Oficjalne Przedstawicielstwo Targów Hamburskich, Stuttgarckich i Karlsruhe w Polsce

logo_kmk.png

 logoLMS.png                                                          logo_hamburg.png

Targi Karlsruhe

„Idee łączą” – to motyw przewodni Targów i Centrum Kongresowego Karlsruhe, które jest zbudowało już istotną pozycję na rynku targowym i jest miejscem wielu znaczących imprez targowych, kongresów i wydarzeń o międzynarodowym znaczeniu.

Targi i Centrum Kongresowe w Karlsruhe (KMK) to jedna z najbardziej dynamicznie rozwijających się spółek targowych w Niemczech. Na nowo wybudowanych terenach targowych oraz w znajdującej się niedaleko nich hali Europa (Europahalle) odbywa się rocznie ok. 320 imprez (targów, kongresów, wydarzeń kulturalnych i sportowych). W 2012 r. w organizowanych przez KMK imprezach wystawienniczych udział wzięło ponad 7650 wystawców, które odwiedziło ponad 723 tys. odwiedzających.

Targi Karlsruhe stawiają w swojej strategii działania ukierunkowane na atuty swojego regionu technologicznego, którego centrum jest akademickie i naukowe miasto Karlsruhe. Zgodnie z dewizą „Idee łączą“ spółka KMK współpracuje z renomowanymi szkołami wyższymi, placówkami badawczymi, różnymi sieciami i przedsiębiorstwami, tworząc właściwą platformę dla nowych tematów i innowacji, wspierając wymianę informacji i popularyzując zalety regionu Karlsruhe w skali krajowej i międzynarodowej. Dzięki ścisłej współpracy ze światem nauki i gospodarki możliwe jest identyfikowanie przyszłych trendów rozwojowych i prezentowanie ich w jasno ukierunkowany sposób w ramach branżowych targów specjalistycznych i kongresów. Partnerami tej kooperacji są między innymi instytut technologiczny Karlsruher Institut für Technologie (KIT), wyższa szkoła techniczno-ekonomiczna Hochschule Karlsruhe – Technik und Wirtschaft oraz wiele innych placówek badawczych i organizacji branżowych. KMK posiada przedstawicielstwa w 15 krajach, m.in. w Finlandii, Austrii, Czechach i Polsce. 

Międzynarodowe imprezy targowe w Karlsruhe

Międzynarodowe Targi oraz Kongres E-Learningu i Metod Nowoczesnego Kształcenia dla Biznesu i Nauki LEARNTEC

Corocznymi międzynarodowymi wydarzeniami są wiodące w Europie Międzynarodowe Targi oraz Kongres E-Learningu i Metod Nowoczesnego Kształcenia dla Biznesu i Nauki LEARNTEC, będące kluczową imprezą dla branży IT działającej w obszarze nowych technologii w edukacji, trenerów, coachów, producentów aplikacji do nauki, authoring tools, modułów do kursów itd. Od lat stanowią one centrum europejskiego i niemieckiego biznesu e-learningowego dla firm, międzynarodowych korporacji i uczelni wyższych.

Międzynarodowe Targi Klasycznej Sztuki Nowoczesnej i Współczesnej art KARLSRUHE

Innym targami branżowymi odbywającymi się w Karlsruhe są Międzynarodowe Targi Klasycznej Sztuki Nowoczesnej i Współczesnej art KARLSRUHE, na które przybywa ponad 200 międzynarodowych galerii oraz ponad 50.000 gości targowych. Na powierzchni 35 000 mkw. prezentowane są obrazy, rzeźby, fotografie, grafika. Niepowtarzalna atmosfera i możliwość zakupu unikalnej sztuki, sprawiają, ze jest to niezwykle ciekawa propozycja dla wszystkich miłośników i znawców kunsztu oraz artyzmu artystów.

Międzynarodowe Targi Sztuki Użytkowej i Wzornictwa EUNIQUE

Innymi targami z obszaru sztuki i designu są Międzynarodowe Targi Sztuki Użytkowej i Wzornictwa EUNIQUE. Prezentowane są tu tylko i wyłącznie unikalne okazy i eksponaty z dziedziny jubilerstwa, mody, akcesoriów, architektury wnętrz i krajobrazu. Ponad 300 wystawców z 18 krajów świata zapewnia nie tylko szeroki wybór, ale i najwyższy poziom prezentowanych eksponatów.

Specjalistyczne Targi Rozwiązań Informatycznych w Transporcie Publicznym IT-TRANS

W programie targów znajdują się też między innymi najważniejsza w Europie i jedna z kluczowych na świecie imprez branżowych dla transportu publicznego - Specjalistyczne Targi Rozwiązań Informatycznych w Transporcie Publicznym IT-TRANS. Targi są współorganizowane przez Międzynarodowy Związek Transportu Publicznego UITP i są wiodącą imprezą poświęconą zagadnieniom telematyki, ITS, informacji pasażerskiej, systemom poboru opłat i dystrybucji biletów, systemom telekomunikacyjnym w transporcie itp. Targi w połączeniu z równolegle odbywającym się kongresem przyciągają, co dwa lata top management z branży transportu publicznego i przedstawicieli miast i regionów ze wszystkich kontynentów.

Innymi targami w cyklu dwuletnim są Specjalistyczne Targi Przemysłowej Techniki Cieplnej i Chłodniczej WTT-Expo, którym towarzyszą także Międzynarodowe Targi Przemysłowej Techniki Lakierniczej Paint-Expo. Są te imprezy targowe poświęcone wykorzystaniu wymienników ciepła, przemysłowym systemom przekazywania ciepła i chłodzenia, generatorom pary, ogrzewaniu i chłodzeniu hal przemysłowych oraz przemysłowym pompom ciepła. Są to jedne z najistotniejszych specjalistycznych imprez tematycznych dla branży i cieszą się ogromnym zainteresowaniem gałęzi przemysłu takich jak hutnicza, energetyczna, petrochemiczna, rafineryjna, chemiczna, farmaceutyczna, papiernicza.

Jedną z najważniejszych imprez o międzynarodowym znaczeniu, które odbywają się w Karlsruhe, co dwa lata są targi USETEC wspierane przez RESALE - Światowe Targi Techniki Używanej, które są stałym punktem spotkań dla handlowców i przedstawicieli zakładów przemysłowych poszukujących lub sprzedających używany sprzęt. Można tu spotkać zmodernizowane centra obróbcze, wtryskarki, roboty, dźwigi, maszyny budowalne, rolnicze, pojazdy użytkowe, maszyny drukarskie, piły do drewna, maszyny do recyklingu i wiele innych urządzeń, które są dużo tańsze od zupełnie nowego sprzętu.

REHAB - Międzynarodowe Specjalistycznych Targi Rehabilitacji, Leczenia i Profilaktyki

Od 1980 roku w Karlsruhe odbywają się największe w Europie i jedne z wiodących na świecie targów dla branży medycznej i rehabilitacji - REHAB - Międzynarodowe Specjalistycznych Targi Rehabilitacji, Leczenia i Profilaktyki. Blisko 400 wystawców i 100 instytucji z różnych krajów uczestniczyło w 2015 w tym wydarzeniu wraz z ponad 18 000 specjalistów, którzy odwiedzili targi oraz dodatkowymi 2000 uczestników towarzyszących wydarzeniu konferencji i warsztatów.

NUFAM - Specjalistyczne Targi Pojazdów Użytkowych

Największymi targami w południowych Niemczech poświęconymi pojazdom komercyjnymi i użytkowym są targi NUFAM - Specjalistyczne Targi Pojazdów Użytkowych. Równocześnie są też jedną z kluczowych tego typu imprez na rynku naszego zachodniego sąsiada traktujących stricte o pojazdach dostawczych, ciężarowych, przyczepach, naczepach, pojazdach specjalnych, dźwigach, cysternach, pojazdach dla służb miejskich i oczyszczania miasta, wyposażeniu warsztatów i diagnostyce pojazdów, wózkach widłowych i wyposażeniu centrów logistycznych.

INFRASTRUKTURA W KARLSRUHE

Targi Karlsruhe dysponują dwoma obiektami targowo-kongresowymi; terenami targowymi Messe Karlsruhe oraz centrum kongresowym Kongresszentrum Karlsruhe, co umożliwia jej organizowanie wielkich i małych kongresów, targów oraz innych imprez.

Centrum kongresowe Kongresszentrum Karlsruhe położone w samym centrum uniwersyteckiego miasta Karlsruhe oferuje 28 sal z liczbą ok. 13.000 miejsc siedzących.

Cztery bezwspornikowe i dobrze naświetlone hale o powierzchni 50.000 m2 powierzchni wystawienniczej, hala imprezowa o powierzchni 1.800 m2 i 62.000 m2 na terenach otwartych, zapewniają dostatecznie dużo miejsca na organizowanie targów, imprez i prezentacji różnego rodzaju oraz wielkości.

Jedną z czterech hal jest dm-arena, która ma powierzchnię całkowitą 12.500 m2, pojemność 10.000 osób (miejsca siedzące) lub 14.000 osób (miejsca stojące) i jest jedną z największych hal tego typu w Niemczech. Tutaj organizowano między innymi telewizyjne show pod tytułem „Wetten, dass..?“ i „Die Show der Naturwunder“ oraz federalne kongresy partii SPD i CDU.

Kolejnym innowacyjnym ośrodkiem dla organizacji imprez biznesowych jest targowe centrum konferencyjne Messe Konferenz Center dysponujące 13 salami konferencyjnymi z możliwością elastycznej aranżacji dla liczby od 40 do 400 uczestników i miejscem dla ogółem ponad 2.000 osób.

OPTYMALNA LOKALIZACJA TERENÓW TARGOWYCH

Zaletą Karlsruhe, jako ośrodka o znaczeniu europejskim, jest jego położenie w bezpośrednim sąsiedztwie Francji i Szwajcarii oraz doskonałe skomunikowanie z całym kontynentem. Do Targów Karlsruhe można łatwo i szybko dostać się samochodem, koleją lub samolotem zarówno z Niemiec jak i zagranicy. Z międzynarodowego portu lotniczego w Frankfurcie nad Menem można dojechać w ciągu godziny bezpośrednim pociągiem, a podróż z Paryża pociągiem TGV trwa około trzech godzin.

Polskie Przedstawicielstwo Targów Karlsruhe w Polsce zaprasza serdecznie do udziału we wszystkich targach organizowanych przez Karlsruhe Messe und Kongress oraz udziela bezpłatnych informacji na temat targów i prowadzi sprzedaż biletów wstępu na targi w przedsprzedaży – tel.: 22 620-71-98, 22 620-72-98, e-mail: biuro(at)eurotargi.com.

TARGI KARLSRUHE - NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE

Zamówienie biletów

Dojazd na targi

Plan terenów targowych

Targi Karlsruhe w Niemczech

Targi Karlsruhe w Niemczech

Targi Karlsruhe w Niemczech

Targi Karlsruhe w Niemczech

Targi Karlsruhe w Niemczech

Targi Karlsruhe w Niemczech