Polskie Przedstawicielstwo Targów Hamburskich, Stuttgarckich, Karlsruhe logo

Oficjalne Przedstawicielstwo
Targów Hamburskich, Stuttgarckich i Karlsruhe w Polsce

Targi w Niemczech loga

Niemcy i Kanada jeszcze bardziej zbliżają się do siebie w kwestii zrównoważonych źródeł energii: w sierpniu 2022 r. rząd federalny przyjął niemiecko-kanadyjską umowę wodorową („Canada-Germany Hydrogen Alliance”), w listopadzie Uniwersytet w Stuttgarcie i Uniwersytet Brytyjski Columbia podpisała „Oświadczenie o współpracy”, dzięki któremu chce zacieśnić współpracę w badaniach nad zrównoważoną energią i wodorem.

W 2023 r. Targi Stuttgarckie w ramach targów hy-Fcell zaoferują tej obiecującej i przyszłościowej branży dwie imprezy wystawiennicze – w Stuttgarcie od 13 do 14 września oraz w Vancouver, które jest uważane za „kolebkę ogniw paliwowych”, od 5 do 7 czerwca. W obu lokalizacjach spotykają się deweloperzy, firmy produkcyjne, eksperci z ośrodków badawczych oraz użytkownicy branży wodorowej i ogniw paliwowych.

Kwestie energetyczne i klimatyczne są ważniejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Dzięki imprezom hy-fcell oferujemy stałe platformy dla branży, w której dużo się dzieje i która pozostaje dynamiczna. Połączenie wystawy i konferencji sprzyja nawiązywaniu kontaktów i transferowi technicznego know-how oraz wspiera firmy w otwieraniu rynków międzynarodowych.” – podkreśla Stefan Lohnert, dyrektor zarządzający Messe Stuttgart.

Silne partnerstwo międzynarodowe

Hy-fcell Stuttgart składa się z anglojęzycznej konferencji z interaktywnymi wykładami plenarnymi i warsztatami oraz międzynarodowych targów. Ich zakres tematyczny obejmuje komponenty i systemy ogniw paliwowych oraz technologię ich wytwarzania, infrastrukturę wodoru, obszary zastosowań ogniw paliwowych i technologii wodorowych, a także usługi badawczo-rozwojowe i specjalistyczne.

Wpływowi sponsorzy i partnerzy wzmacniają hy-fcell jako platformę branżową – w tym saksoński klaster innowacji w zakresie ogniw paliwowych i wodoru HZwo e.V. HZwo przekazuje wiedzę o nowych technologiach i nowych obszarach biznesowych, nawiązuje kontakty pomiędzy potencjalnymi partnerami oraz inicjuje projekty aplikacyjne i badawcze wspólnie z innowacyjnymi firmami. Hy-fcell w Stuttgarcie jest ważnym partnerem do współpracy dla HZwo w celu przyspieszenia internacjonalizacji sieci.” – mówi dyrektor zarządzający Karl Lötsch.

Atrakcyjny program wspierający

Oprócz najwyższej klasy połączenia targów i kongresu, odwiedzający hy-fcell 2023 mogą również liczyć na wieloaspektowy program towarzyszący. Znów pojawi się popularny Speaker’s Corner z prelekcjami na żywo, dyskusjami i start-up pitchami, gdzie zainteresowani będą mieli okazję poznać ciekawostki z zakresu nowych technologii i obszarów biznesowych oraz nawiązać kontakty. Na uczestników czekają również tegoroczne atrakcje z zakresu mobilności, podczas których zostaną zaprezentowane pojazdy z alternatywnymi napędami lub nawet udostępnione do jazdy próbnej.

Najważniejsze targi wodoru i ogniw paliwowych w Ameryce Północnej

Ze względu na międzynarodowe znaczenie tematu zrównoważonych źródeł energii, hy-fcell odbywa się w różnych miejscach na całym świecie – oprócz Niemiec, m.in. w Chinach i Kanadzie. Dla Kanady, jako bliskiego partnera Niemiec w kwestiach energetycznych, hy-fcell jest najważniejszym dorocznym wydarzeniem w Ameryce Północnej poświęconym najnowszym osiągnięciom w dziedzinie wodoru i ogniw paliwowych.

Tegoroczny hy-fcell obiecuje zapewnić nam doskonałą platformę do współpracy i łączenia się, aby przyspieszyć nasze wspólne wysiłki na rzecz osiągnięcia naszych celów” — powiedziała Shannon Halliday, wiceprezes ds. sprzedaży, marketingu i rozwiązań technologicznych w HTEC, wystawca i sponsor hy-fcell Kanada. „Z niecierpliwością czekamy na delegatów z całego świata, którzy zaprezentują światowej klasy wiedzę i możliwości Kanady w zakresie wodoru”.

Bliższe informacje: https://www.messe-stuttgart.de/hy-fcell/en/ oraz https://www.messe-stuttgart.de/hy-fcell-canada/

Fair Support & Service
Oficjalne Przedstawicielstwo Targów Hamburskich, Stuttgarckich i Karlsruhe w Polsce

ul. Gibalskiego 21, 01-190 Warszawa
tel: +48 22 620 71 98, tel: +48 22 620 72 98, fax: +48 22 245 43 42
biuro()eurotargi.com

Podziel się informacją!