Polskie Przedstawicielstwo Targów Hamburskich, Stuttgarckich, Karlsruhe logo

Oficjalne Przedstawicielstwo
Targów Hamburskich, Stuttgarckich i Karlsruhe w Polsce

Targi w Niemczech loga

Lody gelato, kawa i wypieki cukiernicze pod jednym dachem na targach branżowych GELATISSIMO 2024

by | 12.01, 2024

Już niedługo mistrzowie lodziarstwa, cukiernictwa i bariści spotkają się na targach w Stuttgarcie. Przedstawiciele branży HoReCa będą też mieli okazję zapoznać się najnowszymi rozwiązaniami z zakresu maszyn vendingowych i automatów z jedzeniem. 

GELATISSIMO w Stuttgarcie to największe targi lodów rzemieślniczych w Europie na północ od Alp. Najbliższa edycja odbędzie się już w dniach od 3 do 7 lutego 2024 roku, w Targach Stuttgarckich (Messe Stuttgart). 

Goście branżowi znajdą tu wszystko, co jest potrzebne do produkcji rzemieślniczych lodów gelato, wyposażenia lodziarni i kawiarni, oraz do skutecznej prezentacji i sprzedaży wyrobów lodziarskich i cukierniczych. Nie zabraknie też innowacji i najnowszych trendów rynkowych. Dopełnieniem będzie bogaty program ramowy i pokazy na żywo. Konkurs Grand Prix GELATISSIMO ponownie wyłoni najlepszych gelatieri oraz mistrzów lodziarstwa.

W 2024 roku GELATISSIMO będą ponownie organizowane równolegle z targami INTERGASTRA. Wspólny bilet na te targi branżowe umożliwi odwiedzającym dostęp do wszystkich dziesięciu hal wystawowych, z których każda poświęcona jest innym, kluczowym tematom dla branży hotelarstwa, gastronomii i kawiarni oraz całego rynku HoReCa. Branża lodów podczas GELATISSIMO zajmie całą halę nr 10.

Tuż obok, w hali nr 8, temat dopełni oferta dla branży kawy i kawiarni oraz branży cukierniczej. Ponadto to właśnie tu znajdzie się specjalna strefa FOKUS VENDING, która uzupełni program targów o maszyny vendingowe i automaty. 

Automaty są również interesującym kanałem sprzedaży dla firm oferujących lody, ponieważ klienci mogą uzyskać dostęp do świeżych, ręcznie robionych lodów 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu“, powiedział Markus Tischberger, Project Manager GELATISSIMO i INTERGASTRY. Niemieckie Stowarzyszenie Vendingowe (BDV) jest współtwórcą tej nowej, specjalnej sekcji na targach.

Gelatissimo 2024 targi branży lodziarskiej i ręcznie robionych lotów
© Landesmesse Stuttgart GmbH

Liczne panele dyskusyjne i miejsca do nawiązywania kontaktów biznesowych w branżach lodziarstwa, cukiernictwa i HoReCa

Specjalne pokazy kawowe podczas INTERGASTRY 2024 rozpoczną się każdego dnia od porannych dyskusji o kawie. “W tym celu zaprosiliśmy doświadczonych baristów, którzy w krótki i zwięzły sposób będą rozmawiać o aktualnych kwestiach w branży kawowej z zainteresowanymi uczestnikami w małych grupach dyskusyjnych. Format sprawdził się podczas ostatniej edycji INTERGASTRY i GELATISSIMO” mówi Markus Tischberger. 

W ciągu dnia będzie również dostępny bogaty program zawierający panele dyskusyjne, a także konkursy i warsztaty, które odbędą się na dużej scenie. Na przykład w strefie Szkoły Baristów, dla zainteresowanych, wykwalifikowani bariści wyjaśnią w 90-minutowych, ekspresowych kursach, jak można przygotować pierwszorzędną kawę jak: espresso, cappuccino lub latte macchiato.

Podczas targów, odwiedzający będą mogli również spotkać się z palarniami kawy oraz z firmami, które zaprezentują szeroki asortyment produktów od środków do uzdatniania wody,  ziaren kawy, po sprzęt dla kawiarni, aż po naczynia wielokrotnego użytku.

Uczestnictwo w GELATISSIMO to dobrze zainwestowany czas

“Asortyment produktów i usług na GELATISSIMO i INTERGASTRZE 2024 będzie bardziej obszerny niż kiedykolwiek”, podkreśla Markus Tischberger i jest przekonany, że każda firma skorzysta z uczestnictwa w targach. 

“Zdaję sobie sprawę, że dobra organizacja i przygotowanie są konieczne przy uczestnictwie w targach, szczególnie w obliczu obecnych problemów kadrowych. Jednak dodatkowe korzyści płynące z uczestnictwa w targach są bardzo oczywiste: kontakty branżowe, networking, podnoszenie kwalifikacji, pozyskiwanie nowej wiedzy i informacji o trendach rynkowych na targach to zdecydowanie inwestycja!”.

Odkryj świat lodów rzemieślniczych gelato. Podczas GELATISSIMO, gości targowi mogą zapoznać się m.in. z:

  • Surowce do produkcji lodów
  • Dodatki, wafelki i gofry
  • Maszyny do produkcji lodów rzemieślniczych i wyposażenie lodziarni
  • Lady chłodnicze i witryny ekspozycyjne
  • Karty menu, łyżeczki, kubki i akcesoria.

Zdjęcia: © Landesmesse Stuttgart GmbH

Podziel się informacją!

Oficjalne Przedstawicielstwo Targów Hamburskich, Stuttgarckich i Karlsruhe w Polsce

Fair Support & Service

ul. Gibalskiego 21, 01-190 Warszawa
tel: +48 22 620 71 98, tel: +48 22 620 72 98, fax: +48 22 245 43 42
[email protected]