Polskie Przedstawicielstwo Targów Hamburskich, Stuttgarckich, Karlsruhe logo

Oficjalne Przedstawicielstwo
Targów Hamburskich, Stuttgarckich i Karlsruhe w Polsce

Targi w Niemczech loga

GET Nord nawiązuje współpracę z HEA i Inicjatywą ELEKTRO+

by | 17.04, 2024

Specjalistyczne forum nowoczesnych, energooszczędnych i bezpiecznych instalacji elektrycznych będzie nowością w 2024 w Hamburgu, towarzyszącą targom GET Nord.

GET Nord w Hamburgu to targi budowlane dla sektora HVAC, obejmujące branże elektryczną, hydrauliczną, grzewczą oraz klimatyzacyjną, ogłosiły nową współpracę. Partnerem została inicjatywa ELEKTRO+, założona przez HEA (Fachgemeinschaft für effiziente Energieanwendung e.V.), która współpracuje z czołowymi producentami i stowarzyszeniami branży elektrycznej w Niemczech. W ramach tej współpracy, po raz pierwszy zorganizowane zostanie specjalistyczne forum poświęcone energooszczędnym i bezpiecznym instalacjom elektrycznym.

“Cieszymy się z nowej współpracy i mamy nadzieję na konstruktywną, dobrą współpracę z HEA i inicjatywą ELEKTRO+. Dzięki nowemu specjalistycznemu forum oferujemy dodatkową wartość dodaną dla naszych gości, zwłaszcza z branży elektrycznej, ale także z przemysłu i handlu hurtowego, planowania usług budowlanych, architektury i budownictwa mieszkaniowego” – podkreśla Danny Enwerem, dyrektor targów GET Nord organizowanych przez Targi Hamburskie

“Planujemy przyciągnąć ekspertów i prelegentów, którzy podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem we wszystkich aspektach nowoczesnych instalacji elektrycznych i udzielą odwiedzającym fachowych odpowiedzi na pytania techniczne” – kontynuuje Enwerem.

Forum będzie służyć jako miejsce, gdzie HEA, inicjatywa ELEKTRO+ oraz jej partnerzy będą dzielić się swoją ekspertyzą. Celem jest przekazanie branży budowlanej informacji o nowych, energooszczędnych i bezpiecznych rozwiązaniach elektrycznych oraz promowanie nowoczesnego, przyszłościowego sprzętu.

Dla pomyślnej transformacji energetycznej coraz ważniejsze staje się poleganie na oszczędzających zasoby i energooszczędnych rozwiązaniach w zakresie technologii budowlanych. Systemy fotowoltaiczne, magazynowanie energii elektrycznej, pompy ciepła i elektromobilność, a także ich inteligentna sieć, są tutaj ważnymi elementami. Należy jednak również wziąć pod uwagę bezpieczeństwo, komfort i wygodę mieszkańców. Podstawą tego jest właściwe i przyszłościowe planowanie instalacji elektrycznych w budynkach mieszkalnych” – podkreśla dr Jan Witt, dyrektor zarządzający stowarzyszenia HEA. 

Inicjatywa ELEKTRO+ jest zaangażowana w podnoszenie świadomości na ten temat, a GET Nord jest do tego idealną platformą” – dodaje dr Witt.

O inicjatywie ELEKTRO

Inicjatywa ELEKTRO+ to sojusz kluczowych podmiotów w branży elektrycznej w Niemczech, mający na celu promowanie świadomości o nowoczesnych, energooszczędnych i bezpiecznych systemach elektrycznych. Pracuje blisko z różnymi sektorami, w tym handlem specjalistycznym, energetyką i budownictwem mieszkaniowym, oferując wsparcie techniczne. Jej działania są skierowane zarówno do właścicieli i modernizujących budynki, jak i do profesjonalistów oraz projektantów.

O stowarzyszeniu HEA

Jako stowarzyszenie partnerów rynkowych w niemieckim sektorze energetycznym, HEA angażuje się w budowanie lojalności klientów oraz poprawę efektywności energetycznej. Skupia się na promowaniu nowych technologii, eliminowaniu barier rynkowych i tworzeniu kampanii skierowanych do klientów, mających na celu ich współpracę.

Członkami są dostawcy energii, firmy z branży AGD, oraz liczne stowarzyszenia: branży energetycznej i wodnej BDEW, branży elektrycznej i elektronicznej ZVEI, branży elektrycznej i wodno-kanalizacyjnej ZVEH i ZVSHK, a także specjalistyczne hurtownie VEG i DGH.

O targach GET NORD

GET Nord to wielobranżowa wystawa w Niemczech poświęcona sektorowi budowlanemu, prezentująca rozwiązania z obszaru elektrotechniki, techniki grzewczej, sanitarnej oraz klimatyzacji (HVAC). Jest ważną platformą dla firm do wymiany informacji o trendach i innowacjach w Niemczech. Najbliższa edycja odbędzie się w dniach od 21 do 23 listopada 2024 w Hamburgu.

Zdjęcia: © Hamburg Messe und Congress

Podziel się informacją!

Oficjalne Przedstawicielstwo Targów Hamburskich, Stuttgarckich i Karlsruhe w Polsce

Fair Support & Service

ul. Gibalskiego 21, 01-190 Warszawa
tel: +48 22 620 71 98, tel: +48 22 620 72 98, fax: +48 22 245 43 42
[email protected]