Polskie Przedstawicielstwo Targów Hamburskich, Stuttgarckich, Karlsruhe logo

Oficjalne Przedstawicielstwo
Targów Hamburskich, Stuttgarckich i Karlsruhe w Polsce

Targi w Niemczech loga

Program Ramowy Targów INTERNORGA 2024

by | 4 marca 2024

W 2024 roku targi INTERNORGA po raz kolejny staną się miejscem współpracy biznesowej, wymiany wiedzy oraz dyskusji związanych z rynkiem gastronomicznym i hotelarskim. Wśród oferowanych przestrzeni dla tych działań, na uwagę zasługują dwa innowacyjne formaty, które zadebiutowały w ubiegłym roku. Open Stage, będący modnym miejscem branżowych spotkań, łączy w sobie innowacyjne pomysły, ekspertyzę i inspiracje na temat najświeższych i najważniejszych zagadnień. Z kolei What The Food! by foodlab, to przestrzeń gościnna dla nowicjuszy, pionierów i start-upów z branży spożywczej.

Odbierz bezpłatny bilet wstępu dla gości z Polski >

Open Stage – Serce Innowacji i wiedzy branżowej dla sektora hotelarsko-gastronomicznego

Jeden z kluczowych momentów targów INTERNORGA 2024 zaplanowano na dzień otwarcia, 8 marca, gdy odbędzie się ceremonia wręczenia prestiżowej nagrody INTERNORGA Future Award. W tym roku prezentacja “branżowego Oscara” zostanie przeprowadzona na Open Stage, co zapewnia jeszcze większe zbliżenie do epicentrum wydarzeń. 

Pink Cube z udziałem Karin Tischer z food & more w Kaarst, ekspertki w dziedzinie trendów żywieniowych, również wykorzysta przestrzeń Open Stage, by codziennie w trakcie targów dostarczać fascynujące spostrzeżenia i prognozy dotyczące aktualnych i nadchodzących trendów w sektorze żywności i napojów. 

Prezentując pięć głównych trendów z raportu branżowego INTERNORGA FoodZoom 2.0, znana badaczka trendów nie tylko przedstawi najnowsze kierunki rozwoju branży spożywczej, ale również wskaże, jak przedsiębiorstwa gastronomiczne i restauracje mogą zaskoczyć swoich gości innowacyjnymi koncepcjami piekarniczymi i przekąskowymi.

Open Stage, czyli scena otwarta to miejsce, gdzie około 100 prelegentów i ekspertów branżowych przedstawi praktyczne porady oraz wskazówki dotyczące gastronomii, hotelarstwa i rynku spożywczego. Program poprowadzi znawca marketingu i sektora, Michaela Kuriata z TNC Group. Oto podgląd tylko kilku wybranych tematów, których można się spodziewać podczas Open Stage:

  1. Przyznanie Nagrody Przyszłości INTERNORGA 2024 (INTERNORGA Zukunftspreis 2024): Prezentacja innowacyjnych produktów i zrównoważonych koncepcji, które są w centrum INTERNORGA Zukunftspreis. To jedno z ważniejszych wyróżnień zarówno na poziomie krajowym w Niemczech, jak i międzynarodowym.
  2. PINK CUBE Forum Trendów: Międzynarodowy Wskaźnik Trendów: Przedstawienie najnowszych trendów związanych z zdrowym odżywianiem, alternatywami białkowymi, rozrywką kulinarnej i zrównoważonym rozwojem przez europejsko uznanej badaczkę trendów, Karin Tischer.
  3. Rekrutacja Przyszłości: Wyzwania i Szanse z Pokoleniem Z: Omówienie wyzwań i szans związanych z rekrutacją nowego pokolenia Z do świata pracy oraz jakie nowe perspektywy przynosi to dla firm.
  4. Optymalizacja Procesów w Profesjonalnych Kuchniach z Wykorzystaniem Sztucznej Inteligencji: Przedstawienie konkretnych przykładów wykorzystania sztucznej inteligencji w profesjonalnych kuchniach w celu optymalizacji procesów.
  5. Zarządzanie i Rekrutacja Pracowników – “Przyszliśmy, aby Zostać”: Inspirująca dyskusja na temat skutecznej rekrutacji i zarządzania pracownikami w branży gastronomicznej, ukazująca, jak stworzyć efektywną kulturę przywództwa.

Open Stage w hali A3 będzie miejscem codziennych prezentacji, dyskusji, przemówień oraz dzielenia się przykładami najlepszych praktyk i trendami, które będą odbywać się w godzinach 11:00-16:30. 

Foodlab na targach INTERNORGA: Źródło inspiracji dla start-upów gastronomicznych

Strefa dyskusyjna foodlab na targach internorga Hamburg
Zdjęcie: © Hamburg Messe und Congress/Rolf Otzipka

Nowa platforma “foodlab” stwarza pionierom żywności, nowicjuszom i debiutantom wyjątkową szansę na zaistnienie w centrum branżowej uwagi, dynamizując tym samym ambitną scenę start-upową. 

“Z ogromną radością wracam na targi INTERNORGA z naszą platformą What The Food! by foodlab, aby ponownie zebrać naszą różnorodną społeczność start-upów, doświadczonych przedsiębiorców oraz profesjonalistów z sektora gastronomicznego i restauracyjnego. W tym roku ponownie przyczynimy się do imponującego wzbogacenia wydarzenia, oferując całodniowe kursy mistrzowskie oraz ekscytujące wglądy bezpośrednio z najświeższych projektów gastronomicznych w mieście, a także bogaty wachlarz atrakcji kulinarnych” – komentuje Christin Siegemund, założycielka i dyrektor generalna foodlab w Hamburgu.

Wśród gości znajdą się Sabine Bingenheimer (Regionique) i Heike Lemberger (California Walnuts), które omówią “Dlaczego musimy myśleć o zdrowiu planety”. Start-up GoodBytz z siedzibą w Hamburgu, zajmujący się robotami kuchennymi, wyjaśni, w jaki sposób udało mu się pozyskać Block Group jako inwestora dzięki swojej koncepcji dostarczania zdrowej żywności o niezmiennie wysokiej jakości, z prelekcją zatytułowaną “David meets Goliath – how big and small can help each other”.

What The Food! by foodlab jest otwarte codziennie od 11.00 do 17.00.

Przegląd programu ramowego INTERNORGA 2024: Liczne prezentacje i dyskusje o gastronomii i hotelarstwie

Podczas INTERNORGA 2024 nie zabraknie wielu ciekawych tematów. tuż przed targami odbędzie się Międzynarodowe Forum Gastronomiczne Foodservice.

Program targów wzbogacą też m.in. pasjonujące prezentacje w DEHOGA Club i Café Future Live, koncentrujące się na zagadnieniach takich jak zielone technologie w hotelarstwie, metody rekrutacji społecznej oraz wpływ cateringu eventowego i gastronomii pop-up na rozwój miejski. 

Dodatkowo, OFF THE RECORD Afterwork Lounge oferuje miejsce spotkań dla zwiedzających i wystawców, gdzie będą mogli oni delektować się chłodnymi napojami, dobrą muzyką oraz korzystać z okazji do nawiązywania nowych kontaktów biznesowych codziennie od soboty do poniedziałku, w godzinach 17:30-20:30.

Oto przegląd tego, co czeka w Hamburgu od 8 do 12 marca 2024 roku:

Międzynarodowe Forum Foodservice

Dzień przed rozpoczęciem targów, 7 marca, odbędzie się największy kongres profesjonalnej gastronomii w Europie! Przeczytaj więcej o Kongresie Gastronomicznym Internationale Foodservice Forum 2024.

Nagrody INTERNORGA (Die INTERNORGA Awards)

Ekscytujące konkursy, prezentujące nowe pomysły, pionierskie koncepcje i młode talenty:

  • INTERNORGA Zukunftspreis 
  • Deutsche Gastro-Gründerpreis 
  • Next Chef Award 

Open Stage

Na Open Stage, czyli otwartej scenie wszystko kręci się wokół najistotniejszych tematów w branży w połączeniu z wieloma przykładami najlepszych praktyk i dyskusjami panelowymi. 

What The Food! by foodlab

Strefa spotkań dla start-upów, doświadczonych profesjonalistów, początkujących i ekspertów, by dzielić się pomysłami i odkrywać najnowsze trendy. Warsztaty, dyskusje, prezentacje, panele dyskusyjne i studia przypadków. Wszystko koncentruje się na nowych metodach pracy, zrównoważonym rozwoju, międzynarodowych i przyszłościowych trendach żywnościowych oraz cyfryzacji w gastronomii i hotelarstwie.

Klub DEHOGA

DEHOGA to miejsce spotkań branży hotelarskiej i restauracyjnej. Spotkaj się w swobodnej atmosferze i bądź na bieżąco z najnowszymi tematami w sektorze HoReCa. W ramach klubu organizowane są różnorodne wydarzenia i prezentacje, takie jak warsztaty dotyczące zielonej technologii w hotelarstwie oraz sposobów optymalizacji rezerwacji online w celu zwiększenia efektywności biznesowej. omawiane są także kwestie związane z wykorzystaniem nowoczesnych narzędzi marketingowych oraz strategiami pozyskiwania nowych klientów poprzez optymalizację działań w internecie dla branży hotelarsko-gastronomicznej.

Café Future Live

Strefa w ramach targów INTERNORGA, która oferuje profesjonalistom z branży gastronomicznej możliwość spotkania w kameralnej atmosferze poza zgiełkiem wystawy. Jest to miejsce, gdzie odbywają się dyskusje na tematy branżowe oraz prezentacje z zakresu przyszłości gastronomii.

W saloniku można również wziąć udział w debatach przemysłowych prowadzonych przez dziennikarzy z magazynów branżowych oraz posłuchać wywiadów z ekspertami, takimi jak Dr. Thomas Ellrott z instytutu psychologii żywienia na Uniwersytecie w Göttingen, który omawia tematy związane z przyszłością żywności i zachowaniami żywieniowymi przyszłych gości. Strefa Café FUTURE Live jest otwarta od godziny 10:00 do 18:00 we wszystkie dni targów.

Strefa ProVeg

W strefie ProVeg podczas targów INTERNORGA można uzyskać wiedzę na temat kuchni opartej na roślinach. Można dowiedzieć się o najważniejszych trendach żywieniowych przyszłości, odkryć kreatywne sposoby przygotowania tofu, zrozumieć, dlaczego unikanie terminu “wegańskie” jest istotne oraz poznać niezbędne produkty do udanego menu roślinnego. Można również skorzystać z porad i informacji oferowanych przez organizację ProVeg International.

Food Truck Village

Strefa Food Truck Village zapewnia platformę zarówno dla doświadczonych właścicieli food trucków, jak i dla nowicjuszy w branży gastronomicznej. To miejsce, gdzie historie food trucków nabierają życia. Sesja “Truckers’ Talk” umożliwia poznanie świata food trucków od środka, dzięki doświadczeniom operatorów oraz możliwość zobaczenia wnętrza pustego food trucka i poczucia atmosfery mobilnego biznesu gastronomicznego.

AI CENTER

Tutaj można odkryć przyszłość branży gastronomicznej i hotelowej, zanurzając się w świat sztucznej inteligencji. Współpracując z inicjatywą non-profit AI Hamburg, AI CENTER przedstawia możliwości i potencjał nowych technologii w sektorze usług dla klientów oraz omawia potencjalne zagrożenia. Na miejscu pojawią się również start-upy z innowacyjnymi rozwiązaniami dla gastronomii i hotelarstwa.

Pizzowe przeżycia (Die Pizza-Experience)

Wszystko o sztuce pieczenia pizzy. Szybkie kursy robienia pizzy i emocje związane z niemieckimi mistrzostwami w pieczeniu pizzy.

Strefa dla nowych uczestników (Newcomers Area)

Okno na najświeższe trendy z branży spożywczej i HoReCa. To tutaj odkryjesz pionierskie start-upy, które wprowadzają na rynek wegańskie alternatywy dla wieprzowiny, żeberek i kebabów. Znajdą się tu również fermentowane produkty z roślin strączkowych, ekologiczne destylaty z resztek kawy i wyciśniętych pomarańczy, a także innowacyjne, samogrzewające się lunch boxy. 

Stół Skywalk

Najdłuższy stół w Hamburgu zaprezentuje najnowsze trendy w dziedzinie naczyń, szkła, sztućców i tekstyliów stołowych na długości 40 metrów, zaprezentowane przez renomowane marki takie jak WMF, Luisini, Zwiesel i daff. Stół Skywalk stał się jednym z najchętniej fotografowanych miejsc na targach, ciesząc się dużą popularnością na Instagramie.

OFF THE RECORD

W sobotę, niedzielę i poniedziałek od 17:30 do 20:30 INTERNORGA zaprasza do specjalnej strefy barowej po pracy: Afterwork-Lounge OFF THE RECORD w hali B5. To świetne miejsce do nawiązywania nowych kontaktów w nieformalnej atmosferze przy drinkach i relaksującej muzyce na żywo.

Pełen program INTERNORGA 2024

Pełen program ramowy dostępny jest na oficjalnej stronie INTERNORGA: https://www.internorga.com/en/complete-programme

Dla gości z Polski Targi przygotowały bezpłatne 1-dniowe bilety wstępu >

O targach INTERNORGA

INTERNORGA to najstarsza w Europie i Niemczech branżowa impreza targowa dla sektorów: hotelarskiego, gastronomicznego i branży HoReCa. Ponownie pod hasłem “All Together” (wszyscy razem), Hamburg stanie się miejscem, gdzie spotkają się restauratorzy, hotelarze, piekarze, cukiernicy i wszystkie inne osoby związane z rynkiem HoReCa z całego świata. 

INTERNORGA 2024 odbędzie się w dniach od 8 do 12 marca 2024 r. na terenie Targów Hamburskich (Hamburg Messe und Congress GmbH). 

Zdjęcia: © Hamburg Messe und Congress

Podziel się informacją!

Oficjalne Przedstawicielstwo Targów Hamburskich, Stuttgarckich i Karlsruhe w Polsce

Fair Support & Service

ul. Gibalskiego 21, 01-190 Warszawa
tel: +48 22 620 71 98, tel: +48 22 620 72 98, fax: +48 22 245 43 42
[email protected]