Polskie Przedstawicielstwo Targów Hamburskich, Stuttgarckich, Karlsruhe logo

Oficjalne Przedstawicielstwo
Targów Hamburskich, Stuttgarckich i Karlsruhe w Polsce

Targi w Niemczech loga

Zrównoważona energia: spotkanie branżowe OZE i energetyki w ramach targów hy-fcell w Stuttgarcie i Vancouver

by | 20.03, 2023

Niemcy i Kanada jeszcze bardziej zbliżają się do siebie w kwestii zrównoważonych źródeł energii: w sierpniu 2022 r. rząd federalny przyjął niemiecko-kanadyjską umowę wodorową („Canada-Germany Hydrogen Alliance”), w listopadzie Uniwersytet w Stuttgarcie i Uniwersytet Brytyjski Columbia podpisała „Oświadczenie o współpracy”, dzięki któremu chce zacieśnić współpracę w badaniach nad zrównoważoną energią i wodorem.

Targi Stuttgarckie w ramach targów hy-Fcell zaoferują tej obiecującej i przyszłościowej branży dwie imprezy wystawiennicze: w Stuttgarcie od 13 do 14 września 2024 oraz w Vancouver, które jest uważane za „kolebkę ogniw paliwowych”, od 5 do 7 czerwca 2024. W obu lokalizacjach spotykają się deweloperzy, firmy produkcyjne, eksperci z ośrodków badawczych oraz użytkownicy branży wodorowej i ogniw paliwowych. Są to ważne wydarzenia dla sektorów: energetycznego oraz OZE.

Kwestie energetyczne i klimatyczne są ważniejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Dzięki imprezom hy-fcell oferujemy stałe platformy dla branży, w której dużo się dzieje i która pozostaje dynamiczna. Połączenie wystawy i konferencji sprzyja nawiązywaniu kontaktów i transferowi technicznego know-how oraz wspiera firmy w otwieraniu rynków międzynarodowych” – podkreśla Stefan Lohnert, dyrektor zarządzający Messe Stuttgart.

Silne partnerstwo międzynarodowe branży wodorowej

Hy-fcell Stuttgart składa się z anglojęzycznej konferencji z interaktywnymi wykładami plenarnymi i warsztatami oraz międzynarodowych targów. Ich zakres tematyczny obejmuje komponenty i systemy ogniw paliwowych oraz technologię ich wytwarzania, infrastrukturę wodoru, obszary zastosowań ogniw paliwowych i technologii wodorowych, a także usługi badawczo-rozwojowe i specjalistyczne.

Wpływowi sponsorzy i partnerzy wzmacniają hy-fcell jako platformę branżową – w tym saksoński klaster innowacji w zakresie ogniw paliwowych i wodoru HZwo e.V. HZwo przekazuje wiedzę o nowych technologiach i nowych obszarach biznesowych, nawiązuje kontakty pomiędzy potencjalnymi partnerami oraz inicjuje projekty aplikacyjne i badawcze wspólnie z innowacyjnymi firmami. Hy-fcell w Stuttgarcie jest ważnym partnerem do współpracy dla HZwo w celu przyspieszenia internacjonalizacji sieci”. – mówi dyrektor zarządzający Karl Lötsch.

Atrakcyjny program wspierający dla profesjonalistów z sektora energetycznego

Oprócz najwyższej klasy połączenia targów i kongresu odwiedzający hy-fcell 2023 mogą również liczyć na wieloaspektowy program towarzyszący. Znów pojawi się popularny Speaker’s Corner z prelekcjami na żywo, dyskusjami i start-up pitchami, gdzie zainteresowani będą mieli okazję poznać ciekawostki z zakresu nowych technologii i obszarów biznesowych oraz nawiązać kontakty. Na uczestników czekają również tegoroczne atrakcje z zakresu mobilności, podczas których zostaną zaprezentowane pojazdy z alternatywnymi napędami lub nawet udostępnione do jazdy próbnej.

Najważniejsze targi wodoru i ogniw paliwowych w Ameryce Północnej

Ze względu na międzynarodowe znaczenie tematu zrównoważonych źródeł energii, targi dla branży OZE hy-fcell odbywają się w różnych miejscach na całym świecie – oprócz Niemiec, m.in. w Chinach i Kanadzie. Dla Kanady jako bliskiego partnera Niemiec w kwestiach energetycznych, hy-fcell jest najważniejszym dorocznym wydarzeniem w Ameryce Północnej poświęconym najnowszym osiągnięciom w dziedzinie wodoru i ogniw paliwowych.

Tegoroczny hy-fcell obiecuje zapewnić nam doskonałą platformę do współpracy i łączenia się, aby przyspieszyć nasze wspólne wysiłki na rzecz osiągnięcia naszych celów” — powiedziała Shannon Halliday, wiceprezes ds. sprzedaży, marketingu i rozwiązań technologicznych w HTEC, wystawca i sponsor hy-fcell Kanada. „Z niecierpliwością czekamy na delegatów z całego świata, którzy zaprezentują światowej klasy wiedzę i możliwości Kanady w zakresie wodoru”.

Bliższe informacje o edycji w Kanadzie: https://www.messe-stuttgart.de/hy-fcell/en/ oraz https://www.messe-stuttgart.de/hy-fcell-canada/

Zapraszamy Polskie firmy zainteresowane uczestnictwem w charakterze wystawcy na targach hy-fcell w Stuttgarcie do kontaktu.

Zapytaj o warunki udziału >

Zdjęcia: © Landesmesse Stuttgart GmbH

Podziel się informacją!

Oficjalne Przedstawicielstwo Targów Hamburskich, Stuttgarckich i Karlsruhe w Polsce

Fair Support & Service

ul. Gibalskiego 21, 01-190 Warszawa
tel: +48 22 620 71 98, tel: +48 22 620 72 98, fax: +48 22 245 43 42
[email protected]