Oficjalne Przedstawicielstwo Targów Hamburskich, Stuttgarckich i Karlsruhe w Polsce

logo_kmk.png

 logoLMS.png                                                          logo_hamburg.png

TARGI STUTTGARCKIE

Targi Stuttgarckie (Landesmesse Stuttgart) są jednym z najważniejszych organizatorów imprez wystawienniczych w Niemczech. Znaczenie Targów Stuttgarckich wzrosło jeszcze bardziej dzięki otwarciu w 2007 roku całkowicie nowych terenów targowych ze wspaniałą infrastrukturą. Hale targowe są zlokalizowane tuż przy lotnisku w Stuttgarcie oraz autostradzie A8 dodatkowo są bezpośrednio połączone komunikacją miejską z centrum miasta. Stuttgart jest stolicą Badenii-Wirtembergii i miejscem organizacji wielu liczących się imprez branżowych w Niemczech, Europie i na świecie.

Nowe hale charakteryzują się wspaniałą infrastrukturą i ogromną powierzchnią wystawienniczą, która umożliwia prezentację produktów i usług na powierzchni 105.200 m2 . Każda z 7 standardowych hal posiada specjalnie wybudowany wiszący dach, który pozwala na uzyskanie powierzchni wystawienniczej bez wewnętrznych podpór, a wygląd Wielkiej Hali odpowiada dwóm halom standardowym połączonym na zasadzie odbicia lustrzanego, co powoduje iż dach hali przypomina wygląd namiotu cyrkowego i zachwyca swoim designem.

Otwarcie nowych terenów targowych stało się szansą dla tych imprez targowych, które miały już dużą renomę branży, ale z braku miejsca nie mogły się dalej rozwijać. Świetnym przykładem tego są Międzynarodowe Targi Rolet Bram i Osłon Przeciwsłonecznych R+T, które są największymi targami tej branży nie tylko w Niemczech, ale i na świecie. Są one obowiązkową impreza wystawienniczą dla wszystkich firm liczących się w branży i dla tych, które chcą wejść na rynek międzynarodowy i pozyskać kontrahentów w Niemczech i na świecie. Pośród wystawców R+T 2015 znajdowało się aż 31 firm z Polski, które zaprezentowały się na powierzchni ponad 2000 m2.

Drugim spektakularnym przykładem rozwoju imprezy dzięki otwarciu nowych terenów targowych są odbywające się w cyklu dwuletnim Międzynarodowe Targi Obróbki Metalu AMB – w edycji 2014 wzięło udział ponad 1500 firm. Dla porównania w edycji 2006 (na starych terenach targowych) swoją ofertę zaprezentowało 800 firm, w tym firmy z Polski. Targi AMB w Niemczech są najważniejszą imprezą dla firm oferujących maszyny, narzędzia i technologie do obróbki metali. Znajdują się też w światowej czołówce imprez tej branży i są odwiedzane przez licznych reprezentantów ze wszystkich kontynentów.

Do wciąż zyskujących na znaczeniu targów należą również odbywające się w cyklu dwuletnim Międzynarodowe Specjalistyczne Targi Hotelarstwa, Gastronomii, Cateringu i Cukiernictwa INTERGASTRA, które co raz bardziej zyskują na randze nie tylko w Niemczech i Europie. Jesienne Targi Basenów, Saun, Fizykoterapii oraz Wellness INTERBAD są jedną z dwóch liczących się imprez tej branży w Niemczech i ich znaczenie jest już ugruntowane na rynku niemieckim i europejskim. Co raz częściej, oprócz gości z Niemiec, Szwajcarii, Austrii, Francji i Belgii, można na nich spotkać odwiedzających z krajów azjatyckich. Co raz większym powodzeniem cieszą się również odbywające się w cyklu trzyletnim Międzynarodowe Targi Technologii Produkcji Wina, Uprawy i Przetwórstwa Owoców oraz Technik Napełniania i Pakowania INTERVITIS INTERFRUCTA.

Targi Stuttgarckie są nie tylko organizatorem dużych sprawdzonych imprez targowych w Niemczech i na świecie (AMB, R+T, Intergastra itd.), ale dążą do ciągłego rozwoju i starają się wypromować również nowe, ciekawe projekty. Przykładem tego są choćby Międzynarodowe Targi Narzędzi, Form, Modelowania i Formowania - Moulding Expo , których pierwsza edycja odbyła się w dniach 5 – 8 maja 2015 w Stuttgarcie. Targi poświęcone są rozwiązaniom dla materiałów takich jak metale, tworzywa sztuczne, ceramika i kompozyty. Jest to nowe, oczekiwane w branży, wydarzenie, organizowane przy współpracy niemieckich związków VDWF, VDW, VDMA, które ma wypełnić lukę tej specjalistycznej branży i co dwa lata stawać się forum dla firm i specjalistów z Niemiec i Europy. Wybór Stuttgartu nie był przypadkowy, jest to stolica regionu, który jest jednym z największych skupisk rynku narzędziowego i formierskiego na Starym Kontynencie, gdzie produkcja w sektorze maszynowo-narzędziowym stanowi ponad połowę całkowitej produkcji w Niemczech i jest istotnym zagłębiem dla firm z sektora narzędziowo-formierskiego.

Polskie Przedstawicielstwo Targów Stuttgarckich w Polsce zaprasza serdecznie do udziału we wszystkich targach organizowanych przez Messe Stuttgart oraz udziela bezpłatnych informacji na temat targów i prowadzi sprzedaż biletów wstępu na targi w przedsprzedaży – tel.: 22 620-71-98, 22 620-72-98, e-mail: biuro(at)eurotargi.com.

TARGI STUTTGARCKIE - NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE

Zamówienie biletów

Dojazd na targi

Plan terenów targowych

Targi Stuttgarckie

Targi Stuttgarckie

ICS Targi Stuttgart

Hala targowa Stuttgart

Targi w Stuttgarcie