Polskie Przedstawicielstwo Targów Hamburskich, Stuttgarckich, Karlsruhe logo

Oficjalne Przedstawicielstwo
Targów Hamburskich, Stuttgarckich i Karlsruhe w Polsce

Targi w Niemczech loga
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

GrindingHub | Międzynarodowe Targi Technologii Szlifowania

14 maja, 2024 - do - 17 maja, 2024

Targi GrindingHUB Stuttgart logo

Targi GrindingHub to nowe wydarzenie powstałe w odpowiedzi na zapotrzebowanie rynku i wiodących firm na nową imprezę wystawienniczą dla branży szlifierskiej. Są one współorganizowane przez Targi Stuttgarckie oraz związek branżowy VDW (Stowarzyszenie Niemieckich Producentów Obrabiarek) we współpracy z SWISSMEM (Stowarzyszenie Szwajcarskiego Przemysłu Maszynowego, Elektrycznego i Metalowego).

Targi koncentrują się na technologii szlifowania, zaprezentowane zostaną między innymi szlifierki, szlifierki narzędziowe, narzędzia szlifierskie, materiały ścierne czy chłodziwa.

Pierwsza edycja targów zakończyła się olbrzymim sukcesem. Swoją ofertę zaprezentowało 276 wystawców (z czego 40% z zagranicy, z 23 krajów), a targi odwiedziło blisko 10 tys. specjalistów z branży (z czego 1/3 pochodziła z zagranicy, z 59 krajów).

Wybór Stuttgartu nie był przypadkowy – to stolica regionu, który jest jednym z największych skupisk branży obróbki metalu na Starym Kontynencie, jest położony w centrum Europy i łatwo dostępny (tereny targowe znajdują się w odległości 200 m od lotniska i przy stacji kolejowej), a same Targi Stuttgarckie od wielu lat organizują z sukcesem imprezy wystawiennicze dla branży przemysłowej i dysponują siecią kilkudziesięciu przedstawicielstw na całym świecie. Natomiast VDW posiada doświadczenia w organizacji takich targów, jak EMO w Hanowerze czy METAV oraz kontakty ze stowarzyszeniami branżowymi we wszystkich krajach, w których odbywa się produkcja.

Szlifowanie jest natomiast jednym z 4 najważniejszych procesów produkcyjnych w branży obrabiarek w Niemczech. Według oficjalnych statystyk w 2021 r. sektor wyprodukował maszyny o wartości 820 mln euro. 85 procent z nich zostało wyeksportowanych, z czego około połowa trafiła do Europy. Największymi rynkami zbytu są Chiny, USA i Włochy. Na arenie międzynarodowej Chiny, Japonia i Niemcy prowadziły światowe rankingi w 2021 roku. Według szacunków VDW sektor technologii szlifowania wyprodukował w 2021 roku maszyny o wartości 4,7 miliarda euro.

Oficjalne Przedstawicielstwo Targów Hamburskich, Stuttgarckich i Karlsruhe w Polsce

Telefon:
+48 22 620 71 98
+48 22 620 72 98

Email:
biuro()eurotargi.com

Patroni medialni

staleo.pl logo

zrobotyzowany logo

Koszty stoiska na targach

Napisz do nas. Udzielimy niezbędnych informacji o udziale w targach.

Zgłoś firmę na targi

Zapytaj o warunki udziału. Masz pytania? Chętnie odpowiemy. Oferujemy bezpłatną pomoc w załatwianiu spraw związanych z organizacją stoisk wystawienniczych.

Napisz do nas przez formularz

Kontakt
Zgoda na przetwarzanie danych
Podziel się informacją!

Szczegóły

Początek:
14 maja, 2024 o 09:00
Koniec:
17 maja, 2024 o 17:00
Kategorie Wydarzenie:
, , ,
Witryna internetowa:
https://www.grindinghub.de/

Organizator

Landesmesse Stuttgart

Miejsce wydarzenia

Tereny Targowe w Stuttgarcie
Flughafenstraße
Stuttgart, Leinfelden-Echterdingen, 70629 Germany
+ Google Map