Polskie Przedstawicielstwo Targów Hamburskich, Stuttgarckich, Karlsruhe logo

Oficjalne Przedstawicielstwo
Targów Hamburskich, Stuttgarckich i Karlsruhe w Polsce

Targi w Niemczech loga

SÜFFA 2024 z nową atrakcyjną formułą dla zakładów mięsnych i przemysłu mięsnego

by | 15 marca 2024

Nadchodząca 27. edycja targów SÜFFA w Stuttgarcie połączy ze sobą sprawdzone aspekty z nowymi formatami i tematami dla branży mięsnej.

Jesienią w dniach od 28 do 30 września 2024 r. na targach SÜFFA w Stuttgarcie, każdy profesjonalista z branży mięsnej znajdzie coś dla siebie. Targi te od lat cieszą się niesłabnącą popularnością i są stałym miejscem spotkań dla przemysłu mięsnego, masarni, zakładów mięsnych, zakładów wędliniarskich oraz wielu małych i średnich firm związanych z przemysłem mięsnym w Niemczech, Polsce oraz innych pobliskich krajach. Oprócz Niemiec odwiedzający pochodzą głównie z Austrii, Szwajcarii, Włoch, Polski i Hiszpanii.

Oprócz ogromnego pokazu produktów, który obejmuje cały zakres tematów, od tradycyjnego handlu rzemieślniczego po produkcję na dużą skalę, odwiedzający oraz wystawcy mogą ponownie oczekiwać starannie dobranego programu towarzyszącego z wieloma możliwościami dyskusji i poszerzania wiedzy. Udana koncepcja SÜFFA została odświeżona na zbliżającą się 27. edycję targów.

Zapytaj o warunki udziału >

SÜFFA to targi przemysłu mięsnego w Stuttgarcie, które przyciąga wiele małych i średnich firm branży mięsnej z Niemiec, Polski i pobliskich krajów
© Landesmesse Stuttgart GmbH

SÜFFA to platforma dla przemysłu mięsnego, gdzie branża dyskutuje o aktualnych trendach

“Od samego początku SÜFFA zawsze dynamicznie podążała za rynkiem” – mówi Andreas Wiesinger, wiceprezes wykonawczy Messe Stuttgart. “Wszędzie tam, gdzie spotyka się cała branża, powstają nowe pomysły i synergie, dla których chcemy zapewnić idealną platformę. Ciągłość i niezawodność są niezwykle ważne, ale na dłuższą metę targi zależą również od możliwości odkrywania siebie na nowo. Dlatego trzymamy się tego, co wypróbowane i przetestowane, ale pozostawiamy też wystarczająco dużo miejsca na nowe rozwiązania. Na tegorocznych targach SÜFFA chcemy między innymi położyć większy nacisk na eventowy charakter targów”

Zakres targów i programu będzie również nadążał za aktualnymi tematami: podczas prelekcji ekspertów zostaną przeanalizowane trendy, w tym aktualne kwestie i pytania, takie jak koszty energii, obowiązki związane z etykietowaniem, rekrutacja młodych ludzi lub koniec obniżonej stawki VAT.

“Liczba zgłoszeń wystawców do tej pory na SÜFFA jest bardzo obiecująca” – powiedział Wiesinger. “Ogólnie, spodziewamy się nie tylko niezmiennie wysokiej liczby odwiedzających specjalistów, ale także poszerzenia zasięgu gości targowych. W ciągu ostatnich kilku lat mogliśmy już odnotować znaczny wzrost w skali krajowej i międzynarodowej”.

Bogaty program i specjalne strefy tematyczne poświęcone problemom, produktom i innowacjom z sektora mięsnego

W halach targowych w Stuttgarcie wystawcy z wielu sektorów zaprezentują obraz tętniącej życiem branży spożywczej i mięsnej, która stale się rozwija: praktyczny i kompletny program obejmie surowce, półprodukty, technologię pracy i obsługi, żywność, napoje, bezpieczeństwo i higienę żywności, pojazdy specjalne, promocję sprzedaży, reklamę i usługi. 

Specjalne strefy SÜFFA Specials, takie jak “Stage for trends and innovations”, pokazy specjalne i obszary tematyczne, będą również priorytetowo traktować tematy, które dostarczają wielu przydatnych informacji i profesjonalnych praktycznych wskazówek dla zakładów wędliniarskich, zakładów rzeźniczych, masarni i innych firm z przemysłu mięsnego.

Kreatywne rozwiązania dla przemysłu mięsnego

“Wydarzenie takie jak SÜFFA pokazuje nam raz po raz, że targi, pomimo całej presji na cyfryzację, nie mogą zostać zastąpione przez alternatywy online”, powiedział Joachim “Joggi” Lederer, Mistrz Landowego Stowarzyszenia Cechów Rzeźniczych w Badenii-Wirtembergii. “SÜFFA to wspaniałe targi, obowiązkowe wydarzenie dla całej branży. Pokazują, na co stać nasze fantastyczne rzemiosło i z czego możemy być dumni. Spotykasz kolegów, uczysz się czegoś nowego inspirujesz innych i samemu dajesz się inspirować. SÜFFA to idealny rynek, na którym wiele różnych czynników oddziałuje na siebie w wyjątkowy sposób”.

Po kolejnym roku wzrostu sprzedaży Lederer zauważa “wyjątkowo wysoką gotowość do inwestycji” w różnych sektorach. Podkreśla, że modernizacja i “systematyczne przemyślanie” strategii są kluczowe do stawienia czoła przyszłym wyzwaniom.

W obliczu rosnących wymagań konsumentów w zakresie hodowli zwierząt lub nowych form marketingu regionalnego ważne jest dotrzymanie kroku i uniknięcie zastoju w branży mięsnej. “Dzięki odwadze i zapałowi można wspólnie znaleźć kreatywne rozwiązania. Jako cech branżowy mamy tutaj szczególny obowiązek. Dlatego pracujemy pełną parą, aby zapewnić, że SÜFFA 2024 po raz kolejny będzie atrakcyjnymi targami o wysokich standardach zawodowych dla wszystkich uczestników”, kontynuuje Lederer.

O SÜFFA w skrócie

Na targach SÜFFA w Stuttgarcie, kluczowym wydarzeniu dla branży mięsnej oraz małych i średnich przedsiębiorstw z rynku mięsnego z Niemiec, oraz pobliskich krajów, spotykają się ludzie i przemysł. Targi te wyróżniają się specjalnymi strefami wystawienniczymi oraz pokazowymi – “SÜFFA Specials”, które czynią je wyjątkowym wydarzeniem dla europejskiego przemysłu mięsnego. 

Dla polskich firm SÜFFA oferuje wyjątkową okazję do zapoznania się z najnowszymi trendami i innowacjami w branży mięsnej, a także do nawiązania wartościowych kontaktów biznesowych w Niemczech i Europie. Firmy zainteresowane uczestnictwem w tym inspirującym wydarzeniu wciąż mogą zgłaszać chęć udziału jako wystawca targowy.

Zapytaj o warunki udziału >

Zdjęcia: © Landesmesse Stuttgart GmbH

Podziel się informacją!

Oficjalne Przedstawicielstwo Targów Hamburskich, Stuttgarckich i Karlsruhe w Polsce

Fair Support & Service

ul. Gibalskiego 21, 01-190 Warszawa
tel: +48 22 620 71 98, tel: +48 22 620 72 98, fax: +48 22 245 43 42
[email protected]