Polskie Przedstawicielstwo Targów Hamburskich, Stuttgarckich, Karlsruhe logo

Oficjalne Przedstawicielstwo
Targów Hamburskich, Stuttgarckich i Karlsruhe w Polsce

Targi w Niemczech loga

Udział w targach i często zadawane pytania (FAQ) – odpowiadamy

Jakie usługi oferujecie wystawcom targowym?

  • materiały informacyjne i formularze zgłoszeniowe na reprezentowane przez nas targi w Hamburgu, Stuttgarcie i Karlsruhe i współorganizowane imprezy targowe.
  • bezpłatną pomoc w załatwianiu spraw związanych z organizacją stoisk wystawienniczych na reprezentowanych przez nas targach
  • organizację wspólnych stoisk polskich firm w Hamburgu, Stuttgarcie i Karlsruhe
  • kontakt z tłumaczami
  • pomoc przy rezerwacji noclegów

Jakie usługi oferujecie odwiedzającym targi?

  • bilety wstępu w promocyjnych cenach na reprezentowane przez nas targi
  • wyjazdy grupowe i indywidualne organizowanie we współpracy z biurami podróży na reprezentowane przez nas targi
  • bezpłatne informacje o dojeździe na targi, parkingach targowych i rezerwacji hoteli

Jak zgłosić się na targi?

Na targi można zgłosić się, wysyłając wypełniony, tradycyjny formularz zgłoszeniowy lub rejestrując online. Prosimy o kontakt z naszym Przedstawicielstwem e-mailowo, telefonicznie lub poprzez formularz kontaktowy na naszej stronie. Ustalimy interesujące Państwa targi i prześlemy materiały informacyjne oraz formularze zgłoszeniowe. Do wypełnienia formularza niezbędne jest podanie danych firmy, kategorii produktowych oraz oczekiwanej wielkości stoiska.

Samo wysłanie formularza nie oznacza potwierdzenia uczestnictwa. Dopiero po akceptacji zaproponowanej lokalizacji następuje formalne zgłoszenie. Należy pamiętać, że rezygnacja z potwierdzonego stoiska może wiązać się z opłatą manipulacyjną.

Gdzie zamówić bilety na targi?

Jeśli interesuje Państwa odwiedzenie targów, w naszym Przedstawicielstwie oferujemy bilety targowe w promocyjnych cenach. Dostępne są u nas bilety na różne, reprezentowane przez nas imprezy targowe w Hamburgu, Stuttgarcie i Karlsruhe.

W celu zamówienia biletów w niższych cenach prosimy o kontakt e-mailowy, telefoniczny lub poprzez formularz kontaktowy na naszej stronie. Prosimy o podanie danych osobowych (imienia i nazwiska) osób wybierających się na targi, nazwy firmy, numeru NIP do wystawienia faktury oraz danych kontaktowych do osoby zamawiającej bilety.

Jak dojechać na targi?

Tereny targowe w Hamburgu, Stuttgarcie i Karlsruhe znajdują się w dogodnych i dobrze skomunikowanych lokalizacjach. Bardziej szczegółowe informacje są dostępne na poszczególnych stronach:

Dojazd na Targi Hamburskie

Dojazd na Targi Stuttgarckie

Dojazd na Targi Karlsruhe

Z jakim wyprzedzeniem zgłosić się na targi?

Targi najlepiej planować z większym wyprzedzeniem. Zależnie od imprezy targowej firmy zgłaszają się z rocznym lub nawet większym wyprzedzeniem. Czasem firmy zgłaszają się od razu po zakończeniu jednej edycji targów, na kolejną. Wcześniejsze zgłoszenie oznacza często niższą cenę za metr kwadratowy powierzchni i możliwość wyboru lepszego miejsca w bardziej wyeksponowanym miejscu. Im bliżej targów, tym mniej powierzchni targowej i stoisk wyspowych lub narożnych. Przy największych imprezach niejednokrotnie dla firm brakuje już miejsca i targi muszą odmówić im udziału w charakterze wystawcy.

Czy muszę mieć własną zabudowę targową?

Nie ma konieczności posiadania własnej zabudowy targowej, aby wziąć udział w targach. W Hamburgu, Stuttgarcie i Karlsruhe wystawcy mogą wypożyczyć zabudowę na czas targów w różnych standardach lub zamówić indywidualny projekt stoiska.

Mimo to, wiele firm posiada własną zabudowę, z którą wystawia się na różnych imprezach targowych. Należy jednak pamiętać, że wiąże się to m.in. z kosztami transportu i magazynowania.

Wystawcom zainteresowanym standardowymi ofertami zabudowy, z chęcią prześlemy ofertę dostępnej, standardowej zabudowy targowej.

Jakie są minimalne wymiary stoiska?

Najczęściej minimalny wymiar stoiska to 9 mkw. (3m x 3m). Natomiast na niektórych targach wymagane są większe stoiska np. 12 mkw. lub 16 mkw. Wymagania z reguły są określone na formularzu zgłoszeniowym na konkretne targi.

Jeśli nie są Państwo pewni, co do minimalnej wielkości stoiska, prosimy o kontakt z naszym Przedstawicielstwem.

Ile kosztuje udział w targach?

Koszt udziału w targach w Niemczech zależy od imprezy i nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Natomiast udział w targach wiąże się z kosztami, wynajęcia powierzchni, zabudowy stoiska, przejazdów i noclegów dla pracowników, materiałów promocyjnych i marketingu.

Wydatki i koszty udziału w targach niemieckich mogą kształtować się od kilku tysięcy euro wzwyż. Dokładniejszych informacji dotyczących samego zgłoszenia i uczestnictwa w targach, bez kosztów okołotargowych, możemy udzielić po kontakcie i ustaleniu, której imprezy targowej dotyczy udział.

W jakich dniach i godzinach odbywają się targi?

Szczegółowe informacje o godzinach odbywania się targów zależą od konkretnej imprezy. Informacje z reguły są dostępne na naszej stronie, niemieckich stronach poszczególnych targów, formularzach zgłoszeniowych i warunkach udziału lub w internetowych serwisach obsługi wystawcy.

W celu ustalenia godzin prosimy o kontakt e-mailowy, telefoniczny lub poprzez formularz kontaktowy na naszej stronie i podanie nazwy imprezy targowej.

W jakich godzinach targi są otwarte dla wystawców?

Hale targowe są z reguły dostępne dla wystawców już od rana, od godzin 7/8 w zależności od targów. Natomiast po zakończeniu dnia targowego lub całej imprezy, hale targowe również są dostępne, dając czas na uporządkowanie stoiska i jego demontaż po targach.

Szczegółowe informacje o godzinach otwarcia dla wystawców zależą od konkretnej imprezy. Informacje z reguły są dostępne w formularzach zgłoszeniowych i warunkach udziału lub w internetowych serwisach obsługi wystawcy.

W jakich godzinach targi są otwarte dla odwiedzających?

Hale targowe dla odwiedzających otwierają się odpowiednio później niż dla wystawców. Z reguły w godzinach 9/10 rano i trwają do 16/18 wieczorem. Niektóre targi mogą rozpoczynać się po południu np. o 14 pierwszego dnia, a ostatniego także kończyć się wcześniej niż w dniach poprzednich.

Szczegółowe informacje o godzinach otwarcia dla odwiedzających zależą od konkretnej imprezy targowej. Informacje z reguły są dostępne na naszej stronie lub niemieckich stronach poszczególnych targów.

Czy wystawcy powinni mieć identyfikatory na czas zabudowy?

Wstęp na czas montażu i demontażu mają tylko osoby z identyfikatorami i każdemu wystawcy przekazywane są bezpłatne identyfikatory na ten okres. Po terenie należy poruszać się z identyfikatorem.

Czy jako wystawca muszę być wcześniej przed otwarciem targów?

Choć nie ma obowiązku stawienia się przed otwarciem targów, stoisko należy przygotować do przyjęcia gości. O ile za organizację i zabudowę stoiska nie odpowiada wynajęta firma zewnętrzna, należy stawić się przed otwarciem targów dla odwiedzających.

Należy pamiętać, że stoiska, które pozostają puste (niezabudowane) na kilkanaście godzin przed rozpoczęciem targów i nie ma informacji o późniejszym przybyciu, mogą zostać obciążone dodatkowymi opłatami.

Co w przypadku, gdy wystawca nie zakończy zabudowy lub demontażu stoiska w wyznaczonym terminie?

Przed targami i po targach jest wystarczająco dużo czasu, aby każdy wystawca zdążył ze wszystkim pracami. Wcześniejsza budowa stoiska lub dłuższy demontaż musi być zgłoszony i zatwierdzony na piśmie i wiąże się z dodatkową opłatą. Natomiast jeśli wiadomo jest, że z przyczyn losowych niemożliwe będzie dotrzymanie terminu, prosimy o pilny kontakt i zgłoszenie problemu.

Kiedy można rozpocząć zabudowę wykupionej powierzchnię wystawienniczej?

Szczegółowe informacje dotyczące dat montażu i demontażu zależą od imprezy targowej. W celu ustalenia dat i godzin prosimy o kontakt z naszym Przedstawicielstwem. Z reguły jest to okres na kilka dni (3-5 dni) przed targami i po targach. Montaż oraz demontaż stoiska zazwyczaj jest możliwy przez cały dzień od 7/8 rano do 22/24.

Ile kosztuje karnet parkingowy na targach dla wystawcy?

W celu ustalenia aktualnej, dokładnej ceny prosimy o kontakt. Ceny i możliwość zamówienia karnetów są dostępne w internetowych serwisach obsługi wystawców poszczególnych targów. Generalnie ceny karnetów parkingowych dla wystawców to koszt około 20 EUR za samochód osobowy lub 40-60 EUR za ciężarowy.

Zamówienie na karnety parkingowe powinno być złożone co najmniej 5 dni roboczych przed targami.

Co należy zrobić, aby wziąć udział w konferencji, szkoleniu czy warsztacie jako prelegent?

Szczegółowe informacje dotyczące udziału jako prelegent zależą od imprezy targowej. Chęć udziału najczęściej można zgłosić w internetowych serwisach obsługi wystawcy, gdzie są również podane warunki partycypacji.

Ile karnetów parkingowych przysługuje wystawcy?

Dla większości targów, karnet parkingowy należy dokupić w internetowych serwisach obsługi wystawcy.

Ile karnetów wejściowych otrzymam jako wystawca?

Każdemu wystawcy przysługują identyfikatory na czas targów oraz montażu i demontażu zabudowy. Ich ilość z reguły zależy od wielkości stoiska i wystawcy mogą otrzymać od kilku do kilkunastu identyfikatorów przy bardzo dużych stoiskach. W razie potrzeby dodatkowe karnety można domówić za opłatą.

Jak można zabezpieczyć stoisko przed kradzieżą?

Wszystkie tereny targowe są chronione na czas montażu i demontażu zabudowy wstęp mają tylko upoważnione osoby z identyfikatorami. Niemniej jednak zawsze warto zachować przede wszystkim zdrowy rozsądek i szczególnie cenne eksponaty należy dodatkowo zabezpieczyć w zamykanym zapleczu i szafce/sejfie, przed osobami postronnymi. Najlepiej także ubezpieczyć je od kradzieży i uszkodzeń na czas targów i transportu z/na targi. Można również odpłatnie wynająć osobę, która będzie pilnowała stoiska.

Co warto mieć na targach?

Na targach jako wystawca z pewnością warto zabrać materiały promocyjne (ulotki, rollupy, foldery, prezentacje w formie cyfrowej, torby na materiały), najlepiej w różnych językach (podstawą są materiały po niemiecku i angielsku). Należy pamiętać o wizytówkach dla pracowników.

Na stoisku warto posiadać internet (zamówiony na targach lub np. z karty pre-paid). Wielu wystawców korzysta z usług hostów/hostess do witania gości oraz tłumaczy.

Należy pamiętać o tym, aby zamówić prąd (niektórym wystawcom może także przydać się woda). Praktyczna może być też zamykana szafka oraz mała lodówka i oczywiście poczęstunek, oraz napoje dla gości targowych. Do tego standardowe, biurowe materiały jak długopisy, teczki firmowe.

Warto zapoznać się z artykułem: jak się przygotować na targi.

Skontaktuj się

Kontakt
Zgoda na przetwarzanie danych