Polskie Przedstawicielstwo Targów Hamburskich, Stuttgarckich, Karlsruhe logo

Oficjalne Przedstawicielstwo
Targów Hamburskich, Stuttgarckich i Karlsruhe w Polsce

Targi w Niemczech loga

Targi wiosenne w Stuttgarcie: kulinarna promocja regionów oraz rzemieślniczej, lokalnej żywności

by | 3 kwietnia 2024

Rynek dobrego smaku, czyli targi Markt des guten Geschmacks organizowane w duchu Slow Food ponownie zaprezentują regionalne i rzemieślnicze produkty kulinarne najwyższej jakości.

“Wiedzieć, skąd pochodzi jedzenie” to jeden z podstawowych celów ruchu Slow Food. Targi kulinarne Dobrego Smaku w Stuttgarcie, odbywają się w dniach od 4 do 7 kwietnia 2024 r. w ramach wiosennych targów w Stuttgarcie. Wszystkie oferowane tam produkty spożywcze przechodzą kontrolę jakości ruchu Slow Food Germany. 

Prezentowana jest tu tylko produkcja rzemieślnicza bez dodatków i wzmacniaczy. Promuje się tu również produkcję i przetwarzanie oszczędzające zasoby. Jest to wyzwanie, ponieważ przetwarzanie naturalnych surowców wymaga kunsztu, wieloletniego doświadczenia, rozległej wiedzy i pasji.

Dr Nina Wolff, przewodnicząca Slow Food Germany, mówi: “Tutaj odwiedzający mogą ponownie cieszyć się jedzeniem i potrawami, które są produkowane z pasją i w sposób zrównoważony. Chcemy stworzyć więź między gośćmi a ludźmi, którym zawdzięczamy nasze jedzenie, a także tymi, którzy napędzają wizje tego, jak możemy nadal jeść dobrze, czysto i uczciwie w przyszłości. Właśnie dlatego po raz pierwszy przyznajemy nagrodę Ursuli Hudson na targach w Stuttgarcie”.

Targi Slow Food w Stuttgarcie prezentują rzemiosło kulinarne w duchu ruchu slow food
Autor: Landesmesse Stuttgart GmbH

Kulinarna i kulturowa różnorodność

Regionalne specjały są zachwycającym rezultatem wypróbowanego i przetestowanego partnerstwa między rolnictwem, rzemieślnikami i handlem. Targi Slow Food w Stuttgarcie co roku przez cztery dni prezentują bogactwo kulinarne z różnych krajów i regionów.

W 2024 roku spotkamy tu wystawców z Niemiec, Austrii, Włoch, Szwajcarii, Polski, Francji, Czech, Holandii. Targi te to dla odwiedzających świetna okazja do poznania unikalnych, wysokiej jakości produktów kulinarnych oraz regionów ich pochodzenia. Dla wystawców to niepowtarzalna okazja do zaprezentowania produktów, usług, agroturystyki szerokiej publiczności z zachodnich Niemiec i Badenii-Wirtembergii. Prezentowały się tu m.in. województwa i regiony z Polski, ale i także indywidualni wystawcy.

Vinothek – Odkrywcza podróż po winach

“Wino mówi po niemiecku”, stwierdza wybitny krytyk winiarski Stuart Pigott. W specjalnej strefie Vinothek winiarze prezentują zaskakujące, inspirujące i nowe wina do degustacji, delektowania się i doświadczania różnorodności niemieckiego wina. Odwiedzający mogą odbyć podróż przez niemieckie regiony winiarskie. 

W przyjemnej atmosferze Vinothek odwiedzający mogą dowiedzieć się ekscytujących faktów na temat tradycyjnych i nowych odmian winorośli, win i krajobrazów, z których pochodzą. Zaprezentowane zostaną również pierwsze produkty certyfikowane przez Slow Wine Germany.

Targi Wiosenne w Stuttgarcie 2024

Wiosenne targi w Stuttgarcie rozpoczną się w czwartek, 4 kwietnia, Nocą Zmysłów, która zaprasza odwiedzających do próbowania, smakowania i spacerowania. Hale targów Handeln, GARTEN z BBQ Days, KREATIV i Market of Good Taste – targi Slow Food będą otwarte od 14:00 do 22:00; i-Mobility i Zukunft Haus będą otwarte do 20:00. 

Od piątku do niedzieli (od 5 do 7 kwietnia) otwarte będą DanceWorld Stuttgart, Yoga & Vegan World, Biohacking Days i targi dziecięce Babini. Wszystkie targi będą otwarte od 10 rano do 6 wieczorem. Odwiedzający mogą odwiedzić wszystkie targi odbywające się w tym samym czasie za pomocą jednego biletu. 

Bilety wstępu są dostępne na stronie www.fruehjahrsmessen-stuttgart.de.

Zdjęcia: © Landesmesse Stuttgart GmbH

Podziel się informacją!

Oficjalne Przedstawicielstwo Targów Hamburskich, Stuttgarckich i Karlsruhe w Polsce

Fair Support & Service

ul. Gibalskiego 21, 01-190 Warszawa
tel: +48 22 620 71 98, tel: +48 22 620 72 98, fax: +48 22 245 43 42
[email protected]