Oficjalne Przedstawicielstwo Targów Hamburskich, Stuttgarckich i Karlsruhe w Polsce

logo_kmk.png

 logoLMS.png                                                          logo_hamburg.png

logo Reisen

Międzynarodowe Targi Turystyczne
REISEN HAMBURG
Urlop / Karawaning / Turystyka rejsowa /Turystyka rowerowa

7 -11 lutego 2018, Hamburg, Niemcy

REISEN HAMBURG są największymi targami turystycznymi w północnych Niemczech poświęconymi: urlopom, caravaningowi i turystyce rowerowej i rejsowej. Jest to doskonałe miejsce by zaprezentować się nowym klientom z rynku niemieckiego i przedstawić im zakres oraz zalety swojej oferty. Targi są liczne odwiedzane przez dziesiątki tysięcy osób związanych z branżą turystyczną, poszukujących nowych partnerów biznesowych i destynacji turystycznych oraz prywatnych osób pragnących dowiedzieć się więcej o możliwościach wypoczynku podczas bezpośredniej rozmowy.

Podsumowanie ostatniej edycji w 2015:
- liczba wystawców: 804 (z 50 krajów);
- liczba odwiedzających: około 70 000;
- zasięg odwiedzających: głównie Niemcy - Hamburg i północne landy;

Informacje dostępne są również na stronie targów www.reisenhamburg.de

Profil targów

- największe targi poświęcone turystyce i karawaningowi w północnych Niemczech

- bogata oferta wypoczynku od urlopu w egzotycznych miejscach do aktywnych form spędzania wypoczynku, oferty dla turystów na rowerach i karawaningu

- około 900 wystawców (dane za 2015), wśród nich firmy z Polski

- około 70.000 zwiedzających (dane za 2015 rok).

- większość odwiedzających pochodzi z północy Niemiec i dysponuje dochodem powyżej niemieckiej przeciętnej (ponad 2.000 EUR).

- duża gotowość podejmowania decyzji dotyczących urlopu podczas targów – 2/3 gości targowych podczas edycji 2015 od razu dokonało zamówienia lub rezerwacji, ewentualnie miało to zrobić w najbliższym czasie po targach.

- szczególne zainteresowanie ofertą zwiedzania miast (57%), aktywnego wypoczynku (36%) oraz plażowania i wakacji nadmorskich (35%)

- nowy dział tematyczny turystyki rejsowej i pasażerskiej

 Zakres tematyczny

  • Turystyka (regionalne i międzynarodowe organizacje turystyczne, regionalne urzędy promocji miast, hotele i pensjonaty, schroniska młodzieżowe, biura podróży i organizatorzy wypoczynku, kempingi, uzdrowiska i miejscowości nadmorskie, atrakcje turystyczne, przewoźnicy (linie lotnicze, koleje, linie autokarowe, linie promowe, firmy wypożyczające samochody), wydawnictwa turystyczne itd.
  • Karawaning (nowe i używane samochody kempingowe, przyczepy kempingowe, namioty, wyposażenie kempingowe, turystyka kempingowa, wynajem pojazdów i przyczep, wyposażenie itp.) 
  • Turystyka rowerowa (producenci i firmy handlowe oferujące sprzęt rowerowy, wyposażenie i akcesoria do rowerów, odzież, jak również organizatorzy wycieczek rowerowych i atrakcje turystyczne dostępne dla turystyki rowerowej, e-bike)
  • Turystyka rejsowa (rejsy wycieczkowe, cele podróży wycieczki na ląd, zwiedzanie)