Branża targowa wraca do stanu sprzed pandemii

Branża targowa to sektor gospodarki, który obejmuje organizację i prowadzenie różnego rodzaju targów, wystaw i kongresów. Jest to działalność o dużej skali, która zatrudnia wiele osób i generuje znaczne przychody. Branża ta odgrywa ważną rolę w rozwoju gospodarczym każdego kraju, ponieważ umożliwia przedsiębiorcom nawiązanie kontaktów handlowych oraz promocję swoich produktów i usług, zarówno w kraju, jak i na arenie międzynarodowej.

Przemysł targowy w Niemczech

W Niemczech targi stanowią ważny element gospodarki narodowej. Według międzynarodowego stowarzyszenia branży targowej UFI, globalnie istnieje około 1360 różnego rodzaju spółek terenów targowych i około 31 000 wydarzeń w każdym roku (stan na 2019). Niemiecki udział w powierzchni targowej szacuje się na około 8%. Wiele istotnych targów odbywa się u naszego zachodniego sąsiada.

W Niemczech duże znaczenie mają targi branżowe związane z przemysłem, np. targi obróbki metali lub morskie. Ważne są też targi konsumenckie, takie jak np. targi kulinarne. Branża targowa w Niemczech to ważny element gospodarki, który pozwala na wzrost i rozwój wielu dziedzin gospodarki tego kraju. Z uwagi na obostrzenia, ostatni okres był trudny dla wielu firm z branży targowej.

Pandemia i targi

Ostatnie dwa lata, pomiędzy 2020 a 2022 rokiem, były dla branży targowej bardzo trudne. Pandemia poważnie wpłynęła na organizację targów i wydarzeń na całym świecie. Wiele planowanych wydarzeń zostało odwołanych lub przełożonych, a wiele firm z branży targowej było zmuszonych do zmiany swojego modelu biznesowego. Jednym z rozwiązań było organizowanie targów online i wydarzeń hybrydowych, w których udział brały zarówno osoby stacjonarne, jak i te uczestniczące online. 

Pozytywne prognozy na przyszłość

Pomimo trudności, branża targowa podczas pandemii wykazała się dużą innowacyjnością i elastycznością, dostosowując się do trudnych czasów. Obecnie nastąpił już powrót tradycyjnych, stacjonarnych targów w halach wystawienniczych i branża targowa wraca do życia. Cały sektor może skorzystać z nowych możliwości i szans na rozwój w nadchodzących latach. Liczba wystawców na wielu targach wróciła do poziomu sprzed pandemii.

Krajowe i międzynarodowe targi są nie tylko miejscem, gdzie firmy mogą zaprezentować swoją ofertę, ale także okazją do spotkania z klientami oraz nawiązania nowych kontaktów biznesowych. Bezpośredni kontakt jest nie do zastąpienia w relacjach międzyludzkich i biznesowych. Doświadczenia z okresu pandemii Covid-19 sprzyjają odbudowie całej branży i w organizacji nowych formatów targów w formule hybrydowej i wielu interaktywnym rozwiązaniom.

Podziel się informacją!

Ten wpis został zmodyfikowany 16 kwietnia, 2024 19:37

Opublikowane przez

Ostatnie wpisy

Zagraniczne konferencje branżowe w 2024, na których warto być

Konferencja dla telematyki i transportu publicznegoKonferencja dla sektora edukacji i edukacji cyfrowejKonferencje dla przemysłu morskiego…

% dni temu

Dofinansowanie dla eksportu łódzkich firm na targi zagraniczne: Nabór kwiecień-maj 2024

Trwa nabór do programu Regionalne Fundusze Europejskie dla Łódzkiego 2021-2027, priorytet FELD.01 Fundusze Europejskie dla…

% dni temu

GET Nord nawiązuje współpracę z HEA i Inicjatywą ELEKTRO+

Specjalistyczne forum nowoczesnych, energooszczędnych i bezpiecznych instalacji elektrycznych będzie nowością w 2024 w Hamburgu, towarzyszącą…

% dni temu

Festiwal PHOTOPIA Hamburg nie będzie kontynuowany w obecnej formie

Targi Hamburskie (HMC) ogłosiły zakończenie organizacji festiwalu branży foto-wideo i obrazowania PHOTOPIA Hamburg. Pomimo sukcesu…

% dni temu

Targi wiosenne w Stuttgarcie: kulinarna promocja regionów oraz rzemieślniczej, lokalnej żywności

Rynek dobrego smaku, czyli targi Markt des guten Geschmacks organizowane w duchu Slow Food ponownie…

% dni temu

Rodzaje stoisk targowych: który typ stoiska wybrać?

Targi branżowe są niezwykle istotnym wydarzeniem dla firm z różnych sektorów gospodarki, pozwalając na zaprezentowanie…

% dni temu