Oficjalne Przedstawicielstwo Targów Hamburskich, Stuttgarckich i Karlsruhe w Polsce

logo_kmk.png

 logoLMS.png                                                          logo_hamburg.png

LASYS logo

MIĘDZYNARODOWE TARGI ROZWIĄZAŃ SYSTEMOWYCH W LASEROWEJ OBRÓBCE MATERIAŁÓW | LASYS
16 - 18.06 2020, STUTTGART

Szanowni Państwo,

W imieniu Targów Stuttgarckich pragniemy zaprosić Państwa do udziału jako wystawca w kolejnej edycji Międzynarodowych Targów Rozwiązań Systemowych w Laserowej Obróbce Materiałów LASYS, które w dniach od 16 do 18 czerwca 2020 roku odbędą się w Stuttgarcie.

Jako jedyna międzynarodowa impreza wystawiennicza tej branży, targi LASYS koncentrują się na inteligentnych systemowych rozwiązaniach laserowej obróbki materiałów, pokazują różnorodność wykorzystywanych materiałów oraz specjalne i nowe obszary zastosowań. Prezentowane są również w pełni zautomatyzowane systemy, które dają się szybko i elastycznie przekształcić i mogą być używane w jednym procesie produkcyjnym zarówno do cięcia, spawania, wiercenia i wycinania.

Profil targów

Targi LASYS stanowią idealną platformą nie tylko na zaprezentowanie Państwa aktualnej oferty, wymianę informacji  i rozmowy z obecnymi klientami, ale przede wszystkim stwarzają okazję do nawiązania nowych kontaktów handlowych z partnerami z całego świata.

Podczas ostatniej edycji targów w 2018 r. swoją ofertą przedstawiło  189 wystawców z 23 krajów (41% z zagranicy), a targi odwiedziło blisko 6000 specjalistów, w tym 22% z zagranicy (z 39 krajów). 78% odwiedzających to osoby zaangażowane w podejmowanie decyzji dotyczących zakupów, a ¼ z nich przyznała, że zamierza zainwestować więcej niż 200 tys. EUR. Aż 97% odwiedzających poleciłoby targi innym.

Targi LASYS dysponują dużym potencjałem zwiedzających już z racji swojego usytuowania. W promieniu 100 km od Stuttgartu występuje największa koncentracja przemysłu w Europie, w promieniu 200 km od Stuttgartu skupione jest 40% europejskiego przemysłu obróbki metalu. W Badenii-Wirtembergii (której stolicą jest Stuttgart) zlokalizowanych jest także 50% niemieckich zakładów branż maszynowo-narzędziowych, które generują 52% całkowitej produkcji Niemiec, a 60% pracowników zatrudnionych przy produkcji pracuje w przemyśle motoryzacyjnym, mechanicznym, przy produkcji wyrobów metalowych i w przemyśle elektrotechnicznym.

Zakres tematyczny targów LASYS obejmuje:

1. Urządzenia i maszyny laserowe w systemach produkcyjnych (technologie łączenia, cięcia, znakowania i etykietowania, mikroobróbka powierzchni), agregaty laserowe, źródła lasera, obsługa narzędzi, systemy pomiarowe, sterowanie, urządzenia zabezpieczające

2. Procesy produkcyjne i materiały: metody produkcji (łączenie, cięcie, modyfikowanie właściwości materiału, powlekanie, kształtowanie wstępne materiału, Rapid Prototyping, obróbka plastyczna, znakowanie / etykietowanie, procesy hybrydowe)

3. Usługi: podwykonawstwo produktów i usług, inne usługi (szkolenia, programowanie, uruchomienie systemów laserowych, dobór technologii, certyfikaty, dofinansowanie)

Odwiedzający targi

31% odwiedzających reprezentowało branżę budowy maszyn, 16% przemysł motoryzacyjny, 16% branżę optyczną, a po 15% przemysł obróbki metalu i budowy urządzeń. Targi odwiedzili również przedstawiciele przemysłu precyzyjnego, elektrotechnicznego, medycznego, tworzyw sztucznych, budowy form i lotnictwa.

Program ramowy

Targom towarzyszy również obszerny i bogaty program ramowy obejmujący liczne fora, pokazy specjalne oraz warsztaty służące wymianie wiedzy i praktycznych rozwiązań, np. Stuttgarter Lasertage – Międzynarodowe Forum branży Laserowej ułatwiające kontakt między ekspertamii a użytkownikami forum Laser In Action – trzydniowe warsztaty prowadzone przez praktyków oraz krótki kurs Podstawy obróbki laserowej skierowany dla wszystkich zainteresowanych rozmaitymi zastosowaniami technologii laserowej.

Koszty udziału

Ceny netto wynajęcia powierzchni wystawienniczej (bez zabudowy) wynoszą (ceny rabatowe, przy zgłoszeniu do 31.07.2019 r.):

- stoisko z 1 stroną otwartą             – 180,00 EUR za 1 m2

- stoisko z 2 stronami otwartymi      – 198,00 EUR za 1 m2

- stoisko z 3 stronami otwartymi      – 207,00 EUR za 1 m2

- stoisko z 4 stronami otwartymi      – 217,00 EUR za 1 m2

Opłata na rzecz AUMA – 0,60 EUR za 1 m2 powierzchni

Opłata Eko – 4,00 EUR / 1 m2

Opłata medialna za wpis do katalogu i rejestru wystawców – 430,00 EUR

Szczegółowe informacje o targach dostępne są również na stronie https://www.messe-stuttgart.de/lasys/en/

STREFA ODWIEDZAJĄCEGO TARGI

Zamówienie biletów

Dojazd na targi

Plan terenów targowych