Polskie Przedstawicielstwo Targów Hamburskich, Stuttgarckich, Karlsruhe logo

Oficjalne Przedstawicielstwo
Targów Hamburskich, Stuttgarckich i Karlsruhe w Polsce

Targi w Niemczech loga

Już za kilka miesięcy szefowie kuchni z całego świata stworzą olimpijską atmosferę w Stuttgarcie. Po prawie czterech latach Olimpiada Kulinarna IKA odbędzie się ponownie. Zmagania mistrzów kuchni będzie można oglądać na terenach targowych w Stuttgarcie w dniach od 3 do 7 lutego 2024 roku podczas targów INTERGASTRA.

Kulinarna, olimpijska atmosfera w Targach Stuttgarckich

Stefan Lohnert, dyrektor zarządzający Messe Stuttgart, tak opisuje to kulinarne doświadczenie: „Cieszymy się, że możemy powitać cały świat gościnności i HoReCa z powrotem w Stuttgarcie. Tutaj możesz doświadczyć na żywo, jak międzynarodowi szefowie kuchni prezentują wysoką sztukę kulinarną w surowych, konkurencyjnych warunkach, a następnie możesz cieszyć się gotowym menu w niezwykłej, ale harmonijnej atmosferze„. Targi branży HoReCa INTERGASTRA odbywają się w Stuttgarcie w tym samym czasie co IKA.

Podczas ceremonii wręczenia nagród w środę, 7 lutego, łączna liczba punktów zadecyduje o tym, kto zostanie mistrzem olimpijskim IKA 2024. Równolegle do targów INTERGASTRA, zespoły zaprezentują swoje kreacje w konkursach Sztuki Kulinarnej i Sztuki Ciastkarskiej, podczas gdy indywidualni wystawcy i mistrzowie carvingu na żywo, połączą solidne rzemiosło z kreatywnością i talentem. 

Olimpiada Kulinarna IKA w skrócie

Niemieckie Stowarzyszenie Szefów Kuchni jest odpowiedzialne za organizację 26. Olimpiady Kulinarnej IKA, która odbędzie się w dniach 3-7 lutego 2024 roku. Wydarzenie to jest jednym z najbardziej prestiżowych i największych międzynarodowych konkursów kulinarnych na świecie. W 2020 r. około 1800 szefów kuchni z całego świata rywalizowało i wniosło olimpijskiego ducha do hal targowych.

Targi Stuttgart pełnią rolę organizatora targów INTERGASTRA i zajmują się wszystkimi aspektami organizacyjnymi. Na Olimpiadzie Kulinarnej IKA spotkają się kulinarne talenty, rywalizując w różnych kategoriach, takich jak Drużyny Narodowe, Narodowe Drużyny Młodzieżowe, Drużyny Regionalne, Community Catering (Catering Publiczny), Wystawcy Indywidualni oraz Live Carvers.

Narodowa kulinarna reprezentacja Polski

Na Olimpiadzie IKA nie zabraknie reprezentacji Polski z Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Szefów Kuchni i Cukierni w składzie:

 • Sebastian Krauzowicz – Manager
 • Bartosz Peter – Kapitan (drużyna seniorów i juniorów)

Drużyna seniorów:

 • Bartosz Peter – Kapitan
 • Marcin Gruszka – kucharz
 • Michał Świerad – cukiernik
 • Maciej Hippler – kucharz
 • Sebastian Plasota – kucharz
 • Tomasz Ziółkowski – kucharz
 • Łukasz Wódz – asystent
 • Wojciech Waliszewski – asystent

Drużyna juniorów:

 • Weronika Gurynow – kucharz
 • Adela Kaczmarczyk – kucharz

O targach INTERGASTRA

INTERGASTRA (od 3 do 7 lutego 2024 r.) to wiodące targi dla branży HoReCa. W 2020 roku około 1500 międzynarodowych wystawców zaprezentowało swoją ofertę produktów i usług w zakresie technologii kuchennej, żywności, wyposażenia hoteli, restauracji i kawiarni, IT i usług, napojów i kawy. Podczas ostatniej edycji tereny targowe w Stuttgarcie odwiedziło ponad 100 000 gości z ponad 30 000 firm i ponad 70 krajów. INTERGASTRA regularnie odbywa się w połączeniu z GELATISSIMO, największymi targami rzemieślniczej produkcji lodów na północ od Alp.

Organizatorzy targów przygotowali bezpłatne bilety wstępu dla gości z Polski.

Odbierz bezpłatny bilet wstępu dla gości z Polski >

Fair Support & Service
Oficjalne Przedstawicielstwo Targów Hamburskich, Stuttgarckich i Karlsruhe w Polsce

ul. Gibalskiego 21, 01-190 Warszawa
tel: +48 22 620 71 98, tel: +48 22 620 72 98, fax: +48 22 245 43 42
biuro()eurotargi.com

Podziel się informacją!