Polskie Przedstawicielstwo Targów Hamburskich, Stuttgarckich, Karlsruhe logo

Oficjalne Przedstawicielstwo
Targów Hamburskich, Stuttgarckich i Karlsruhe w Polsce

Targi w Niemczech loga

Targi NORTEC w Hamburgu – nowi organizatorzy

by | 22.08, 2023

Targi Stuttgart (LMS – Landesmesse Stuttgart) i Niemiecki Związek Producentów Obrabiarek (VDW – Verein Deutscher Werkzeugmaschinenfabriken) przejmują kontrolę nad targami NORTEC, które są jednym z najważniejszych targów dla branży produkcyjnej w północnych Niemczech. Nowi organizatorzy będą odpowiedzialni za dalsze zarządzanie i rozwój tego wydarzenia, które odbywa się w Hamburgu. Hamburg to też siedziba dotychczasowego organizatora, Targów Hamburskich (HMC – Hamburg Messe und Congress).

NORTEC to ważne wydarzenie targowe dla branży produkcyjnej w północnych Niemczech

Roland Bleinroth, prezes Targów w Stuttgarcie, podkreślił, że NORTEC jest dla firmy ważnym krokiem w ekspansji portfolio targów przemysłowych. LMS jest usatysfakcjonowane możliwością wniesienia doświadczenia zdobytego podczas organizacji licznych, udanych wydarzeń przemysłowych w Stuttgarcie, we współpracy z długoletnim partnerem VDW, na rzecz rozwoju NORTEC jako wiodącej platformy dla technologii produkcji przemysłowej w północnych Niemczech.

Związek VDW również wyraził zadowolenie z tej współpracy. Dr Markus Heering, dyrektor zarządzający VDW, podkreślił, że przejęcie NORTEC przez Messe Stuttgart i VDW otworzy nowe możliwości dalszego wzmacniania i rozwoju tej ważnej imprezy dla branży produkcyjnej w północnych Niemczech. 

Dzięki swojemu doświadczeniu jako organizator targów oraz jako stowarzyszenie branżowe, VDW jest przekonane, że może wnieść cenny wkład w dalszy rozwój NORTEC dzięki swojej wiedzy i międzynarodowym kontaktom.” – podkreśla Dr Heering.

Decyzja o przekazaniu odpowiedzialności za NORTEC spotkała się z pozytywnymi komentarzami. Bernd Aufderheide, prezes i dyrektor generalny Hamburg Messe und Congress GmbH, podkreślił, że Hamburg jest jednym z najważniejszych regionów przemysłowych w Europie i NORTEC odgrywa kluczową rolę jako platforma dla tego sektora. 

Zgłoszenia udziału oraz dalsze informacje o targach NORTEC udzielane są bezpośrednio przez organizatora:
https://www.messe-stuttgart.de/nortec/

Perspektywy rozwoju NORTEC dzięki współpracy z Targami Stuttgart

Bernd Aufderheide jest przekonany, że dzięki współpracy z Targami Stuttgarckimi, które od wielu lat organizują udane targi przemysłowe o tematyce zbliżonej do NORTEC w Stuttgarcie, możliwe będzie wykorzystanie synergii i dalszy rozwój tego wydarzenia. 

Hamburg jest jednym z najważniejszych regionów przemysłowych w Europie. Ta branża znalazła ważną platformę branżową w naszych halach wystawowych podczas targów NORTEC. Hamburg Messe und Congress GmbH ciągle analizuje, w jaki sposób można utrzymać i przede wszystkim rozbudować wydarzenia na obiekcie. Biorąc pod uwagę, że Targi Stuttgart od wielu lat organizują bardzo udane targi o tematyce zbliżonej do NORTEC, jak targi AMB w Stuttgarcie, jesteśmy pewni, że VDW i Messe Stuttgart wzbogacą wydarzenie swoimi doświadczeniami, siecią kontaktów oraz innowacyjnością oraz zapewnią wszystkim zaangażowanym uczestnikom pierwszorzędną imprezę branżową. To ważne, że NORTEC jest i pozostaje w dobrych rękach w Hamburgu.” – wyjaśnia Bernd Aufderheide.

NORTEC pozostaje w Hamburgu – zapewnienia nowych organizatorów

Ostatecznie, NORTEC pozostanie w Hamburgu. Nowi organizatorzy zapewniają, że targi będą kontynuowane w dotychczasowej lokalizacji w Hamburgu. NORTEC odbędzie się zarówno w 2024 roku, jak i w przyszłości na terenie Hamburg Messe und Congress.

Ważną informacją jest również to, że odbywające się dotychczas w Düsseldorfie targi METAV (Międzynarodowe Targi Technologii Obróbki Metali) zostaną zintegrowane z NORTEC. Targi Stuttgart i VDW planują rozszerzyć obszary tematyczne targów NORTEC oraz udoskonalić ich profil w perspektywie średniookresowej. To połączenie wydarzeń pozwoli na skonsolidowanie oferty dla branży przemysłowej w Niemczech.

Wielu wystawców chce widzieć konsolidację na rynku targowym, aby wykorzystać synergię swoich produktów i usług. Bardzo się cieszymy, że możemy to wesprzeć dzięki tej konsolidacji.” – powiedział Dr Heering.

Podsumowanie: Najważniejsze informacje o przyszłości targów NORTEC: 

Co się zmieni na targach NORTEC?

Messe Stuttgart będzie nowym organizatorem targów NORTEC dla branży produkcyjnej. Wspólnie z Niemieckim Związkiem Producentów Obrabiarek (VDW) będą odpowiedzialni za dalsze zarządzanie i rozwój imprezy. Tematyka targów zostanie kontynuowana i rozszerzana. Ponadto, targi METAV zostaną zintegrowane z NORTEC.

Czy targi METAV nie będą już odbywać się w Düsseldorfie? 

Messe Stuttgart i VDW wspólnie rozszerzą obszary tematyczne targów NORTEC oraz udoskonalą ich profil w perspektywie średniookresowej. Jednym z powodów, dla których METAV nie będzie już organizowane w Düsseldorfie, jest koncentracja oferty targowej dla branży metalowej na poziomie krajowym w Niemczech.

Czy targi NORTEC 2024 nadal odbędą się w centrum wystawienniczym w Hamburgu? 

Tak, targi NORTEC będą kontynuowane zarówno w 2024 roku, jak i w przyszłości na terenie Targów Hamburskich.

Zgłoszenia udziału oraz dalsze informacje o targach NORTEC udzielane są bezpośrednio przez organizatora:
https://www.messe-stuttgart.de/nortec/

Zdjęcie: © Hamburg Messe und Congress

Podziel się informacją!

Oficjalne Przedstawicielstwo Targów Hamburskich, Stuttgarckich i Karlsruhe w Polsce

Fair Support & Service

ul. Gibalskiego 21, 01-190 Warszawa
tel: +48 22 620 71 98, tel: +48 22 620 72 98, fax: +48 22 245 43 42
[email protected]