Targi Karlsruhe | Oficjalne Przedstawicielstwo Messe Karlsruhe
Polskie Przedstawicielstwo Targów Hamburskich, Stuttgarckich, Karlsruhe logo

Oficjalne Przedstawicielstwo
Targów Hamburskich, Stuttgarckich i Karlsruhe w Polsce

Targi Karlsruhe logo

Targi Karlsruhe

„Idee łączą” – to motyw przewodni Targów i Centrum Kongresowego Karlsruhe, które jest zbudowało już istotną pozycję na rynku targowym i jest miejscem wielu znaczących imprez targowych, kongresów i wydarzeń o międzynarodowym znaczeniu.

Profil terenów targowych w Karlsruhe

Targi i Centrum Kongresowe w Karlsruhe (KMK) to jedna z najbardziej dynamicznie rozwijających się spółek targowych w Niemczech. Na nowo wybudowanych terenach targowych oraz w znajdującej się niedaleko nich hali Europa (Europahalle) odbywa się rocznie ok. 320 imprez (targów, kongresów, wydarzeń kulturalnych i sportowych).

W 2012 r. w organizowanych przez KMK imprezach wystawienniczych udział wzięło ponad 7650 wystawców, które odwiedziło ponad 723 tys. odwiedzających.

Targi Karlsruhe stawiają w swojej strategii działania ukierunkowane na atuty swojego regionu technologicznego, którego centrum jest akademickie i naukowe miasto Karlsruhe. Zgodnie z dewizą „Idee łączą“ spółka KMK współpracuje z renomowanymi szkołami wyższymi, placówkami badawczymi, różnymi sieciami i przedsiębiorstwami, tworząc właściwą platformę dla nowych tematów i innowacji, wspierając wymianę informacji i popularyzując zalety regionu Karlsruhe w skali krajowej i międzynarodowej. Spośró ważnych obszarów tematycznych są tu m.in. targi komunikacji miejskiej i rozwiązań IT oraz targi edukacyjne.

Dzięki ścisłej współpracy ze światem nauki i gospodarki możliwe jest identyfikowanie przyszłych trendów rozwojowych i prezentowanie ich w jasno ukierunkowany sposób w ramach branżowych targów specjalistycznych i kongresów. Partnerami tej kooperacji są między innymi instytut technologiczny Karlsruher Institut für Technologie (KIT), wyższa szkoła techniczno-ekonomiczna Hochschule Karlsruhe – Technik und Wirtschaft oraz wiele innych placówek badawczych i organizacji branżowych. KMK posiada przedstawicielstwa w 15 krajach, m.in. w Finlandii, Austrii, Czechach i Polsce.

Infrastruktura w Karlsruhe

Targi Karlsruhe dysponują dwoma obiektami targowo-kongresowymi: terenami targowymi Messe Karlsruhe oraz centrum kongresowym Kongresszentrum Karlsruhe, co umożliwia jej organizowanie wielkich i małych kongresów, targów oraz innych imprez.

Centrum kongresowe Kongresszentrum Karlsruhe położone w samym centrum uniwersyteckiego miasta Karlsruhe oferuje 28 sal z liczbą ok. 13.000 miejsc siedzących.

Cztery bezwspornikowe i dobrze naświetlone hale o powierzchni 50.000 m2 powierzchni wystawienniczej, hala imprezowa o powierzchni 1.800 m2 i 62.000 m2 na terenach otwartych, zapewniają dostatecznie dużo miejsca na organizowanie targów, imprez i prezentacji różnego rodzaju oraz wielkości.

Jedną z czterech hal jest dm-arena, która ma powierzchnię całkowitą 12.500 m2, pojemność 10.000 osób (miejsca siedzące) lub 14.000 osób (miejsca stojące) i jest jedną z największych hal tego typu w Niemczech. Tutaj organizowano między innymi telewizyjne show pod tytułem „Wetten, dass..?“ i „Die Show der Naturwunder“ oraz federalne kongresy partii SPD i CDU.

Kolejnym innowacyjnym ośrodkiem dla organizacji imprez biznesowych jest targowe centrum konferencyjne Messe Konferenz Center dysponujące 13 salami konferencyjnymi z możliwością elastycznej aranżacji dla liczby od 40 do 400 uczestników i miejscem dla ogółem ponad 2.000 osób.

Optymalna lokalizacja terenów targowych

Zaletą Karlsruhe, jako ośrodka o znaczeniu europejskim, jest jego położenie w bezpośrednim sąsiedztwie Francji i Szwajcarii oraz doskonałe skomunikowanie z całym kontynentem. Do Targów Karlsruhe można łatwo i szybko dostać się samochodem, koleją lub samolotem zarówno z Niemiec jak i zagranicy. Z międzynarodowego portu lotniczego w Frankfurcie nad Menem można dojechać w ciągu godziny bezpośrednim pociągiem, a podróż z Paryża pociągiem TGV trwa około trzech godzin.

Przedstawicielstwo w Polsce

Oficjalne Przedstawicielstwo Targów Karlsruhe w Polsce zaprasza serdecznie do udziału we wszystkich targach organizowanych przez Karlsruhe Messe und Kongress oraz udziela bezpłatnych informacji na temat targów i prowadzi sprzedaż biletów wstępu na targi w przedsprzedaży.

Targi w Karlsruhe

REHAB_Logo

REHAB

REHAB to platforma wymiany informacji między producentami, firmami handlowymi, terapeutami, pracownikami branży medycznej i rehabilitacyjnej, usługodawcami, a osobami zainteresowanymi aktualnymi trendami i najnowocześniejszymi rozwiązaniami z zakresu rehabilitacji i leczenia.

Więcej o targach >>

Targi ITTRANS Logo

IT-TRANS

Targi IT-Trans to najważniejsza i największa impreza wystawiennicza w Europie poświęcona rozwiązaniom IT w transporcie publicznym.

Więcej o targach >>

Targi NUFAM die Nutzfahrzeug Messe logo

NUFAM

Targi NUFAM to jedna z największych imprez branży pojazdów użytkowych w Niemczech.

Więcej o targach >>

Targi SMM

LEARNTEC

LEARNTEC to rok do roku jedna z pierwszoplanowych wystaw branżowych w Niemczech, poświęcona nowoczesnym metodom kształcenia, edukacji i e-learningowi.

Więcej o targach >>

Targi współorganizowane

UITP summit barcelona 2023 logo

UITP Global Public Transport Summit

Jest to jedno z najważniejszych wydarzeń poświęconych transportowi publicznemu i infrastrukturze transportowej, w którym uczestniczą wszystkie najistotniejsze i liczące się firmy z branży, prezentując najnowsze produkty i rozwiązania, w tym premiery nowych pojazdów.

Więcej o targach >>

Oficjalne Przedstawicielstwo Targów Hamburskich, Stuttgarckich i Karlsruhe w Polsce

Telefon:
+48 22 620 71 98
+48 22 620 72 98

Email:
biuro()eurotargi.com

Usługi dla wystawców Targów w Karlsruhe

Wystawców zainteresowanych dodatkowymi usługami, takimi jak np. zabudowa stoisk targowych, prosimy o kontakt lub przejście do internetowego centrum obsługi wystawcy Online Service Center – Messe Karlsruhe.

Online Service Center – Messe Karlsruhe

OSC Messe Karlsruhe to centrum internetowej obsługi dla wystawców, które umożliwia łatwe i wygodne zarządzanie  udziałem w targach organizowanych przez Landesmesse Stuttgart.

W internetowym serwisie obsługi wystawców, mają oni możliwość zamawiania m.in. usług technicznych oraz marketingowych. Serwis jest dostępny przez całą dobę za pośrednictwem przeglądarki internetowej dla zarejestrowanych użytkowników. 

Zgłoś firmę na targi

Zapytaj o warunki udziału. Masz pytania? Chętnie odpowiemy. Oferujemy bezpłatną pomoc w załatwianiu spraw związanych z organizacją stoisk wystawienniczych.

Aktualności

Miasto targowe Karlsruhe

Kamieniem węgielnym dla Karlsruhe jako miejsca organizacji targów był „Pierwszy Niemiecki Tydzień Terapii”, który odbył się w 1949 roku. Ausstellungs- und Kongress-GmbH (AuK), jak pierwotnie nazywała się spółka Messe Karlsruhe, została oficjalnie założona w 1950 roku.

Aby zachować konkurencyjność jako miejsce organizacji dużych imprez, Karlsruhe zdecydowało się na budowę nowego centrum targowego jako drugiego obiektu poza centrum miasta oraz hotelu kongresowego na Festplatz. KKA stała się Karlsruher Messe- und Kongress-GmbH (KMK). Nowe tereny targowe w Karlsruhe zostały otwarte w 2003 roku.

Jak dojechać na targi w Karlsruhe?

Tereny targowe w Karlsruhe położone są na obrzeżach miasta.

Dojazd samochodem: można jechać autostradą A8 od strony Stuttgartu,  następnie drogą A5 (znaki na Basel). Z drogi A5 należy zjechać na  zjeździe 48 (kierunek Karlsruhe Süd) i podążać za znakami „Messe”.

Pociąg: dojazd pociągami InterCityExpress, InterCity i InterRegio (trasa Hamburg – Basel, z przystankiem we Frankfurcie). Również pociągi z Monachium lub Stuttgartu dojeżdżają do Karlsruhe.

Samolot: przejazd z portu lotniczego Baden-Baden zajmuje ok. 30 minut. Przejazd pociągiem z z lotnisk we Frankfurcie, Stuttgarcie i  Strasburgu zajmuje ok. 50-70 minut.

Dojazd S-Bahn

Z dworca głównego można dojechać różnymi pociągami do centrum miasta z przesiadką na stacji metra Europaplatz:

Linia S1/S11 w kierunku Neureut lub Hochstetten.
Linia 2 w kierunku Knielingen Nord
Linia 3 kierunek Daxlanden lub Rappenwörth

Na Europaplatz należy wsiąść do metra linii S2 w kierunku Rheinstetten (przystanek Messe/Leichtsandstraße).

Z centrum miasta należy udać się linią metra S2 w kierunku Rheinstetten (przystanek Messe/Leichtsandstraße). Podczas imprez i w dni targowe bilety ze strefy taryfowej 100 są ważne aż do przystanku Messe/Leichtsandstraße.

Adres terenów targowych w Karlsruhe

Tereny wystawiennicze
Messe Karlsruhe
Messeallee 1
D-76287 Rheinstetten,  Niemcy

Link do mapy Google

Centrum kongresowe
Kongresszentrum Karlsruhe
Festplatz 9
D-76137 Karlsruhe,  Niemcy