Polskie Przedstawicielstwo Targów Hamburskich, Stuttgarckich, Karlsruhe logo

Oficjalne Przedstawicielstwo
Targów Hamburskich, Stuttgarckich i Karlsruhe w Polsce

Targi w Niemczech loga

30-ta jubileuszowa edycja największego w Europie wydarzenia poświęconego edukacji cyfrowej doraźnie pokazuje, jakie tematy poruszają edukację i jej przyszłość.

LEARNTEC, międzynarodowe targi i kongres dla edukacji cyfrowej w szkołach, na uniwersytetach i dla biznesu, zakończyły się i wszyscy z niecierpliwością czekają już na kolejną edycję w 2024 roku. 30-ta, jubileuszowa edycja odnotowała wzrost liczby odwiedzających o ponad 20 procent.

Około 13 500 uczestników spotkało się w Targach Karlsruhe w dniach 23-25 maja 2023 r., aby nawiązać kontakty i dowiedzieć się o najnowszych trendach w cyfrowym uczeniu się. W targach uczestniczyło 437 wystawców z 21 krajów. Nie zabrakło też firm z Polski.

Wykorzystanie sztucznej inteligencji w nauczaniu i uczeniu się było wspólnym wątkiem LEARNTEC, a tematyka spotkała się z dużym zainteresowaniem odwiedzających. Targi LEARNTEC zajmują wiodącą pozycję branżowego wydarzenia dla edukacji cyfrowej w Europie dla sektora edukacji i biznesu. Są to najważniejsze tego typu targi w Niemczech oraz Europie dla B2B.

„Przez trzy dekady LEARNTEC był centralnym punktem spotkań dla wszystkich zaangażowanych w najnowsze technologie i przyszłościowe trendy w nauczaniu. LEARNTEC i obszar Karlsruhe są ważnymi elementami transformacji cyfrowej w Niemczech i tworzą idealne warunki dla innowacji w dziedzinie edukacji” – mówi Britta Wirtz, dyrektor zarządzająca Targów Karlsruhe.

Wystawcy skorzystali z dużej liczby osób decyzyjnych

W 30-tej edycji targów LEARNTEC wzięła historyczna ilość przedsiębiorstw, w sumie 437 firm, w tym wielu wystawców biorących udział od lat. Zaprezentowano najnowsze trendy w cyfrowym nauczaniu. Wystawcy byli szczególnie zadowoleni z dużego udziału odwiedzających posiadających wysoki zakres decyzyjności.

„Targi LEARNTEC to idealne połączenie oferty edukacyjnej i technologii. Jesteśmy obecni na LEARNTEC od ponad 15 lat i oferujemy dokładnie taki zakres, jaki jest odpowiedni dla tej grupy docelowej odwiedzających. Spotykamy tutaj klientów, którzy są zainteresowani zakupem i mają szereg pytań dotyczących naszej platformy komunikacji online oraz szukają indywidualnych rozwiązań”, mówi Marlene Aßfalg, szefowa marketingu w vitero.

Hannah Dannereder, kierownik ds. marketingu w Haufe Akademie dodaje: „Udało nam się nawiązać cenne kontakty, ponieważ odwiedzający LEARNTEC są dokładnie naszą grupą docelową. W tym roku wykorzystaliśmy targi jako okazję do wprowadzenia na rynek nowej rodziny produktów.”

Technologie dla szkół bezustannie się rozwijają

W hali dm-arena około 120 wystawców zaprezentowało najnowsze technologie dla szkół, uniwersytetów i sektora edukacji. Byli oni pod szczególnym wrażeniem dużej liczby decydentów wśród odwiedzających targi edukacyjne.

Matthias Geenen, założyciel M&A Lernsoftware, był częścią nowej strefy StartUp Valley i podsumowuje: „Chcieliśmy poznać tutaj nowych klientów i spotkaliśmy się głównie z decydentami z administracji i przedstawicieli samorządów, takimi jak rady szkolne, które zaopatrują szkoły w nasze oprogramowanie do nauki”.

LEARNTEC to branżowe wydarzenie do nawiązywania kontaktów i wyznaczania trendów w edukacji

Odwiedzający targi LEARNTEC przyjechali z całych Niemiec i Europy do centrum targowego w Karlsruhe, aby nawiązać kontakty, poznać najnowsze trendy na rynku i pogłębiać swoją wiedzę z dziedziny nowoczesnych rozwiązań dla edukacji.

„Zawsze wyprzedzamy użytkowników o kilka lat pod względem rozwoju technologii, więc korzystamy z bezpośrednich informacji zwrotnych podczas targów, aby zobaczyć, co już pojawiło się na rynku lub co jest obecnie wdrażane”. Daniel Stöckel pracuje dla dostawcy usług edukacyjnych i szkoleniowych i odwiedza LEARNTEC od wielu lat: „Zawsze warto tu przyjechać, ponieważ targi reprezentują całą branżę. Mamy doskonały przekrój wszystkich obszarów i możemy zobaczyć rozwój nowych technologii. Dlatego trzeba tu być”.

LEARNTEC Future Lab: prezentacja technologii przyszłości dla edukacji

Strefa LEARNTEC Future Lab cieszyła się dużym zainteresowaniem wielu odwiedzających. W hali nr 2 można było zapoznać się i doświadczyć technologii przyszłości, takich jak Metaverse czy sztuczna inteligencja w edukacji. Odwiedzający mogli m.in. tworzyć dzieła sztuki przy użyciu sztucznej inteligencji i ChatGPT.

Kongres LEARNTEC dla edukacji cyfrowej

Podczas kongresu LEARNTEC przez trzy dni prezentowane były przełomowe osiągnięcia w dziedzinie edukacji cyfrowej. Około 110 prelegentów z sektorów biznesu i środowiska akademickiego podzieliło się swoją wiedzą z uczestnikami podczas ponad 60 wykładów i warsztatów.

„Cieszymy się, że nowa strefa warsztatowa została tak dobrze przyjęta przez uczestników” – podkreślili Sünne Eichler i prof. dr Peter A. Henning z Komitetu Kongresowego LEARNTEC.

Umieszczona w hali nr 2 specjalna strefa zaoferowała uczestnikom idealne warunki do intensywnej wymiany pomysłów i wiedzy. Uczestnicy wysoko ocenili nową strefę.

Kolejna edycja LEARNTEC już za rok

Następne targi LEARNTEC odbędą się w dniach od 4 do 6 czerwca 2023 r. w Targach Karlsruhe. Już ponad 73 procent dostępnej powierzchni zostało zarezerwowane na edycję LEARNTEC 2024.

Wystawcy mogą już zgłaszać chęć udziału do następnej edycji. Zainteresowane firmy prosimy o kontakt z Przedstawicielstwem Targów Karlsruhe w Polsce.

Zdjęcie: © Messe Karlsruhe / Lars Behrendt

Fair Support & Service
Oficjalne Przedstawicielstwo Targów Hamburskich, Stuttgarckich i Karlsruhe w Polsce

ul. Gibalskiego 21, 01-190 Warszawa
tel: +48 22 620 71 98, tel: +48 22 620 72 98, fax: +48 22 245 43 42
biuro()eurotargi.com

Podziel się informacją!