Polskie Przedstawicielstwo Targów Hamburskich, Stuttgarckich, Karlsruhe logo

Oficjalne Przedstawicielstwo
Targów Hamburskich, Stuttgarckich i Karlsruhe w Polsce

Targi w Niemczech loga

Festiwal PHOTOPIA Hamburg nie będzie kontynuowany w obecnej formie

by | 08.04, 2024

Targi Hamburskie (HMC) ogłosiły zakończenie organizacji festiwalu branży foto-wideo i obrazowania PHOTOPIA Hamburg. Pomimo sukcesu imprezy debiutującej w 2021 roku, obecnie trudne warunki na rynku uniemożliwiają ekonomicznie wykonalną realizację tego wydarzenia. Decyzja o usunięciu PHOTOPIA z portfolio targów została podjęta po dokładnych rozważaniach.

“Naszą ambicją jest oferowanie atrakcyjnych wydarzeń wysokiej jakości. W przypadku PHOTOPIA nie widzimy obiecujących perspektyw ekonomicznych nawet w perspektywie średnioterminowej” – powiedział Heiko M. Stutzinger, CEO HMC.

Jako organizator, Targi Hamburskie w 2021 roku postawiły sobie za cel stworzenie unikalnego na skalę światową, inspirującego festiwalu dla społeczności związanej z fotografią i wideografią, co się udało.

PHOTOPIA gościła takie gwiazdy jak Ellen von Unwerth, Rankin i Albert Watson, którzy byli zachwyceni wyjątkową oprawą festiwalu. Dzięki światowym premierom i innowacjom w zakresie aparatów fotograficznych, a także najnowszym osiągnięciom w dziedzinie NFT, wirtualnej rzeczywistości i sztucznej inteligencji, kolorowy świat fotografii i wideografii ożył. 

Targi Hamburskie z żalem podkreślają, że PHOTOPIA Hamburg, w którą wiele osób, w tym wystawcy i partnerzy zainwestowali wiele energii, pracy i pasji, nie może być kontynuowana w przyszłości.

Organizacja Polaris Convention oraz strefy dla twórców treści pozostaje bez zmian

Osoby związane z sektorem obrazowania mają możliwość uczestnictwa w innej, interesującej formie. Organizacja Polaris Convention nie ulegnie zmianie i odbędzie się zgodnie z ustalonym planem w dniach 11-13 października 2024 roku. Konwentowi towarzyszyć będzie Strefa Content Creator World, która stworzy odpowiednie środowisko dla twórców treści foto-wideo. 

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do udziału w nowym “Content Creator World” i kontynuowania współpracy w dziedzinie fotografii i wideografii. W tym celu należy kontaktować się bezpośrednio z organizatorami konwentu Polaris Convention.

Pomimo zakończenia PHOTOPIA Hamburg, Targi Hamburskie nadal będą dążyć do organizacji inspirujących wydarzeń dla społeczności obrazowania.

Wszystkie informacje dotyczące zwrotu pieniędzy za bilety zakupione na targi PHOTOPIA 2024 oraz inne szczegóły można znaleźć na stronie FAQ organizatora: https://www.photopia-hamburg.com/en/

W imieniu Targów Hamburskich i partnerów wydarzenia dziękujemy wszystkim, którzy sprawili, że Festiwal PHOTOPIA był prawdziwym doświadczeniem dla branży fotografii i wideografii.

Zdjęcia: © Hamburg Messe und Congress

Podziel się informacją!

Oficjalne Przedstawicielstwo Targów Hamburskich, Stuttgarckich i Karlsruhe w Polsce

Fair Support & Service

ul. Gibalskiego 21, 01-190 Warszawa
tel: +48 22 620 71 98, tel: +48 22 620 72 98, fax: +48 22 245 43 42
[email protected]