Polskie Przedstawicielstwo Targów Hamburskich, Stuttgarckich, Karlsruhe logo

Oficjalne Przedstawicielstwo
Targów Hamburskich, Stuttgarckich i Karlsruhe w Polsce

Targi w Niemczech loga

Od 19 do 23 lutego 2024 r. w Stuttgarcie ponownie otworzą się podwoje R+T – wiodących na świecie Targów Rolet, Bram i Osłon Przeciwsłonecznych. Po sześciu długich latach innowacje produktowe branży rolet bram i osłon przeciwsłonecznych zostaną zaprezentowane na żywo na terenach wystawienniczych Targów Stuttgarckich.

Największe firmy już potwierdziły swój udział na targach R+T 2024

Na chwilę obecną do udziału w targach R+T 2024 zgłosiło się prawie 750 podmiotów wystawiających. Wśród nich jest wielu liderów branży, jak np. Alpha Deuren, Alukon, Alulux, Anwis, Automatismi Benincà, Berner Torantriebe, Caravita, Cherubini, Dickson Constant, Elero, Faac, GfA Elektromaten, Gibus und Leiner, Hella Sonnen- und Wetterschutztechnik, heroal, Kadeco Sonnenschutzsysteme, Llaza World und Recasens, NICE, Parà, Reflexa-Werke, Renson, Rödelbronn, Roma, Sattler SUN-TEX, Sauleda, Somfy Activités, Sommer Antriebs- und Funktechnik oraz Warema. Zarezerwowano już prawie 65 000 metrów kwadratowych netto, co oznacza, że zajęto prawie 90% maksymalnie dostępnej powierzchni. „Na ten moment jesteśmy bardzo zadowoleni z obecnego stanu rzeczy”, mówi z przekonaniem Melanie Brenner, menedżerka ds. zarządzania targami i wydarzeniami z ramienia Targów Stuttgart.

Na targi R+T zgłosiło się już wiele polskich firm. Na stan dzisiejszy 25 przedsiębiorstw będzie obecnych w charakterze wystawcy na tym największym branżowym wydarzeniu.

Również firma Hunter Douglas będzie obecny na targach R+T 2024: „Po kryzysie wywołanym przez koronawirusa i niepewności gospodarczej cieszymy się z możliwości spotkania z naszymi klientami z całego świata. „Możemy z dumą zaprezentować nasze nowo opracowane produkty i zademonstrować efektywność całej rodziny Hunter Douglas”, mówi Friedrich W. Petrat, prezes Hunter Douglas Components.

„Dla nas najważniejsze jest utrzymywanie kontaktu z naszymi klientami, z prasą, można wręcz powiedzieć, że z całą branżą! Nawiasem mówiąc, moim faworytem jest nowo opracowana grupa produktów Smart Home i z niecierpliwością czekam na to, jak zareagują na nią klienci.”, kontynuuje Friedrich W. Petrat.

Po tak długiej przerwie oczekiwania wobec nadchodzącej edycji wiodących na świecie targów są naprawdę duże. „R+T należy postrzegać jako sygnał, że niepewność gospodarcza dobiega końca. To odpowiedni moment, aby wspólnie z naszymi klientami przygotować koncepcje strategii i sprzedaży, uwzględniając w nich nowo opracowane produkty. Cieszymy się, że znowu będziemy mogli prowadzić aktywną sprzedaż”, dodaje Friedrich W. Petrat.

Przygotowania do kolejnej edycji targów R+T w 2024 trwają

„Aby jeszcze lepiej zrozumieć różne rynki oraz ich potrzeby, w ubiegłym roku zorganizowaliśmy różnorodne warsztaty z wystawcami. W rezultacie uzyskaliśmy wiele interesujących informacji na temat poszczególnych branż, które chcielibyśmy teraz przenieść na grunt R+T 2024”, wyjaśnia Philipp Götz, menedżer ds. zarządzania targami i wydarzeniami w Messe Stuttgart.

Niezależnie od planów i przygotowań zespołu R+T również wiele wystawiających się firm przygotowuje się do udziału w targach w lutym 2024 roku. „Wraz z naszymi międzynarodowymi partnerami przystąpiliśmy niedawno do opracowywania konkretnych planów na R+T 2024 i z pewnością mamy w zanadrzu wiele atrakcyjnych nowości”, zdradza Joachim Wallenstein, kierownik marketingu w Somfy Deutschland.

Joana Cedó, menedżerka ds. komunikacji w LLAZA World, również potwierdza: „Nasze plany są realizowane na najwyższych obrotach, ponieważ chcemy mieć wszystko gotowe na R+T 2024 i zaskoczyć rynek.”

Fabian Cichon, prezes Dickson Constant Germany, już teraz uchyla rąbka tajemnicy: „Nasza koncepcja na R+T 2024 jest ustalona – pokażemy zarówno nową kolekcję, jak i nasze badanie trendów oraz kilka nowych rozwiązań w dziedzinie tkanin typu screen.”

Również w Hunter Douglas planowanie udziału w targach nabiera tempa. „Mogę jedynie zdradzić, że na życzenie naszych klientów nadal pracujemy nad rozwojem prototypów naszych nowych produktów, które pokazaliśmy na naszej wystawie documenta w Kassel, aby następnie zaprezentować je na targach R+T 2024. Ważną innowacją będzie PowerView 3.0, nasza oferta dla inteligentnego domu w zakresie produktów do ochrony przeciwsłonecznej, zapowiada Friedrich W. Petrat.

Układ rozmieszczenia hal pozostaje bez zmian

„Układ tematyczny hal podczas ostatniej edycji R+T był pod każdym względem przekonujący i został bardzo dobrze przyjęty przez naszych odwiedzających. Dlatego chcielibyśmy utrzymać tę koncepcję w odniesieniu do R+T 2024 i konsekwentnie ją rozwijać” – wyjaśnia Melanie Brenner. Koncepcja rozmieszczenia hal na targach R+T 2024 będzie wyglądała następująco: branża osłon przeciwsłonecznych zaprezentuje swoje produkty tradycyjnie w L-Bank Forum (hala 1), Ceratizit Halle (hala 3), MAHLE Halle (hala 4), w hali 5, Oskar-Lapp-Halle (hala 6), jak również w halach 7 i 9.

Struktura stuttgarckich terenów targowych pozwala także na scentralizowanie i podniesienie jakości ekspozycji sektora osłon przeciwsłonecznych. Ponadto rośnie również znaczenie Oskar Lapp Halle (hala 6) dla obszaru tematycznego Outdoor, który oferuje produkty ochrony przeciwsłonecznej i markiz tarasowych zwłaszcza dla sektora gastronomii i hotelarstwa. W 2024 roku branża sektora bram, drzwi i ogrodzeń ponownie zaprezentuje się w Alfred Kärcher Halle (hala 8) i Paul Horn Halle (hala 10).

Emocje związane z oczekiwaniem na R+T rosną

Christian Junkers, prezes Junkers & Müllers: „Osobiste rozmowy z naszymi międzynarodowymi klientami są z pewnością tym, na co wszyscy najbardziej czekamy. Oczywiście cieszymy się również z możliwości zaprezentowania naszych innowacji na naszym stoisku targowym w ramach indywidualnych kontaktów.”

David Leon Chantres, menedżer ds. eksportu w Expalum: „Expalum z ogromną radością czeka na targi R+T 2024 w Stuttgarcie po sześciu latach braku możliwości spotykania tam naszych klientów i przyjaciół. Po raz pierwszy firma Expalum wzbogaciła swoje portfolio o kompleksową ofertę pergoli, systemów ZIP i markiz, którą zaprezentujemy na R+T 2024.”

Elisabeth Eiböck, menedżerka ds. komunikacji rynkowej w Sattler SUN-TEX: „Z niecierpliwością czekamy na R+T 2024 – targi, których byliśmy pozbawieni już zdecydowanie zbyt długo. Cieszymy się, że wkrótce będziemy mogli ponownie powitać naszych partnerów na stoisku firmy Sattler, wspólnie przedyskutować kierunki rozwoju branży i oczywiście zaprezentować szeroką gamę materiałów i wzorów tkanin i tekstyliów dla branży osłon przeciwsłonecznych ze szczególnym naciskiem na zrównoważony rozwój.”

Frank Luckner, menedżer ds. marketingu/public relations w erfal: „Z naszego punktu widzenia targi R+T są decydującym bodźcem stymulującym rozwój innowacyjnych produktów, a jednocześnie optymalną platformą do nawiązywania kontaktów handlowych. Naszym dystrybutorom osłon przeciwsłonecznych, dekoratorom wnętrz, a także architektom i planistom zaprezentujemy innowacje w dziedzinie techniki napędowej i systemów sterowania z myślą o rozwiązaniach zapewniających prywatność i ochronę przeciwsłoneczną.”

Kay Ludwig, menedżer ds. eksportu w Sauleda: „Dzięki naszej obecności na targach R+T 2024 zamierzamy nie tylko wzmocnić nasze dotychczasowe relacje z klientami, ale także nawiązać nowe kontakty, które pozwolą na sukcesywne rozszerzanie relacji biznesowych. Bardzo się cieszymy, że będziemy mogli na żywo i w kolorze zaprezentować odwiedzającym zarówno innowacje, jak i pełen asortyment naszych produktów tekstyliów technicznych dla osłon przeciwsłonecznych.

Miloslav Matousek, kierownik marketingu w ZALUZIE NEVA: „Cieszymy się, że po sześciu długich i skomplikowanych latach będziemy mogli ponownie osobiście spotkać się w Stuttgarcie z naszymi partnerami i przedstawicielami konkurencji. R+T to doskonałe miejsce do wymiany pomysłów i doświadczeń oraz śledzenia na bieżąco zmian zachodzących w branży.”

Nikola Fornarelli, prezes ACMI (Associazione Chiusure e Meccanismi Italia – Włoskie Stowarzyszenie Zamków i Mechanizmów): „Największym oczekiwaniem firm w pawilonie ACMI jest przywrócenie „fizycznego kontaktu” z odwiedzającymi reprezentującymi różne kraje świata, co zawsze było atutem poprzednich edycji targów R+T. 13 przedsiębiorstw wystawiających się w pawilonie, jak również członkowie ACMI, którzy mają własne stoiska, deklaruje swoją gotowość do zaprezentowania nowych produktów w sektorze bram.

Steffen Schaaf, kierownik sprzedaży w Sommer Antriebs- und Funktechnik: „Dla firmy Sommer targi R+T oznaczają możliwość nieograniczonej wymiany doświadczeń na poziomie międzynarodowym. Mamy nadzieję na liczne przybycie naszych partnerów i wymianę poglądów na temat rynku, aktualnych wydarzeń i przyszłości.”

Joana Cedó, menedżerka ds. komunikacji w LLAZA: „Najważniejszym wydarzeniem dla branży w najbliższych latach będą targi R+T 2024. Niewątpliwie największe znaczenie będą miały informacje o nowych produktach, spotkania z nowymi pracownikami i zacieśnianie relacji z naszymi klientami. Nasze plany są realizowane na najwyższych obrotach, aby w miarę zbliżania się wydarzenia mieć wszystko gotowe i zaskoczyć rynek.”

O targach R+T

Od ponad 50 lat na wiodących na świecie Targach Rolet, Bram i Osłon Przeciwsłonecznych R+T firmy prezentują swoje innowacje i rozwiązania w zakresie głównych tematów istotnych dla branży. Zarówno w trakcie trwania wydarzenia, jak i na jednej z licznych wieczornych imprez towarzyszących: Targi R+T oferują możliwość wymiany doświadczeń z innymi przedstawicielami branży i są idealną platformą do prowadzenia intensywnych dyskusji na tematy zawodowe. Liczne fora specjalistyczne i imprezy networkingowe umożliwiają nawiązywanie kontaktów.

Międzynarodowe targi R+T to od lat wiodące na świecie wydarzenie dla branży oraz miejsce spotkań branżowych, barometr trendów i platforma innowacji. Kolejna edycja targów R+T odbędzie się w dniach 19-23 lutego 2024 roku.

Na targi wciąż można zgłosić się jako wystawca i nawiązać cenne kontakty biznesowe na tym odbywającym się co 2 lata wydarzeniu.

Informacje dostępne są także w Oficjalnym Przedstawicielstwie Targów Stuttgarckich w Polsce.

Zdjęcia: © Landesmesse Stuttgart GmbH

Fair Support & Service
Oficjalne Przedstawicielstwo Targów Hamburskich, Stuttgarckich i Karlsruhe w Polsce

ul. Gibalskiego 21, 01-190 Warszawa
tel: +48 22 620 71 98, tel: +48 22 620 72 98, fax: +48 22 245 43 42
biuro()eurotargi.com

Podziel się informacją!