Polskie Przedstawicielstwo Targów Hamburskich, Stuttgarckich, Karlsruhe logo

Oficjalne Przedstawicielstwo
Targów Hamburskich, Stuttgarckich i Karlsruhe w Polsce

Targi w Niemczech loga

W dniach 28-30 marca 2023 r. na terenach targowych w Stuttgarcie odbędzie się premierowa edycja Międzynarodowych Targów Systemów Energetycznych Volta-X. To nowe forum transformacji energetycznej w Europie.

Transformacja energetyczna wymaga inteligentnych rozwiązań, poczynając od produkcji energii, poprzez zarządzanie systemami energetycznymi, aż po jej magazynowanie. Przy tym niezbędne jest silniejsze powiązanie sektorów energii elektrycznej, ciepła i mobilności. Jako nowa platforma dla branży energetycznej, Targi Volta-X koncentrują się na tych tematach prezentując rozwiązania w obszarze innowacyjnych i inteligentnych technologii energetycznych.

Środowisko i klimat to jeden z priorytetów w Unii Europejskiej. Nowa impreza targowa Volta-X w Niemczech ma zapewnić miejsce do współpracy i wsparcia zrównoważonego rozwoju tego palącego zagadnienia jakim jest transformacja energetyczna gospodarki. Odchodzenie od dużych instalacji w energetyce opartych o paliwa kopalne, w kierunku mniejszych, bardziej elastycznych jednostek opartych na OZE (odnawialnych źródłach energii) jest nieuniknione, żeby sprostać wyzwaniom ochrony środowiska i klimatu. Bezpieczeństwo energetyczne musi opierać się na synergii wielu sektorów gospodarki.

Oprócz międzysektorowej współpracy w dziedzinie nowoczesnej energetyki i transformacji, Volta-X ma być również forum poświęconym systemom magazynowania energii.  Wspólnie z Niemieckim Stowarzyszeniem Systemów Magazynowania Energii (Bundesverband Energiespeicher Systeme e. V. – BVES) Volta-X skupi się własnie na tym zagadnieniu, który jest jednym z podstawowych składników transformacji energetycznej. Na targach Volta-X w jednym miejscu zostaną zaprezentowane różnorodne możliwości zastosowania różnych systemów magazynowania, na przykład z szybkim czasem ładowania i rozładowania lub magazynowaniem dużych ilości energii przez wiele tygodni.

„Chcemy zgromadzić w Stuttgarcie całą branżę energetyczną i pomóc w uruchomieniu niezbędnych innowacji poprzez wymianę wiedzy w naszym centrum targowym” – mówi Sebastian Schmid, członek zarządu Messe Stuttgart.

Wydarzenie składa się z trzech głównych elementów: branżowych targów B2B ze specjalną strefą dla start-upów, bogatego programu konferencyjnego i wielu formatów networkingowych.

Więcej informacji na stronie targów Przedstawicielstwa w Polsce: https://eurotargi.com/targi/volta-x/

Fair Support & Service
Oficjalne Przedstawicielstwo Targów Hamburskich, Stuttgarckich i Karlsruhe w Polsce

ul. Gibalskiego 21, 01-190 Warszawa
tel: +48 22 620 71 98, tel: +48 22 620 72 98, fax: +48 22 245 43 42
biuro()eurotargi.com

Podziel się informacją!