Polskie Przedstawicielstwo Targów Hamburskich, Stuttgarckich, Karlsruhe logo
Oficjalne Przedstawicielstwo
Targów Hamburskich, Stuttgarckich i Karlsruhe w Polsce
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

INMEX SMM India | Międzynarodowe Targi Budowy i Wyposażenia Statków, Maszyn i Technologii Morskich

4 października - do - 6 października

Targi Inmex SMM India

Największe targi morskie południowej Azji

W imieniu Targów Hamburskich zapraszamy do udziału w targach INMEX SMM India, które są siostrzaną imprezą największych i najważniejszych na świecie targów dla przemysłu okrętowego – targów SMM w Hamburgu. INMEX SMM India to również największa impreza wystawiennicza tej branży w regionie południowej Azji, co stwarza wystawcom wyjątkową okazję dotarcia do jednego z najbardziej obiecujących rynków i prezentacji swej oferty szerokiej rzeszy zwiedzających. Kolejna edycja imprezy odbędzie się w Bombay Convention and Exhibition Centre w terminie 4 – 6 października 2023 roku.

Organizacja targów INMEX SMM India jest odpowiedzią na dynamicznie rozwijający się w ostatnim dziesięcioleciu indyjski przemysł okrętowy. Indie są trzecią największą gospodarką świata wg parytetu siły nabywczej (PPP) i jedenastą wg nominalnego produktu krajowego brutto. Indyjski przemysł budowy statków ma olbrzymi potencjał i jest niezwykle atrakcyjny dla inwestorów. 7.500 km linii brzegowej, 12 głównych i 200 mniejszych portów, 14.500 km wód śródlądowych, prawie 95% handlu towarami przechodzi przez porty. Dzięki temu branża morska stała się strategiczną gałęzią przemysłu dla rządu indyjskiego, który wspomaga jej dalszy rozwój. Program Sagarmala wspomaga finansowo m.in. modernizację istniejących portów, rozbudowę infrastruktury i połączeń portów z resztą kraju oraz budowę 6-8 nowych portów. Dodatkowo wzrost zapotrzebowania Indii na energię i co za tym idzie zwiększony import węgla, ropy i gazu wymaga nowych statków, takich jak tankowce. Indie są poza tym naturalnym wyborem dla branży remontów statków, dzięki długiej linii brzegowej, strategicznej lokalizacji i zasobowi wykwalifikowanej siły roboczej.

Impreza odbywają się w Mumbaju, największym porcie Indii i w drugim co do wielkości i znaczenia centrum wystawienniczym kraju (po New Dehli). Ze względu na swoje położenie geograficzne Mumbai zapewnia kontakt z krajami Środkowego Wschodu, Chinami, Koreą, Japonią, a także szybko rozwijającymi się rynkami Wietnamu, Filipin, Tajwanu i Singapuru.

Poprzednia edycja targów

W poprzedniej edycji imprezy w 2022 roku w targach INMEX SMM India wzięło udział około 100 wystawców oraz ponad 4.000 odwiedzających z 22 krajów (Indii, USA, Australii, Bangladeszu, Chin, Czech, Estonii, Niemiec, Korei Płd., Malediwów, Holandii, Nepalu, Norwegii, Rosji, Arabii Saudyjskiej, Singapuru, Hiszpanii, Szwecji, Tajlandii, Turcji, Zjednoczonych Emiratów Arabskich, oraz Wielkiej Brytanii. Imprezie towarzyszył bogaty program ramowy obejmujący konferencję, seminaria i specjalne spotkania biznesowe.

95% wystawców z 2022 roku było zadowolonych z udziału w targach, 88% z nich doceniło wysoką fachowość odwiedzających, a 76% znalazło nowych kontrahentów podczas imprezy. 83% gości targowych zawarło kontrakty z dostawcami podczas trwania targów INMEX SMM India 2022.

Zakres tematyczny targów:

  • budowa statków, przemysł stoczniowy, wyposażenie stoczni i recycling statków
  • wyposażenie statków, nawigacja i komunikacja, systemy obrony oraz systemy napędowe
  • technologie offshore i technologie pogłębiania, architektura i wzornictwo dla branży
  • systemy pomocnicze i urządzenia eksploatacyjne, systemy przeładunkowe i infrastruktura portowa

Koszty stoiska na targach

+ opłata za wpis do katalogu – 275 EUR

Zgłoś firmę na targi

Masz pytania?

Napisz do nas przez formularz

Kontakt
Zgoda na przetwarzanie danych
Podziel się informacją!

Szczegóły

Początek:
4 października o 10:00
Koniec:
6 października o 18:00
Kategorie Wydarzenie:
, ,
Witryna internetowa:
https://www.inmex-smm-india.com/

Organizator

Hamburg Messe und Congress

Miejsce wydarzenia

Bombay Exhibition Centre
NESCO, Goregaon
Mumbai, Maharashtra 400065 India
+ Google Map