Polskie Przedstawicielstwo Targów Hamburskich, Stuttgarckich, Karlsruhe logo

Oficjalne Przedstawicielstwo
Targów Hamburskich, Stuttgarckich i Karlsruhe w Polsce

Targi w Niemczech loga

Umowa partnerska pomiędzy Targami Hamburskimi (Hamburg Messe und Congress GmbH – HMC) oraz Targami w Husum (Messe Husum und Congress GmbH & Co. KG – MHC), która od 2014 regulowała organizację dwóch imprez targowych poświęconych energetyce wiatrowej w Niemczech, została zaktualizowana i przedłużona do grudnia 2029 roku. Podobnie jak w przeszłości, WindEnergy Hamburg będzie odbywał się w latach parzystych, a HUSUM WIND w latach nieparzystych.

„Patrzymy wstecz na udane partnerstwo i cieszymy się, że możemy je kontynuować. Niemcy są ważnym ośrodkiem gospodarczym, a nasze dalsze partnerstwo zabezpieczy ich wiodącą pozycję w sektorze lądowej i morskiej energetyki wiatrowej. Tak jak dotychczas, obie imprezy targów branżowych będą różniły się koncepcją, aby zaoferować branży energetyki wiatrowej kompleksowe i unikalne połączenie wydarzeń” – podkreślali Bernd Aufderheide, prezes i dyrektor generalny HMC, oraz Michael Lohmann, dyrektor generalny MHC, podczas podpisywania nowej umowy w Hamburgu.

Obie imprezy targowe będą nadal obsługiwać sektor energetyki wiatrowej w oparciu o różne koncepcje – WindEnergy Hamburg jako kluczowe, międzynarodowe targi dla rynku globalnego oraz HUSUM WIND jako impreza skupiająca się na krajach niemieckojęzycznych. Obie imprezy targowe będą organizowane niezależnie w swoich tradycyjnych miejscach i wspierane przez wspólną radę doradczą.

Następna edycja WindEnergy Hamburg już we wrześniu 2024 r.

Co dwa lata cała, globalna branża energetyki wiatrowej spotyka się na wiodącym, międzynarodowym wydarzeniu dla tego sektora: targach WindEnergy Hamburg. To najważniejsze wydarzenie branżowe odbywa się w samym sercu tętniącego życiem miasta portowego miasta w Niemczech – Hamburgu.

W ostatniej edycji ponad 1400 firm z 40 krajów, w tym Polski, prezentowało swoje produkty, innowacje i rozwiązania reprezentujące wszystkie etapy łańcucha przemysłowego energetyki wiatrowej.

Dostawcy wszystkiego co jest związane z energetyką wiatrową: od planowania i projektowania, poprzez instalację, eksploatację i konserwację, aż po marketing, certyfikację oraz finansowanie, prezentują swoją ofertę i usługi.

Targom towarzyszy konferencja i liczne wystąpienia z udziałem najwyższej klasy ekspertów, którzy poruszają aktualne, kluczowe dla branży tematy.

Zespół WindEnergy Hamburg opracowuje ten program wspólnie z branżowymi partnerami, w tym Global Wind Energy Council (GWEC), europejską organizacją WindEurope, niemieckimi, krajowymi stowarzyszeniami branżowymi VDMA i BWE oraz licznymi, wiodącymi mediami branżowymi i firmami z sektora energetyki wiatrowej.

W najbliższej edycji targów, która odbędzie się w dniach od 24 do 27 września 2024 r., wszystkie sesje konferencyjne będą odbywać się bezpłatnie na czterech otwartych scenach zlokalizowanych wewnątrz hal wystawowych. Równolegle z targami WindEnergy Hamburg 2024 ponownie odbędzie się H2EXPO & CONFERENCE, międzynarodowe miejsce spotkań poświęcone wytwarzaniu, dystrybucji i wykorzystaniu ekologicznego wodoru.

HUSUM WIND – przekształcanie energii

Targi te skoncentrowane są na energii odnawialnej: w dniach od 12 do 15 września 2023 roku około 600 wystawców zaprezentuje nowości produktowe i wiodące technologie z sektorów lądowej i morskiej energetyki wiatrowej, zielonego wodoru, magazynowania energii, integracji sektorów energetycznych, cyfryzacji, recyklingu i repoweringu (zastępowania starszych technologii przez nowe, wydajniejsze rozwiązania).

Od ponad trzydziestu lat dynamizm branży targowej w północnych Niemczech wspiera transformację sektora energii wiatrowej, oferując praktyczne rozwiązania, innowacyjne produkty i możliwości nawiązywania kontaktów. Program HUSUM WIND uzupełniają fora eksperckie, imprezy networkingowe i giełda pracy WINDCareer.

Fair Support & Service
Oficjalne Przedstawicielstwo Targów Hamburskich, Stuttgarckich i Karlsruhe w Polsce

ul. Gibalskiego 21, 01-190 Warszawa
tel: +48 22 620 71 98, tel: +48 22 620 72 98, fax: +48 22 245 43 42
biuro()eurotargi.com

Podziel się informacją!