Polskie Przedstawicielstwo Targów Hamburskich, Stuttgarckich, Karlsruhe logo

Oficjalne Przedstawicielstwo
Targów Hamburskich, Stuttgarckich i Karlsruhe w Polsce

Targi w Niemczech loga

Targi Moulding Expo 2023 – branżowa Liga Mistrzów w jednym miejscu

by | 21.03, 2023

Wszystkie gałęzie przemysłu wymagają narzędzi i form, które umożliwiają wytwarzanie produktów wysokiej jakości w dużych ilościach. Coraz ważniejsze staje się uczynienie procesu produkcyjnego jeszcze bardziej wydajnym i ekonomicznym oraz myślenie całościowe. Decydującą rolę odgrywają niezawodni i innowacyjni partnerzy – narzędziownie, posiadający nowoczesną i wysoce zautomatyzowaną produkcję oraz odpowiednie doświadczenie i know-how.

Na targach branży formierskiej Moulding Expo, które odbędą się w dniach 13-16 czerwca 2023 r., przodujące firmy produkujące narzędzia, modele i formy zaprezentują swoją wiedzę oraz zaproponują rozwiązania dla różnych gałęzi przemysłu.

Europejskie targi branży narzędziowo-przetwórczej dla projektowania i produkcji form wtryskowych

„Z niecierpliwością czekamy na powitanie około 400 wystawców na Moulding Expo, w tym przodujące firmy w produkcji narzędzi, modeli i form oraz odpowiednich dostawców technologii. Projektanci produktów, nabywcy narzędzi, przetwórcy tworzyw sztucznych oraz operatorzy wewnętrznych lub zewnętrznych narzędzi, modeli i form powinni zaplanować wizytę na Moulding Expo” – mówi Florian Niethammer, komisarz targów.

Pod jednym dachem firmy wystawiające się na targach Moulding Expo oferują rozwiązania dostosowane dla branży przemysłowej różnych sektorów, na przykład dla przemysłu motoryzacyjnego, lotniczego, elektrycznego, techniki medycznej, inżynierii mechanicznej i fotowoltaiki.

Do tej pory na edycję targów w 2023 zgłosiły się już 4 firmy z Polski reprezentujące rodzimy przemysł formierski na arenie międzynarodowej. Oczywiście na targach nie zabraknie największych europejskich firm oferujących najnowsze rozwiązania. Wystawiająca się po raz pierwszy firma /H&B/ Electronic GmbH & Co. KG stawia na najnowocześniejsze rozwiązania w dziedzinie druku 3D dla branży metalowej. „Jako dostawca usług drukowania 3D, kierujemy swoją ofertę przede wszystkim do producentów narzędzi i form, inżynierów projektantów oraz przetwórców tworzyw sztucznych. Tematy trendów, takie jak zrównoważony rozwój i efektywność energetyczna, podejmujemy już na wczesnym etapie projektowania naszych narzędzi, dzięki czemu nasze narzędzia i narzędzia naszych klientów pracują jeszcze bardziej wydajnie energetycznie w przypadku zastosowania seryjnego. Dla nas, jako dostawcy usług druku 3D w metalu i usług inżynieryjnych, targi Moulding Expo to świetna okazja do nawiązania dialogu z odwiedzającymi branżę i znawcami branży oraz do pokazania, jak wydajna jest niemiecka i europejska produkcja narzędzi”, podsumowuje Jan Bayerbach, dyrektor ds. rozwoju i projektowania w firmie /H&B/ Electronic GmbH & Co. KG.

Innowacyjne firmy, takie jak Schneider Form GmbH, przenoszą wytwarzanie narzędzi na wyższy poziom, oferując swoim klientom całościowe rozwiązania już od etapu rozwoju produktu. „Motoryzacja to nasz najsilniejszy segment rynku. Działamy również w innych obszarach, takich jak technologia medyczna. Aby osiągnąć rentowność, konieczna jest ciągła optymalizacja procesów, wychwytywanie trendów, takich jak zrównoważony rozwój, ale także regularne sprawdzanie rynków – i to na całym świecie. Ponieważ Schneider Form reprezentuje duże portfolio narzędzi, ważne jest, aby wybrać najlepszą możliwą ścieżkę dla każdego typu i rozmiaru narzędzia, aby odnieść sukces w perspektywie długoterminowej” – mówi Peter Bradtke, dyrektor sprzedaży w Schneider Form GmbH.

Kolejny wystawca, Geiger Group, może pochwalić się 60-letnim sukcesem. Firma w trakcie swojego istnienia stale się rozwijała. Eva Söhnlein, dyrektor zarządzająca Geiger Group, podkreśla potrzebę ukierunkowania na przyszłość: „Oprócz technologii medycznej nasi klienci pochodzą z przemysłu motoryzacyjnego, elektrotechniki, budowy maszyn, technologii audiologicznej, a także z sektora fotowoltaiki. Razem z Wami chcielibyśmy sprostać wyzwaniom jutra. Naszym celem jest oferowanie całościowych rozwiązań, które są zarówno technicznie dojrzałe, jak i ekonomicznie opłacalne. Cieszymy się, że możemy zaprezentować je najwyższej klasy specjalistycznej publiczności na targach Moulding Expo”.

Moulding Expo Stuttgart - targi przemysłu narzędziowo-przetwórczego © Landesmesse Stuttgart GmbH
Formy wtryskowe i inne rozwiązania branży formierskiej na targach Moulding Expo | © Landesmesse Stuttgart GmbH

Targi Moulding Expo koncentrują się produkcji form wtryskowych, produkcji narzędzi do form oraz na modelowaniu i produkcji wzorników. Na targach można znaleźć również systemy i usługi związane z technologią obróbki tworzyw sztucznych i obróbki metali: od dostawców obrabiarek, urządzeń mocujących, narzędzi obróbczych i techniki pomiarowej po dostawców materiałów, części znormalizowanych, systemów gorącokanałowych i firm tworzących oprogramowanie.

Na targi wciąż można zgłosić się jako wystawca i nawiązać cenne kontakty biznesowe na tym odbywającym się co 2 lata wydarzeniu.

W Oficjalnym Przedstawicielstwie Targów Stuttgarckich w Polsce dostępne będą także bilety dla odwiedzających.

Zdjęcia: © Landesmesse Stuttgart GmbH

Podziel się informacją!

Oficjalne Przedstawicielstwo Targów Hamburskich, Stuttgarckich i Karlsruhe w Polsce

Fair Support & Service

ul. Gibalskiego 21, 01-190 Warszawa
tel: +48 22 620 71 98, tel: +48 22 620 72 98, fax: +48 22 245 43 42
[email protected]