Polskie Przedstawicielstwo Targów Hamburskich, Stuttgarckich, Karlsruhe logo
Oficjalne Przedstawicielstwo
Targów Hamburskich, Stuttgarckich i Karlsruhe w Polsce
Targi Stuttgarckie logo

Targi Stuttgarckie

Targi Stuttgarckie (Landesmesse Stuttgart) są jednym z najważniejszych organizatorów imprez wystawienniczych w Niemczech. Znaczenie Targów Stuttgarckich wzrosło jeszcze bardziej dzięki otwarciu w 2007 roku całkowicie nowych terenów targowych ze wspaniałą infrastrukturą.

Profil terenów targowych w Stuttgarcie

Hale targowe są zlokalizowane tuż przy lotnisku w Stuttgarcie oraz autostradzie A8 dodatkowo są bezpośrednio połączone komunikacją miejską z centrum miasta. Stuttgart jest stolicą Badenii-Wirtembergii i miejscem organizacji wielu liczących się imprez branżowych w Niemczech, Europie i na świecie.

Nowe hale charakteryzują się wspaniałą infrastrukturą i ogromną powierzchnią wystawienniczą, która umożliwia prezentację produktów i usług na powierzchni 120 000 m2 . Każda z 7 standardowych hal posiada specjalnie wybudowany wiszący dach, który pozwala na uzyskanie powierzchni wystawienniczej bez wewnętrznych podpór, a wygląd Wielkiej Hali odpowiada dwóm halom standardowym połączonym na zasadzie odbicia lustrzanego, co powoduje iż dach hali przypomina wygląd namiotu cyrkowego i zachwyca swoim designem.

Najważniejsze imprezy targowe w Stuttgarcie

Otwarcie nowych terenów targowych stało się szansą dla tych imprez targowych, które miały już dużą renomę branży, ale z braku miejsca nie mogły się dalej rozwijać. Świetnym przykładem tego są Międzynarodowe Targi Rolet Bram i Osłon Przeciwsłonecznych R+T, które są największymi targami tej branży nie tylko w Niemczech, ale i na świecie. Są one obowiązkową impreza wystawienniczą dla wszystkich firm liczących się w branży i dla tych, które chcą wejść na rynek międzynarodowy i pozyskać kontrahentów w Niemczech i na świecie.

Drugim spektakularnym przykładem rozwoju imprezy dzięki otwarciu nowych terenów targowych są odbywające się w cyklu dwuletnim Międzynarodowe Targi Obróbki Metalu AMB. Targi AMB w Niemczech są najważniejszą imprezą dla firm oferujących maszyny, narzędzia i technologie do obróbki metali. Znajdują się też w światowej czołówce imprez tej branży i są odwiedzane przez licznych reprezentantów ze wszystkich kontynentów.

Do wciąż zyskujących na znaczeniu targów należą również odbywające się w cyklu dwuletnim Międzynarodowe Specjalistyczne Targi Hotelarstwa, Gastronomii, Cateringu i Cukiernictwa INTERGASTRA (wraz z towarzyszącymi targi Gelatissimo), które co raz bardziej zyskują na randze nie tylko w Niemczech i Europie.

Targi Basenów, Saun, Fizykoterapii oraz Wellness INTERBAD są jedną z dwóch liczących się imprez tej branży w Niemczech i ich znaczenie jest już ugruntowane na rynku niemieckim i europejskim. Co raz częściej, oprócz gości z Niemiec, Szwajcarii, Austrii, Francji i Belgii, można na nich spotkać odwiedzających z krajów azjatyckich.

Targi Stuttgarckie są nie tylko organizatorem dużych sprawdzonych imprez targowych w Niemczech i na świecie (AMB, R+T, Intergastra itd.), ale dążą do ciągłego rozwoju i starają się wypromować również nowe, ciekawe projekty.

Przykładem tego są choćby Międzynarodowe Targi Narzędzi, Form, Modelowania i Formowania – Moulding Expo , których pierwsza edycja odbyła się w dniach 5 – 8 maja 2015 w Stuttgarcie. Targi poświęcone są rozwiązaniom dla materiałów takich jak metale, tworzywa sztuczne, ceramika i kompozyty. Jest to nowe, oczekiwane w branży, wydarzenie, organizowane przy współpracy niemieckich związków VDWF, VDW, VDMA, które ma wypełnić lukę tej specjalistycznej branży i co dwa lata stawać się forum dla firm i specjalistów z Niemiec i Europy.

Wybór Stuttgartu nie był przypadkowy, jest to stolica regionu, który jest jednym z największych skupisk rynku narzędziowego i formierskiego na Starym Kontynencie, gdzie produkcja w sektorze maszynowo-narzędziowym stanowi ponad połowę całkowitej produkcji w Niemczech i jest istotnym zagłębiem dla firm z sektora narzędziowo-formierskiego.

Przedstawicielstwo w Polsce

Oficjalne Polskie Przedstawicielstwo Targów Stuttgarckich w Polsce zaprasza serdecznie do udziału we wszystkich targach organizowanych przez Messe Stuttgart oraz udziela bezpłatnych informacji na temat targów i prowadzi sprzedaż biletów wstępu na targi w przedsprzedaży.

Targi w Stuttgarcie

Targi R+T Stuttgart logo

R+T Stuttgart

R+T Stuttgart to najważniejsze na świecie targi w zakresie produkcji żaluzji, bram i osłon przeciwsłonecznych.

Więcej o targach >>

Targi AMB Stuttgart logo

AMB Stuttgart

Targi AMB to jedna z największych i najważniejszych imprez wystawienniczych branży obróbki metali na świecie.

Więcej o targach >>

Targi intergastra Stuttgart logo

INTERGASTRA

Targi INTERGASTRA w Stuttgarcie to jedna z największych imprez branżowych HoReCa na świecie i rynku niemieckojęzycznym. Są to obowiązkowe targi dla każdego profesjonalisty z branży.

Więcej o targach >>

Targi CastForge Stuttgart logo

CastForge

Targi CastForge to nowa impreza wystawiennicza, na której odlewnie i kuźnie prezentują swoją ofertę i zdolności produkcyjne. Targi koncentrują się na klasycznych odlewach staliwnych i żeliwnych.

Więcej o targach >>

Volta-X 2023 Logo

Volta-X

Międzynarodowe Targi Systemów Energetycznych Volta-X to nowa platforma dla branży energetycznej. Targi obejmują cały łańcuch wartości od inteligentnych budynków po inteligentne sieci energetyczne.

Więcej o targach >>

Targi TV TecStyle Visions Stuttgart logo

TV TecStyle Visions

Najważniejsze w Europie targi poświęcone zdobieniu tkanin i odzieży promocyjnej.

Więcej o targach >>

Targi MouldingExpo Stuttgart logo

Moulding Expo

Moulding Expo to odpowiedź na zapotrzebowanie rynku na nową imprezę wystawienniczą dla branży formierskiej, na której będą prezentowane produkty i rozwiązania pochodzące z rynku europejskiego.

Więcej o targach >>

GELATISSIMO Stuttgart Logo

GELATISSIMO

GELATISSIMO odbywają się równolegle z targami INTERGASTRA, Są to jedne z największych targów ręcznie robionych lodów na północ od Alp.

Więcej o targach >>

Targi cukiernictwa i piekarnictwa suedback logo

südback

Specjalistyczne Targi Rzemiosła Piekarsko-Cukierniczego südback są jedną z najbardziej kluczowych imprez branżowych cukierników, piekarzy i osób związanych z gastronomią.

Więcej o targach >>

Targi mięsne SUFFA Stuttgart logo

SÜFFA

Specjalistyczne Targi Branży Mięsnej SÜFFA to jedyna impreza branży mięsnej w krajach niemieckojęzycznych.

Więcej o targach >>

Targi GrindingHUB Stuttgart logo

GrindingHub

Targi GrindingHub to nowe wydarzenie powstałe w odpowiedzi na zapotrzebowanie rynku i wiodących firm na nową imprezę wystawienniczą dla branży szlifierskiej.

Więcej o targach >>

Targi Lasys Stuttgart logo

LASYS

Targi LASYS koncentrują się na inteligentnych systemowych rozwiązaniach laserowej obróbki materiałów.

Więcej o targach >>

Targi Vision Stuttgart logo

VISION

Targi VISION to kluczowa impreza wystawiennicza branży przemysłowego przetwarzania obrazu i technologii identyfikacyjnych.

Więcej o targach >>

Targi interbad Stuttgart logo

interbad

INTERBAD to jedna z najważniejszych imprez wystawienniczych branży basenów, saun oraz SPA w Europie.

Więcej o targach >>

Targi Slow Food Stuttgart logo

Slow Food Stuttgart

Targi Dobrego Smaku i Specjałów Regionalnych Slow Food Stuttgart organizowane są przy współpracy z międzynarodowym ruchem Slow Food, głoszącym ideę zdrowej, lokalnej żywności i kultywowania tradycji kulinarnych.

Więcej o targach >>

Targi współorganizowane

R+T Asia logo

R+T Asia

R+T Asia to najważniejsze w regionie Azji i Pacyfiku targi w zakresie produkcji żaluzji, bram i osłon przeciwsłonecznych.

Więcej o targach >>

Targi R+T Turcja logo

R+T Turkey

R+T Turkey to siostrzana impreza targowa R+T w rejonie Turcji, Azji Mniejszej i krajów Bliskiego Wschodu.

Więcej o targach >>

Sun Shading Expo North America 2023

Sun Shading Expo North America

Nową imprezą związku R+T Alliance są targi Sun Shading Expo North America w USA. Premierowa edycja imprezy poświęconej branży osłon przeciwsłonecznych zewnętrznych i wewnętrznych odbyła się w październiku 2022 roku.

Więcej o targach >>

Usługi dla wystawców Targów w Stuttgarcie

Wystawców zainteresowanych dodatkowymi usługami, takimi jak np. zabudowa stoisk targowych, prosimy o kontakt lub przejście do internetowego centrum obsługi wystawcy Stuttgart Messe Service Portal.

Stuttgart Messe Service Portal

Stuttagrt Messe Service-Portal to centrum internetowej obsługi dla wystawców, które umożliwia łatwe i wygodne zarządzanie  udziałem w targach organizowanych przez Landesmesse Stuttgart.

W serwisie wystawcy maja możliwość np. zamówienia usług technicznych lub marketingowych. Centrum obsługi wystawców jest dostępne 24 godziny na dobę przez przeglądarkę internetową dla zarejestrowanych wystawców.

Oficjalne Przedstawicielstwo Targów Hamburskich, Stuttgarckich i Karlsruhe w Polsce

Telefon:
+48 22 620 71 98
+48 22 620 72 98

Email:
biuro()eurotargi.com

Aktualności

Zgłoś się na targi lub odwiedź

Miasto targowe Stuttgart

Targi Stuttgarckie założone zostały 28 maja 1940 roku jako Stuttgarter Ausstellungs-GmbH na wzgórzu Killesberg wysoko nad centrum miasta.

Jednym z kamieni milowych było rozpoczęcie budowy w 2004 roku Nowego Centrum Targowego Stuttgartu tuż przy lotnisku. Siedem standardowych hal oraz L-Bank Forum, hala o dwukrotnie większym rozmiarze, zostały ukończone do 2007 roku. Dzięki swoim zakrzywionym dachom hale harmonijnie wtapiają się w otaczający je krajobraz rolniczy. W skład obiektu wchodzi również Międzynarodowe Centrum Kongresowe ICS w Stuttgarcie.

Tereny targowe w Stuttgarcie należą do najnowocześniejszych na świecie. Główne wejście na targi (Eingang Ost) znajduje się naprzeciwko parkingu poziomowego Boscha. Po drugiej stronie targów znajduje się wejście zachodnie (Eingang West). Na początku 2018 r. do użytku została oddana kolejna hala wystawiennicza o powierzchni 15 tys. m2 (hala nr 10), która powstała tuż za halą nr 8. Tym samym całkowita powierzchnia wystawiennicza to 120 tys. m2.

Jak dojechać na targi w Stuttgarcie?

Tereny targowe w Stuttgarcie położone są na obrzeżach Stuttgartu, w bezpośredniej bliskości lotniska i autostrady A8. Z lotniska do głównego wejścia na targi trzeba pokonać dystans ok. 250 m.

Naprzeciwko wejścia głównego znajduje się rozciągający się nad autostradą kilkukondygnacyjny parking z miejscami postojowymi dla ponad 4000 pojazdów (parking Boscha). Z centrum Stuttgartu na targi najlepiej i najszybciej można dostać się liniami nr S2 i S3 kolejki S-Bahn.

Dojazd S-Bahn

Linie S2, S3 do Flughafen/Messe. Przystanek znajduje się około 200 m od wejścia do centrum targowego.

Dojazd U-Bahn

Tramwajem linii U6 można dojechać do centrum targowego
bezpośrednio na przystanki „Messe West” oraz
„Flughafen/Messe”.

Adres terenów targowych w Stuttgarcie

Landesmesse Stuttgart GmbH

Flughafenstraße
Stuttgart, Leinfelden-Echterdingen, 70629 Niemcy

lub
Messepiazza 1, 70629 Stuttgart, Niemcy

Link do mapy Google