Polskie Przedstawicielstwo Targów Hamburskich, Stuttgarckich, Karlsruhe logo

Oficjalne Przedstawicielstwo
Targów Hamburskich, Stuttgarckich i Karlsruhe w Polsce

Targi w Niemczech loga

Program targów R+T 2024. Zrównoważony rozwój tematem przewodnim

by | 13.12, 2023

Nadchodząca edycja targów R+T w 2024 roku skupi się przede wszystkim na zrównoważonym rozwoju. Mottem R+T 2024 będzie: Stwórzmy. Zrównoważoną. Przyszłość. Razem R+T. (Create. Sustainable. Future. TogetheR+T.) 

Treści programu towarzyszącego są silnie ukierunkowane na myśl przewodnią. Odwiedzający targi będą mogli poszerzyć swoją wiedzę techniczną w obszarach zrównoważonego rozwoju i efektywności energetycznej. 

“Zrównoważony rozwój to jedna z kluczowych kwestii naszych czasów i jest głównym tematem R+T 2024. Intensywne dyskusje w ciągu ostatnich kilku miesięcy pokazały, jak duże znaczenie mają tematy ‘zrównoważoność’ i ‘efektywność energetyczna’ w codziennej pracy i jak duże jest zapotrzebowanie na takie produkty wśród konsumentów” – podkreśla Sebastian Schmid, Wiceprezes Zarządu Messe Stuttgart.

Produkty naszych wystawców są również z natury zrównoważone, ponieważ dzięki wysokiej jakości są długotrwałe i jednocześnie pomagają oszczędzać energię. Dotyczy to zarówno systemów zewnętrznych i wewnętrznych ochrony przeciwsłonecznej, jak i rozwiązań do życia na zewnątrz, napędów, systemów sterowania oraz drzwi i bram.” – wyjaśnia Melanie Brenner, Manager ds. realizacji targów i wydarzeń w Messe Stuttgart. 

Zrównoważony rozwój wpływa nie tylko branżę, ale już teraz jest w centrum polityki. W ramach nadchodzących targów chcielibyśmy podkreślić na poziomie politycznym, jak systemy osłon przeciwsłonecznych oraz energooszczędne drzwi i bramy pomagają w walce ze zmianami klimatu. W tym celu planujemy fascynującą dyskusję panelową z gośćmi ze świata polityki i biznesu” – ujawnia Philipp Götz, Manager ds. realizacji targów i wydarzeń w Messe Stuttgart. 

Nagroda Innowacyjności R+T 

W 2024 roku jednym z wyjątkowych wydarzeń będzie ponownie Nagroda Innowacyjności R+T.” entuzjastycznie wyraziła się Melanie Brenner. Nagroda Innowacyjności R+T prezentuje produkty cechujące się nowatorstwem, przyszłościowym myśleniem, wyjątkowym wzornictwem lub oferujące wysoce zrównoważone i energooszczędne rozwiązania z dziedziny rolet, drzwi/bram i systemów osłon przeciwsłonecznych. 

Sebastian Schmid dodaje: “R+T jest i pozostanie platformą innowacji dla całej branży. W tym roku otrzymaliśmy rekordową liczbę zgłoszeń do Nagrody Innowacyjności.” 

Zwycięzcy zostaną wybrani w kolejnym etapie. Ceremonia wręczenia Nagrody Innowacyjności odbędzie się w obecności wybranych gości wieczorem przed rozpoczęciem targów R+T 2024

Seminarium ES-SO i sesje przy ognisku 

W ramach targów R+T 2024 odbędzie się seminarium Europejskiej Organizacji Osłon Przeciwsłonecznych (ES-SO), które omówi najnowsze trendy w zakresie rozwiązań osłon przeciwsłonecznych pod kątem efektywności energetycznej i zrównoważonego rozwoju budynków. 

Tematem seminarium będzie “Odporność klimatyczna dzięki inteligentnym systemom osłon przeciwsłonecznych”. Zwiedzający będą mogli zdobyć cenne informacje na temat kluczowej roli systemów osłon przeciwsłonecznych w europejskim prawodawstwie, zwłaszcza w kontekście osiągnięcia neutralności klimatycznej do roku 2050. Seminarium odbędzie się w języku angielskim w środę, 21 lutego 2024 r., od godziny 9:30 do 12:30 w sali seminarium w VIP Lounge.

W czwartek, 22 lutego 2024 r. oraz rano w piątek, 23 lutego 2024 r., odbędą się również sesje przy ognisku trwające 20 minut. Na wybranych stoiskach wystawców poruszany będzie temat “Zrównoważonego rozwoju dzięki inteligentnym systemom osłon przeciwsłonecznych”. 

To będzie idealna okazja do dalszego szkolenia i inspiracji związanych z branżą osłon przeciwsłonecznych.” mówi Melanie Brenner.

Program dla architektów 

Targi R+T 2024 ponownie zapewnią architektom liczne możliwości poszerzenia wiedzy i zapoznania się z nowościami produktowymi w obszarze bram, rolet i osłon przeciwsłonecznych. Jest to świetna okazja do zapoznania się z tym sektorem branży budowlanej.

W czwartek, 22 lutego 2024 r., na targach odbędą się różne prelekcje i warsztaty dla architektów i projektantów. W centrum uwagi będą prelekcje zatytułowane “Elewacje budynków: Integralne. Przewidujące. Trwałe.”, które zostaną zorganizowane we współpracy z Izbą Architektów Badenii-Wirtembergii (AKBW). 

R+T 2024 będzie prawdziwym źródłem inspiracji dla architektów i planistów, umożliwiając im poszerzenie własnej swobody twórczej dzięki nowym materiałom, pomysłom i technologiom. Tematy związane ze zrównoważonym rozwojem i efektywnością energetyczną odgrywają również ważną rolę w dziedzinie architektury i dlatego zostaną one szerzej omówione w programie dla architektów.” powiedział Philipp Götz z Targów Stuttgarckich. 

Forum Drzwi/Bramy 

Forum Drzwi/Bramy ponownie odbędzie się podczas targów R+T 2024 i dostarczy zwiedzającym informacji na temat obecnych wyzwań i trendów w branży drzwi i bram – począwszy od cyfryzacji w technologii drzwi/bram, poprzez testowanie i certyfikację, aż po bieżące przypadki z systemu raportowania ekspertów. 

Temat “zrównoważonego rozwoju” również będzie omawiany, na przykład poprzez prezentację Etykiety Energetycznej Europejskiej Federacji Drzwi i Rolet (E.D.S.F.), która zostanie wdrożona w ramach “Zielonego Ładu” Komisji Europejskiej.

Niemieckie Krajowe Stowarzyszenie Producentów Drzwi i Bram (BVT), Niemieckie Federalne Stowarzyszenie Napędów i Systemów Sterowania Drzwiami/Bramami (BAS.T), ift Rosenheim oraz dwie międzynarodowe organizacje, Europejska Federacja Drzwi i Rolet (E.D.S.F.) oraz Włoskie Stowarzyszenie Drzwi i Rolet (ACMI), wspólnie zorganizują program rozmów, krótkich prelekcji i paneli dyskusyjnych, który będzie odbywał się codziennie na stoisku 10D51 w hali Paula Horna (hala nr 10).

Forum Drzwi/Bramy prezentuje trendy w branżach drzwi i bram
Zdjęcie: Landesmesse Stuttgart GmbH

Forum Smart Home 

Szybki rozwój technologii smart home rewolucjonizuje życie w ostatnich latach. Od sterowania systemami osłon przeciwsłonecznych i oświetleniem za pomocą smartfona, po asystentów głosowych, które zapewniają codzienną pomoc. Jak jednak będzie rozwijany koncept smart home w przyszłości? 

Forum Smart Home podczas targów R+T 2024 skupi się na tematach zrównoważonego rozwoju i efektywności energetycznej oraz przedstawi trendy i innowacje, które będą kształtować inteligentny dom przyszłości. Codzienne rozmowy i panele dyskusyjne ze specjalistami technicznymi zapewnią interesujące spojrzenie na ważny temat, który zawiera znaczny potencjał rozwoju dla branży osłon przeciwsłonecznych ze względu na obecne wymagania polityczne dotyczące efektywności energetycznej i zrównoważonego rozwoju. 

Forum Smart Home będzie odbywać się codziennie około południa na stanowisku Niemieckiego Federalnego Stowarzyszenia Producentów Rolet i Systemów Osłon Przeciwsłonecznych (stoisko EO335) przy Wejściu Wschodnim. 

Forum Smart Home przedstawia trendy i innowacje inteligentnych domów przyszłości
Zdjęcie: Landesmesse Stuttgart GmbH

OUTDOOR. AMBIENTE. LIVING. 

Strefa OUTDOOR. AMBIENTE. LIVING. to kolejna edycja specjalnej strefy wystawienniczej dotyczącej systemów osłon przeciwsłonecznych i ochrony przed warunkami atmosferycznymi. W strefie będzie można zobaczyć wszystko, co jest przydatne dla gastronomii i branży HoReCa we wszystkich warunkach pogodowych, zgodnie z mottem “Radość z bycia na zewnątrz przez 365 dni w roku”. 

Renomowani producenci, tacy jak Bahama, Brand New Projekt, Caravita, Cisoventex, Corradi, Erhardt Markisen, Euromarkisen, Leiner, Lucas Outdoor, Markilux, Me-Design, ParaPro, Reflexa, Shadesign oraz Warema, zaprezentują swoje innowacyjne systemy osłon przeciwsłonecznych i ochrony przed warunkami atmosferycznymi ze szczególnym naciskiem na rozwiązania zewnętrzne i gastronomię plenerową: od markiz, parasoli przeciwsłonecznych, żagli słonecznych po dachy tarasowe czy dachy przesuwne oraz różnorodne akcesoria.

OUTDOOR. AMBIENTE. LIVING. będzie odbywało się codziennie w górnej i dolnej części Parku Rothaus na terenie Targów Stuttgart

Specjalną strefa wystawiennicza poświęconą rozwiązaniom dla ochrony przeciwsłonecznej i przeciwwietrznej
Zdjęcie: Landesmesse Stuttgart GmbH

Młode Talenty 

Niemieckie Federalne Stowarzyszenie Producentów Rolet i Systemów Osłon Przeciwsłonecznych (BVRS) ponownie będzie obecne na targach R+T 2024 ze swoim sprawdzonym programem specjalnym.

Zwiedzający ponownie mogą spodziewać się specjalnej wystawy pod nazwą “Młode Talenty” (Junge Talente) na stoisku BVRS.” powiedział Philipp Götz. 

Młodzi technicy z branży stolarki okiennej i osłon przeciwsłonecznych zaprezentują wybrane prace podczas tego specjalnego pokazu. “Prace mistrzów stolarstwa oraz prace uczniów pokazują wysoki standard szkolenia w branży stolarki okiennej i osłon przeciwsłonecznych” dodała Melanie Brenner. Specjalny pokaz “Młode Talenty” będzie odbywał się codziennie na stoisku BVRS (stoisko EO331) przy Wejściu Wschodnim.

Bitwa Rzemieślników

Bitwa Rzemieślników (das Handwerkerbattle) w 2024 roku odbędzie się pod hasłem “Szukamy najlepszych rzemieślników”. Bitwa zostanie zorganizowana zgodnie ze sprawdzoną zasadą: dwie drużyny będą rywalizować między sobą i będą musiały rozwiązać różne zadania. 

Zadania te będą obejmować na przykład zmianę tkaniny na markizie lub instalację rolet zbierających, rolet zewnętrznych lub systemów ZIP. Ponadto uczestnicy będą musieli się zmierzyć z ustawieniem silników napędowych oraz zaprogramować system smart home

Nowe obszary konkursowe obejmują systemy osłon przeciwsłonecznych wewnętrznych, drzwi, bramy oraz temat trendu życia na zewnątrz. Wszystko to będzie odbywać się na miejscu w realnych warunkach. Oprócz czasu jakość pracy również będzie odgrywać decydującą rolę. Każdy zwiedzający targi może wziąć udział, a na zwycięzców czekają nagrody. Bitwa Rzemieślników będzie odbywać się każdego dnia targów R+T 2024 na stoisku EO342 przy Wejściu Wschodnim.

O targach R+T

Od ponad 50 lat na wiodących na świecie Targach Rolet, Bram i Osłon Przeciwsłonecznych R+T firmy prezentują swoje innowacje i rozwiązania w zakresie głównych tematów istotnych dla branży. Zarówno w trakcie trwania wydarzenia, jak i na jednej z licznych wieczornych imprez towarzyszących: Targi R+T oferują możliwość wymiany doświadczeń z innymi przedstawicielami branży i są idealną platformą do prowadzenia intensywnych dyskusji na tematy zawodowe. Liczne fora specjalistyczne i imprezy networkingowe umożliwiają nawiązywanie kontaktów. Odbywają się także siostrzane edycje targów R+T na świecie (m. in. w Azji, Ameryce Północnej).

Międzynarodowe targi R+T to od lat wiodące na świecie wydarzenie dla branży oraz miejsce spotkań branżowych, barometr trendów i platforma innowacji. Kolejna edycja targów R+T odbędzie się w dniach 19-23 lutego 2024 roku.

Informacje dostępne są także w Oficjalnym Przedstawicielstwie Targów Stuttgarckich w Polsce.

Zdjęcia: © Landesmesse Stuttgart GmbH

Podziel się informacją!

Oficjalne Przedstawicielstwo Targów Hamburskich, Stuttgarckich i Karlsruhe w Polsce

Fair Support & Service

ul. Gibalskiego 21, 01-190 Warszawa
tel: +48 22 620 71 98, tel: +48 22 620 72 98, fax: +48 22 245 43 42
[email protected]