Polskie Przedstawicielstwo Targów Hamburskich, Stuttgarckich, Karlsruhe logo
Oficjalne Przedstawicielstwo
Targów Hamburskich, Stuttgarckich i Karlsruhe w Polsce
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

GrindingHub | Międzynarodowe Targi Technologii Szlifowania

14 maja, 2024 - do - 17 maja, 2024

Targi GrindingHUB Stuttgart logo

Targi GrindingHub to nowe wydarzenie powstałe w odpowiedzi na zapotrzebowanie rynku i wiodących firm na nową imprezę wystawienniczą dla branży szlifierskiej. Są one współorganizowane przez Targi Stuttgarckie oraz związek branżowy VDW (Stowarzyszenie Niemieckich Producentów Obrabiarek) we współpracy z SWISSMEM (Stowarzyszenie Szwajcarskiego Przemysłu Maszynowego, Elektrycznego i Metalowego).

Targi koncentrują się na technologii szlifowania, a na targach zaprezentowane zostaną między innymi szlifierki, szlifierki narzędziowe, narzędzia szlifierskie, materiały ścierne czy chłodziwa.

Pierwsza edycja targów zakończyła się olbrzymim sukcesem. Swoją ofertę zaprezentowało 276 wystawców (z czego 40% z zagranicy, z 23 krajów), a targi odwiedziło blisko 10 tys. specjalistów z branży (z czego 1/3 pochodziła z zagranicy, z 59 krajów).

Wybór Stuttgartu nie był przypadkowy – to stolica regionu, który jest jednym z największych skupisk branży obróbki metalu na Starym Kontynencie, jest położony w centrum Europy i łatwo dostępny (tereny targowe znajdują się w odległości 200 m od lotniska i przy stacji kolejowej), a same Targi Stuttgarckie od wielu lat organizują z sukcesem imprezy wystawiennicze dla branży przemysłowej i dysponują siecią kilkudziesięciu przedstawicielstw na całym świecie. Natomiast VDW posiada doświadczenia w organizacji takich targów, jak EMO w Hanowerze czy METAV oraz kontakty ze stowarzyszeniami branżowymi we wszystkich krajach, w których odbywa się produkcja.

Szlifowanie jest natomiast jednym z 4 najważniejszych procesów produkcyjnych w branży obrabiarek w Niemczech. Według oficjalnych statystyk w 2021 r. sektor wyprodukował maszyny o wartości 820 mln euro. 85 procent z nich zostało wyeksportowanych, z czego około połowa trafiła do Europy. Największymi rynkami zbytu są Chiny, USA i Włochy. Na arenie międzynarodowej Chiny, Japonia i Niemcy prowadziły światowe rankingi w 2021 roku. Według szacunków VDW sektor technologii szlifowania wyprodukował w 2021 roku maszyny o wartości 4,7 miliarda euro.

Oficjalne Przedstawicielstwo Targów Hamburskich, Stuttgarckich i Karlsruhe w Polsce

Telefon:
+48 22 620 71 98
+48 22 620 72 98

Email:
biuro()eurotargi.com

Patroni medialni

staleo.pl logo

zrobotyzowany logo

Koszty stoiska na targach

Napisz do nas. Skontaktujemy się, gdy informacje o kosztach udziału będą dostępne.

Zgłoś firmę na targi

Masz pytania?

Napisz do nas przez formularz

Kontakt
Zgoda na przetwarzanie danych
Podziel się informacją!

Szczegóły

Początek:
14 maja, 2024 o 09:00
Koniec:
17 maja, 2024 o 17:00
Kategorie Wydarzenie:
, , ,
Witryna internetowa:
https://www.grindinghub.de/

Organizator

Landesmesse Stuttgart

Miejsce wydarzenia

Tereny Targowe w Stuttgarcie
Flughafenstraße
Stuttgart, Leinfelden-Echterdingen, 70629 Germany
+ Google Map