Polskie Przedstawicielstwo Targów Hamburskich, Stuttgarckich, Karlsruhe logo

Oficjalne Przedstawicielstwo
Targów Hamburskich, Stuttgarckich i Karlsruhe w Polsce

Targi w Niemczech loga

Branża targowa wraca do stanu sprzed pandemii

by | Zaktualizowano April 16, 2024

Branża targowa to sektor gospodarki, który obejmuje organizację i prowadzenie różnego rodzaju targów, wystaw i kongresów. Jest to działalność o dużej skali, która zatrudnia wiele osób i generuje znaczne przychody. Branża ta odgrywa ważną rolę w rozwoju gospodarczym każdego kraju, ponieważ umożliwia przedsiębiorcom nawiązanie kontaktów handlowych oraz promocję swoich produktów i usług, zarówno w kraju, jak i na arenie międzynarodowej.

Przemysł targowy w Niemczech

W Niemczech targi stanowią ważny element gospodarki narodowej. Według międzynarodowego stowarzyszenia branży targowej UFI, globalnie istnieje około 1360 różnego rodzaju spółek terenów targowych i około 31 000 wydarzeń w każdym roku (stan na 2019). Niemiecki udział w powierzchni targowej szacuje się na około 8%. Wiele istotnych targów odbywa się u naszego zachodniego sąsiada.

W Niemczech duże znaczenie mają targi branżowe związane z przemysłem, np. targi obróbki metali lub morskie. Ważne są też targi konsumenckie, takie jak np. targi kulinarne. Branża targowa w Niemczech to ważny element gospodarki, który pozwala na wzrost i rozwój wielu dziedzin gospodarki tego kraju. Z uwagi na obostrzenia, ostatni okres był trudny dla wielu firm z branży targowej.

Pandemia i targi

Ostatnie dwa lata, pomiędzy 2020 a 2022 rokiem, były dla branży targowej bardzo trudne. Pandemia poważnie wpłynęła na organizację targów i wydarzeń na całym świecie. Wiele planowanych wydarzeń zostało odwołanych lub przełożonych, a wiele firm z branży targowej było zmuszonych do zmiany swojego modelu biznesowego. Jednym z rozwiązań było organizowanie targów online i wydarzeń hybrydowych, w których udział brały zarówno osoby stacjonarne, jak i te uczestniczące online. 

Pozytywne prognozy na przyszłość

Pomimo trudności, branża targowa podczas pandemii wykazała się dużą innowacyjnością i elastycznością, dostosowując się do trudnych czasów. Obecnie nastąpił już powrót tradycyjnych, stacjonarnych targów w halach wystawienniczych i branża targowa wraca do życia. Cały sektor może skorzystać z nowych możliwości i szans na rozwój w nadchodzących latach. Liczba wystawców na wielu targach wróciła do poziomu sprzed pandemii.

Krajowe i międzynarodowe targi są nie tylko miejscem, gdzie firmy mogą zaprezentować swoją ofertę, ale także okazją do spotkania z klientami oraz nawiązania nowych kontaktów biznesowych. Bezpośredni kontakt jest nie do zastąpienia w relacjach międzyludzkich i biznesowych. Doświadczenia z okresu pandemii Covid-19 sprzyjają odbudowie całej branży i w organizacji nowych formatów targów w formule hybrydowej i wielu interaktywnym rozwiązaniom.

Podziel się informacją!

Oficjalne Przedstawicielstwo Targów Hamburskich, Stuttgarckich i Karlsruhe w Polsce

Fair Support & Service

ul. Gibalskiego 21, 01-190 Warszawa
tel: +48 22 620 71 98, tel: +48 22 620 72 98, fax: +48 22 245 43 42
[email protected]