Polskie Przedstawicielstwo Targów Hamburskich, Stuttgarckich, Karlsruhe logo

Oficjalne Przedstawicielstwo
Targów Hamburskich, Stuttgarckich i Karlsruhe w Polsce

Targi w Niemczech loga

MS&D: Międzynarodowa konferencja bezpieczeństwa morskiego i obrony z nowym partnerem

by | 20.03, 2024

Podczas targów SMM Hamburg odbędzie się międzynarodowa konferencja dotycząca bezpieczeństwa morskiego i obrony MS&D. W dniach 5 i 6 września 2024 roku w Hamburgu na konferencji pojawią się wysoko postawieni przedstawiciele marynarek wojennych z całego świata. 

W bieżącym roku Niemiecki Instytut Morski (DMI – Deutsche Maritime Institut) zorganizuje konferencję w ramach czołowych, światowych targów przemysłu morskiego. Głównym tematem będą współczesne wyzwania geopolityczne oraz nowoczesne technologie morskie.

Claus Ulrich Selbach, dyrektor działu targów morskich i technologicznych Targów Hamburskich
Claus Ulrich Selbach | © Hamburg Messe und Congress | Romanus Fuhrmann

Niemiecki Instytut Morski po raz pierwszy będzie współorganizatorem konferencji poświęconej bezpieczeństwu w ramach targów SMM Hamburg. Jest to powiew świeżości podkreślający rangę tego wydarzenia i międzynarodowej konferencji morskiej poświęconej bezpieczeństwu i obronności MS&D. “Cieszymy się, że pozyskaliśmy tak kompetentnego i szanowanego partnera” – mówi Claus Ulrich Selbach, dyrektor działu targów morskich i technologicznych Targów Hamburskich

Instytut DMI od 50 lat zajmuje się przemysłem morskim. Mittler-Report-Verlag i Tamm-Media Group w Hamburgu są odpowiedzialne za współpracę medialną dla konferencji MS&D. “MS&D to wydarzenie o międzynarodowej renomie. Fakt, że odbywa się w ramach targów SMM Hamburg, czyni go wyjątkowym: delegacje marynarki wojennej mogą tutaj bezpośrednio rozmawiać ze stoczniami i dostawcami” – mówi przewodniczący DMI, admirał flotylli Christian Bock.

admirał flotylli Christian Bock, przewodniczący DMI, Niemieckiego Instytutu Morskiego
admirał flotylli Christian Bock | © Hamburg Messe und Congress / Katharina Roggmann

Jeśli chodzi o treść, konferencja MS&D skupi się przede wszystkim na najnowszych technologiach morskich. W ramach programu konferencji omówione zostaną skuteczne metody cyberbezpieczeństwa.

Popyt ze strony marynarki wojennej i straży przybrzeżnej rośnie, co będzie odzwierciedlone podczas targów SMM Hamburg 2024

Wojna na Ukrainie, napięcia między Chinami a Tajwanem, eskalacja konfliktu na Bliskim Wschodzie – w kontekście rosnących wyzwań geopolitycznych wiele krajów na całym świecie przypomina sobie o potrzebie siły militarnej i inwestuje w sprzęt. 

Przykładowo Niemcy, w ramach budżetu “punktu zwrotnego” (Zeitenwende) ogłoszonego w 2022 r., przeznaczą dodatkowe 20 mld euro dla marynarki wojennej w ciągu najbliższych kilku lat. Niezależnie od tego, czy chodzi o okręty podwodne, fregaty czy trałowce: okręty marynarki wojennej to złożone systemy, które wymagają ogromnej specjalistycznej wiedzy. 

Na targach dla branży morskiej SMM Hamburg obecne są międzynarodowe firmy i liderzy rynkowi, którzy prezentują swoje innowacje i rozwiązania dla przemysłu morskiego i stoczniowego. Łącznie spodziewanych jest ponad 2000 wystawców. Należą do nich m.in. specjaliści od okrętów podwodnych z thyssenkrupp Marine Systems, stocznia morska NVL Group i duńska firma SH Defence. Te i inne firmy z sektora morskiego można znaleźć w Security & Defence Route – jednej z sześciu stref tematycznych na targach SMM Hamburg 2024.

Wielu wystawców SMM Hamburg oferuje nowoczesne technologie podwójnego zastosowania, tj. produkty, które mogą być wykorzystywane w wojskowym i cywilnym przemyśle stoczniowym. Oba segmenty są wzajemnie korzystne, jeśli chodzi o innowacje: “Fakt, że obejmujemy cały łańcuch wartości jako czołowe targi morskie na świecie, po raz kolejny dowiódł swojej wagi” – podkreśla Claus Ulrich Selbach.

Delegacja osób związanych z obornoością i marynarką wojenną podczas konferencji poświęconej obronności morskiej MS&D towarzyszącej targom SMM Hamburg
© Hamburg Messe und Congress / Rolf Otzipka

SMM Hamburg 2024: “siła napędowa transformacji morskiej”

Wiodące na świecie targi branży morskiej odbędą się w Hamburgu w dniach od 3 do 6 września 2024 roku. Oczekuje się, że weźmie w nich udział ponad 2000 wystawców i około 40 000 odwiedzających z ponad 100 krajów. SMM Hamburg obejmuje cały łańcuch wartości branży morskiej w jedenastu halach. Spotykają się tu menedżerowie i specjaliści z całego świata, sprawiając, że jest to najważniejszą na świecie platforma innowacji i najnowszych technologii dla przemysłu morskiego.

Pod hasłem “SMM – siła napędowa transformacji morskiej”, 31. edycja SMM Hamburg skupi się w szczególności na transformacji energetyki morskiej i transformacji cyfrowej. Targom towarzyszyć będzie atrakcyjny program konferencyjny i wiele możliwości nawiązywania kontaktów biznesowych. 

Po raz pierwszy konferencje podczas SMM odbędą się na otwartych scenach w halach targowych w Hamburgu. Specjalne szlaki tematyczne (Theme Routes / Themenrouten) dotyczące poruszanych, kluczowych tematów ułatwią znalezienie wystawców.

Zdjęcia: © Hamburg Messe und Congress

Podziel się informacją!

Oficjalne Przedstawicielstwo Targów Hamburskich, Stuttgarckich i Karlsruhe w Polsce

Fair Support & Service

ul. Gibalskiego 21, 01-190 Warszawa
tel: +48 22 620 71 98, tel: +48 22 620 72 98, fax: +48 22 245 43 42
[email protected]