Polskie Przedstawicielstwo Targów Hamburskich, Stuttgarckich, Karlsruhe logo

Oficjalne Przedstawicielstwo
Targów Hamburskich, Stuttgarckich i Karlsruhe w Polsce

Targi w Niemczech loga

Zagraniczne konferencje branżowe w 2024, na których warto być

by | 30.04, 2024

W 2024 roku odbędzie się wiele zagranicznych konferencji branżowych, które stanowią świetną okazję do poszerzania wiedzy, nawiązywania kontaktów biznesowych oraz wymiany doświadczeń z profesjonalistami z Niemiec, Europy i całego świata. Takie wydarzenia gromadzą firmy, przedsiębiorców, społeczność branżową oraz prelegentów. Warto bywać na zagranicznych konferencjach, gdzie wypowiadają się czołowi eksperci, którzy dzielą się wiedzą i inspirują do dalszego rozwoju branży.

Wszystkie wymienione poniżej konferencje i kongresy odbywają się w ramach targów branżowych. Sprawia to, że biorący udział  mają jeszcze szersze możliwości poznania najnowszych trendów i innowacji, które kształtują rynek oraz zdobycia cennych kontaktów, które mogą przyczynić się do rozwoju firmy lub kariery.

Firmy zainteresowane udziałem w zagranicznych konferencjach, mogą dodatkowy zyskać z udziału w targach jako wystawca. To doskonała okazja do zaprezentowania swoich osiągnięć i zdobycia międzynarodowych klientów. Poniżej wymieniamy szereg konferencji, które towarzyszą targom, które znajdują się w naszym kalendarzu targowym.

Konferencja dla telematyki i transportu publicznego

Konferencja IT-TRANS to międzynarodowe wydarzenie organizowane przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Transportu Publicznego (UITP). Jest to konferencja poświęcona innowacjom IT i technologiom w transporcie publicznym. Podczas tego wydarzenia eksperci, decydenci oraz przedstawiciele branży transportowej spotykają się, aby wymieniać doświadczenia, omawiać najnowsze trendy oraz prezentować innowacyjne rozwiązania z zakresu technologii informacyjnych stosowanych w transporcie publicznym, takim jak pojazdy autonomiczne, mobilność jako usługa (MaaS), cyfryzacja transportu.

Towarzyszące konferencji Targi IT-TRANS to miejsce, gdzie firmy transportowe prezentują swoje produkty i rozwiązania technologiczne związane z transportem publicznym, umożliwiając nawiązanie kontaktów biznesowych oraz zaprezentowanie nowości i osiągnięć technologicznych w tej dziedzinie.

Szczegóły konferencji: IT-TRANS Conference
O targach: Targi IT-TRANS
Kiedy: 14-16 maja 2024
Gdzie: Targi w Karlsruhe, Niemcy

Konferencja dla sektora edukacji i edukacji cyfrowej

Konferencja LEARNTEC jest uznawana za najważniejsze wydarzenie w Europie poświęcone cyfrowemu uczeniu się. Odbywa się ona corocznie w Karlsruhe, przyciągając tysiące ekspertów z różnych sektorów edukacji, zarówno z obszaru szkolnictwa, jak i edukacji zawodowej, nauki oraz informatyki. Jest to platforma, na której eksperci i uczestnicy mogą dzielić się wiedzą, doświadczeniami oraz innowacjami dotyczącymi cyfryzacji edukacji.

Konferencji tej nieodłącznie towarzyszą targi LEARNTEC, tworzącą największą tego typu platformę edukacyjną w Europie. Ponad 300 wystawców, prezentuje przyszłość uczenia się i edukacji cyfrowej.

Szczegóły konferencji: LEARNTEC Convention
O targach: Targi LEARNTEC
Kiedy: 4-6 czerwca 2024
Gdzie: Targi w Karlsruhe, Niemcy

Konferencje dla przemysłu morskiego i stoczniowego

Na targach SMM Hamburg, które są uznawane za jedne z najważniejszych wydarzeń w branży morskiej na świecie, towarzyszą również konferencje skupiające ekspertów, przedstawicieli przemysłu oraz decydentów z różnych stron globu. Oto lista konferencji dla sektora morskiego w ramach targów SMM Hamburg:

Międzynarodowa Konferencja Bezpieczeństwa Morskiego MS&D

Międzynarodowa Konferencja MS&D, porusza kwestie dotyczące bezpieczeństwa i obrony morskiej. W 2024 roku po raz pierwszy będzie współorganizowana wraz z Niemieckim Instytutem Morskim (DMI). W tym roku głównym mottem konferencji będzie: “Wyzwania przejścia w dziedzinie morskiej i marynarki wojennej”, skupiając się na obecnym kontekście geopolitycznym, technicznych odpowiedziach branży na zagrożenia inwazją, zarządzaniu krytyczną infrastrukturą podwodną, wykorzystaniu technologii wielozadaniowych oraz najnowszych trendach w budowie okrętów marynarki wojennej.

Maritime Future Summit

Maritime Future Summit jest kluczowym wydarzeniem odbywającym się w ramach targów SMM Hamburg, skupiającym się na przyszłości branży morskiej. To forum, na którym liderzy technologii prezentują najnowsze innowacje dotyczące projektowania i eksploatacji w sektorze morskim. Summit gromadzi ekspertów oraz kluczowych graczy z branży, aby omówić kierunki rozwoju, innowacyjne projekty oraz współpracę międzybranżową, mając na celu kształtowanie przyszłości sektora morskiego.

Global Maritime Environmental Congress (GMEC)

GMEC skupia się na kwestiach środowiskowych w branży morskiej. Kongres ten zazwyczaj obejmuje dyskusje na temat zrównoważonego rozwoju, ochrony środowiska morskiego oraz wprowadzania ekologicznych innowacji i technologii mających na celu minimalizację wpływu sektora morskiego na środowisko. Kongres ten pełni istotną rolę w promowaniu działań na rzecz ochrony środowiska w kontekście globalnego sektora morskiego.

Offshore Dialogue

Offshore Dialogue to konferencja poświęcona sektorowi offshore, gdzie eksperci i przedstawiciele branży spotykają się, aby omówić najnowsze trendy, wyzwania i rozwiązania w dziedzinach takich jak energia odnawialna, wydobycie surowców czy budowa infrastruktury morskiej. Dialog ten ma na celu promowanie wymiany wiedzy i doświadczeń między uczestnikami oraz zachęcanie do współpracy w celu zrównoważonego rozwoju sektora offshore.

Szczegóły konferencji: https://www.smm-hamburg.com/conferences
O targach: Targi SMM Hamburg: https://eurotargi.com/targi/smm-hamburg/
Kiedy: 3-6 września 2024
Gdzie: Targi w Hamburgu, Niemcy

Konferencja dla branży obróbki metali

Konferencja VDMA Technology Forum podczas targów AMB Stuttgart to istotne wydarzenie w dziedzinie przemysłu obrabiarek i narzędzi, prezentujące najnowsze osiągnięcia technologiczne i innowacje w sektorze maszynowym. Uczestnicy mają okazję do udziału w prezentacjach, dyskusjach i panelach dotyczących nowoczesnych rozwiązań technologicznych, automatyzacji procesów produkcyjnych oraz cyfryzacji w przemyśle maszynowym, co stanowi doskonałą platformę do wymiany wiedzy i nawiązywania kontaktów biznesowych.

Szczegóły konferencji: VDMA Technology Forum
O targach: Targi AMB Stuttgart
Kiedy: 10-14 września 2024
Gdzie: Targi w Stuttgarcie, Niemcy

Konferencje dla energetyki wiatrowej i OZE

Podczas targów WindEnergy Hamburg odbywa się wiele kluczowych spotkań, wykładów i paneli dyskusyjnych dla branży wiatrowej i OZE. Targi WindEnergy Hamburg to jedno z największych i najważniejszych wydarzeń branży wiatrowej na świecie.

Offshore Stage

Konferencja Offshore Stage podczas WindEnergy Hamburg jest organizowana we współpracy z World Forum Offshore Wind, Cluster Renewable Energy Hamburg i WAB e.V. Program konferencji koncentruje się na rozwoju energetyki morskiej i wiatrowej na poziomie krajowym, europejskim i globalnym. Obejmuje on wykłady i dyskusje na różne tematy związane z sektorem energii wiatrowej.

Energy Transition Stage

Konferencja Energy Transition Stage to seria sesji informacyjnych z udziałem przedstawicieli przemysłu i rządu, którzy omawiają aktualne tematy związane z branżą wiatrową. Program konferencji jest tworzony we współpracy z WindEurope, VDMA (niemieckie stowarzyszenie przemysłu inżynieryjnego) oraz BWE (Bundesverband WindEnergie e.V.). Uczestnicy mają możliwość uczestnictwa w wykładach i dyskusjach dotyczących transformacji energetycznej, energii odnawialnej oraz powiązanych zagadnień.

Global Markets Theatre

Konferencja Global Markets Theatre, współorganizowana z GWEC (Global Wind Energy Council), stanowi platformę do eksplorowania możliwości na głównych i wschodzących rynkach w branży wiatrowej. Uczestnicy mają okazję spotkać się z ekspertami, odkryć potencjał rynku oraz nawiązać kontakty z odpowiednimi partnerami dla swoich projektów wiatrowych.

Szczegóły konferencji: https://www.windenergyhamburg.com/conferences-programme
O targach: Targi WindEnergy Hamburg
Kiedy: 24-27 września 2024
Gdzie: Targi w Hamburgu, Niemcy

Konferencja dla branży wodorowej i OZE

Konferencja hy-fcell to istotne wydarzenie w międzynarodowej branży wodoru i ogniw paliwowych, odbywające się wraz z targami w Stuttgarcie. Jest miejscem spotkań kluczowych postaci z branży, którzy omawiają globalne wyzwania, postęp technologiczny oraz przyszłość sektora energetycznego. Wydarzenie oferuje interesujący program z wysokiej klasy prelegentami, w tym ponad 80 ekspertami z różnych krajów i dziedzin.

Równolegle do konferencji odbywają się targi, gdzie mogą zapoznać się z najnowszymi innowacjami i rozwiązaniami w w tej dziedzinie. Od ponad 20 lat to ważne spotkanie przyciąga profesjonalistów, badaczy i liderów branży, którzy wymieniają idee i spostrzeżenia na temat technologii wodorowych i ogniw paliwowych.

Szczegóły konferencji: hy-fcell Conference
O targach: Targi hy-fcell
Kiedy: 8-9 października 2024
Gdzie: Targi w Stuttgarcie, Niemcy

Konferencja dla architektów i branży budowlanej

International Architecture Forum 2024, czyli Międzynarodowe Forum Architektów towarzyszące targom GET Nord w Hamburgu jest wydarzeniem, podczas którego prezentowane są najnowsze projekty architektoniczne oraz ich liderzy myśli. Forum skupia się na aktualnych innowacjach w architekturze, szczególnie na tematach związanych z zrównoważonym rozwojem, kreatywnymi podejściami do budownictwa oraz tworzeniem przyjaznych dla środowiska i społeczności przestrzeni miejskich. Jest to platforma, która pokazuje ścieżki rozwoju przyszłości budownictwa, kładąc duży nacisk na kwestie ekologiczne i społeczne.

Szczegóły konferencji: International ArchitectureForum
O targach: Targi GET Nord
Kiedy: 21-23 listopada 2024
Gdzie: Targi w Hamburgu, Niemcy

Podziel się informacją!

Oficjalne Przedstawicielstwo Targów Hamburskich, Stuttgarckich i Karlsruhe w Polsce

Fair Support & Service

ul. Gibalskiego 21, 01-190 Warszawa
tel: +48 22 620 71 98, tel: +48 22 620 72 98, fax: +48 22 245 43 42
[email protected]