS (ang. carbon capture, utilisation and storage), czyli technologii wychwytu, transportu, utylizacji oraz składowania dwutlenku węgla, oraz pozostałych technologii redukcji emisji dwutlenku węgla. Partnerstwo obu targów branżowych ma na celu zaspokojenie pilnej potrzeby znalezienia i wdrożenia rozwiązań w zakresie usuwania dwutlenku węgla i promowania produkcji niebieskiego wodoru.

Dzięki tej współpracy obie imprezy targowe będą wyjątkową okazją dla profesjonalistów branżowych, naukowców, decydentów i interesariuszy. Tak formuła umożliwi prezentację szerokiej gamy najnowocześniejszych technologii i strategii w dziedzinie transformacji energetycznej. Uczestnicy będą mogli zapoznać się z tematami i rozwiązaniami w zakresie CCUS, redukcji emisji dwutlenku węgla i niebieskiego wodoru. Te kwestie odgrywają kluczową rolę w osiąganiu przyszłych celów zerowej emisji netto i redukcji emisji dwutlenku węgla.

Targi Hydrogen Technology Expo Europe odbędą się w dniach 22-24 października 2024 r. Kolejne edycje będą się odbywać co roku w Hamburgu. Firmy zainteresowane udziałem powinny kontaktować się bezpośrednio z organizatorami w Niemczech.

Zdjęcia: © Hamburg Messe und Congress

Podziel się informacją!

Oficjalne Przedstawicielstwo Targów Hamburskich, Stuttgarckich i Karlsruhe w Polsce

Fair Support & Service

ul. Gibalskiego 21, 01-190 Warszawa
tel: +48 22 620 71 98, tel: +48 22 620 72 98, fax: +48 22 245 43 42
[email protected]