Polskie Przedstawicielstwo Targów Hamburskich, Stuttgarckich, Karlsruhe logo

Oficjalne Przedstawicielstwo
Targów Hamburskich, Stuttgarckich i Karlsruhe w Polsce

Targi w Niemczech loga

INTERGASTRA 2024: Specjaliści, innowacje i trendy w branży HoReCa

by | 13.11, 2023

Świat HoReCa, czyli osoby związane z branżami hotelarską, gastronomiczną i kawiarni, niedługo spotka się na międzynarodowych targach INTERGASTRA, które odbędą się w dniach 3-7 lutego 2024 roku na terenach targowych w Stuttgarcie.

Różnorodna mozaika uczestników sprawia, że ta impreza targowa jest tak wyjątkowa. To tutaj spotykają się decydenci, właściciele i menedżerowie hoteli, restauracji, kawiarni, specjaliści oraz eksperci związani z branżą, a także przedstawiciele stowarzyszeń i związków branżowych. Targi odwiedzają także studenci i stażyści, którzy stawiają pierwsze kroki w tym sektorze.

INTERGASTRA porusza szeroką tematykę gastronomii i hotelarstwa. Znajdziemy tu wystawców i obszary poświęcone wyposażeniu i wystrojowi wnętrz hoteli, restauracji, kawiarni i lodziarni, usługom oraz rozwiązaniom IT, napojom i kawie, technikom kuchennym oraz napojom i żywności, sprawiając, że jest to ważny punkt w kalendarzu targów spożywczych.

Na targach nie zabraknie polskich akcentów. Do udziału zgłosiły się już m.in. następujące, polskie firmy: Frogut, Bumera, Selfa GE S.A., Poshe Drinks oraz Bydgoskie Zakłady Maszyn Gastronomicznych Ma-Ga. Podczas odbywającej się równolegle olimpiady kulinarnej IKA, nasz kraj będzie reprezentowany przez polską narodową drużynę kulinarną!

Olimpiada Kulinarna IKA podczas targów INTERGASTRA w Stuttgarcie
INTERGASTRA Stuttgart | © IKA/Culinary Olympics

W nadchodzącej edycji w 2024 roku nowością jest obszar tematyczny Vending powered by VendCon, gdzie prezentowane będą rozwiązania w zakresie automatów vendingowych dla branży gastronomicznej i hotelarskiej. 

Oddzielna hala Mahle Hall (hala 4) będzie poświęcona tematowi cyfryzacji branży HoReCa. Zostaną tu zaprezentowane różne systemy, interfejsy i opcje ich implementacji. Na scenie nie zabraknie również paneli dyskusyjnych poświęconych cyfryzacji.

Bilety na INTERGASTRA 2024 już dostępne

Oprócz prezentacji firm biorących udział w targach odwiedzający mogą spodziewać się bogatego programu towarzyszącego, który obejmuje ekscytujące panele dyskusyjne, prezentacje, seminaria, interaktywne warsztaty i specjalne pokazy. Będzie również wiele okazji do nawiązania kontaktów i wymiany wiedzy.

Bilety na targi dla branży HoReCa INTERGASTRA są już dostępne online. Bilet na INTERGASTRA obejmuje również wstęp na GELATISSIMO — największe targi lodów rzemieślniczych na północ od Alp oraz na Olimpiadę Kulinarną IKA.

Odżywianie: od trendu do głównego nurtu

We wszystkich dziesięciu halach wystawienniczych znajdą się centra tematyczne, skupiające się na różnych tematach, w tym żywieniu zbiorowym i cateringu szkolnym. “Coraz więcej gości chce dokładnie wiedzieć, skąd pochodzi jedzenie na ich talerzu. Szefowie kuchni nie tylko przygotowują żywność, ale także kreują trendy w zakresie przyszłości odżywiania. Wczesna edukacja i podnoszenie świadomości są możliwe w gastronomii na dużą skalę, zwłaszcza w szkołach. Ułatwia to zmianę żywieniową w dłuższej perspektywie “, wyjaśnia Markus Tischberger, kierownik projektu INTERGASTRA. 

GELATISSIMO 2024: spotkanie mistrzów lodów i słodkich inspiracji

Gelatieri, cukiernicy i mistrzowie lodziarnictwa spotkają się na towarzyszących targach rzemieślniczej produkcji lodów GELATISSIMO w hali Paul Horna (hala 10). Goście targowi mogą spodziewać się konkursów, takich jak Grand Prix GELATISSIMO oraz dyskusji eksperckich podczas warsztatów i pokazów na żywo poświęconych lodom i rynkowi lodów rzemieślniczych. Na bogatej i różnorodnej wystawie produktów odwiedzający targi znajdą wszystko, czego mogą sobie życzyć fani ręcznej produkcji lodów. Inspiracje dla cukierników i branży cukiernictwa czekają na odwiedzających INTERGASTRA również na Forum Trendów Cukierniczych.

Stuttgart Coffee Summit 2024: odkryj świat kawy i nowe możliwości biznesowe

Z kolei Stuttgart Coffee Summit to idealne miejsce spotkań dla wszystkich zainteresowanych nowościami związanymi z kawą i możliwościami biznesowymi na rynku kawowym. Zaprezentowana zostanie unikalna koncepcja wystawiennicza: doznania z plantacji kawy. Specjalny pokaz pozwoli doświadczyć i spróbować biologicznej różnorodności i złożoności kawy w realistycznym środowisku.

Vending powered by VendCon: innowacyjne rozwiązania vendingowe na INTERGASTRA 2024

Vending powered by VendCon, to nowy obszar tematyczny, który znajdzie się w hali Alfreda Kärchera (hala 8) oraz w bezpośrednim sąsiedztwie hali z lodami. Przedstawi one nie tylko kawę i przekąski, ale także świeże produkty i pełnowartościowe posiłki serwowane za pośrednictwem automatów vendingowych, inteligentnych sklepów lub inteligentnych lodówek, otwierając nowe możliwości biznesowe.

Automatyzacja jest jednym z najważniejszych rozwiązań oferujących gościom w hotelach i restauracjach najwyższy możliwy poziom usług, pomimo niedoboru wykwalifikowanych pracowników i personelu“, mówi dr Aris Kaschefi, dyrektor zarządzający Niemieckiego Stowarzyszenia Vendingowego (BDV). 

Dyskusje branżowe HoReCa na targach INTERGASTRA Stuttgart
© Landesmesse Stuttgart GmbH

Wina i piwne specjały

INTERGASTRA, jak na targi gastronomiczne przystało, to również miejsce dla miłośników winiarstwa i piwowarstwa. Targi nawiązały współpracę z “Weinelf” (Deutsche Fußballnationalmannschaft der Winzer), niemiecką drużyną piłkarską winiarzy. “Wierzymy, że wino, piłka nożna i kultura idealnie się uzupełniają” – podkreślił Markus Tischberger. Oprócz zaangażowania w sport, zawodnicy i zawodniczki w drużynie są ambitnymi plantatorami winorośli. Zaprezentują oni swoje najlepsze wina, a goście mogą liczyć na liczne degustacje. W hali nr 10 atrakcją będzie też ogródek piw regionalnych, gdzie będzie można degustować różnorodne próbki regionalnych browarów. 

Strefa Outdoor. Ambiente. Living wyposażenie HoReCa na tarasach i świeżym powietrzu

W specjalnej strefie Outdoor. Ambiente. Living w parku Rothaus zaprezentują się firmy z zakresu wyposażenia hoteli i gastronomii na świeżym powietrzu. Będą tu wystawcy oferujący innowacyjne rozwiązania w zakresie ochrony przed słońcem i warunkami atmosferycznymi dla restauracji, hoteli, kawiarni i cateringu na zewnątrz oraz na tarasach. Wyrafinowane rozwiązania zewnętrzne, takie jak markizy, osłony przeciwsłoneczne i żagle, a także dachy żaluzjowe, pozwalają na wydłużenie sezonu na świeżym powietrzu. Strefa jest świetnym dopełnieniem branżowym sektora HoReCa do targów R+T Stuttgart, poświęconych roletom, bramom i osłonom przeciwsłonecznym, które odbędą się już pod koniec lutego 2024 w Stuttgarcie.

Ogromna różnorodność targów INTERGASTRA 2024 w Stuttgarcie sprawia, że jest to  wydarzenie obowiązkowe dla osób z branży HoReCa. Targi te dostarczają nie tylko informacji i inspiracji, ale także tworzą platformę do nawiązywania kontaktów biznesowych, przyciągając zarówno lokalnych, jak i międzynarodowych uczestników, którzy mają wpisane to wydarzenie na stałe w swoim kalendarzu targowym.

Podziel się informacją!

Oficjalne Przedstawicielstwo Targów Hamburskich, Stuttgarckich i Karlsruhe w Polsce

Fair Support & Service

ul. Gibalskiego 21, 01-190 Warszawa
tel: +48 22 620 71 98, tel: +48 22 620 72 98, fax: +48 22 245 43 42
[email protected]