Oficjalne Przedstawicielstwo Targów Hamburskich, Stuttgarckich i Karlsruhe w Polsce

logo_kmk.png

 logoLMS.png                                                          logo_hamburg.png

PODRÓŻ I DOJAZD DO KARLSRUHE

Połączenia lotnicze

Lotnisko  znajduje się 40 kilometrów na południe od miasta Kalrsruhe. Niestety nie jest łatwo o bezpośrednie połączenie lotnicze z Polski. W bliskim sąsiedztwie znajdują się też porty lotnicze w Stuttgarcie, Frankfurcie n/Menem oraz Strasbourgu. Z wielu tych portów dostępne są wygodne połączenia kolejowe.

Strona portu lotniczego Karlsruhe/Baden-Baden

Strona portu lotniczego we Frankfurcie

Strona portu lotniczego w Stuttgarcie

Strona portu lotniczego w Strasbourgu

Połączenia Kolejowe

Karlsruhe posiada wiele połączeń kolejowych i jest bardzo dobrze skomunikowane z wieloma miastami w Niemczech, Francji, Belgii i Holandii. Mogą Państwo skorzystać z poniższych wyszukiwarek połączeń:

DB Bahn

Podróżując pociągiem w Niemczech, mogą Państwo skorzystać ze zniżki na bilety. Należy dokonać rezerwacji pod numerem +49 (0)1806 - 31 11 53 i podać hasło "KMK Karlsruhe".

Podróż samochodem

Jadąc samochodem najlepiej zwracać uwagę na znaki "Messe" na autostradzie. Jadąc austostradą A8 ze Stuttgartu należy skręcić na A5 do Bazylei a następnie wybrać zjazd “Karlsruhe-Süd” i podążać za znakami “Messe”. Jadąc autostradą A65 przekształca się ona w B10, należy wybrać zjazd 8 i podążać za znakami “Messe”.

Należy pamiętać, że Karlsruhe jest objęte zieloną strefą i by wjechać do centrum należy wykupić plakietki "Umweltzone". Jakkolwiek Targi Karlsruhe są zlokalizowane W Rheinstetten na południe od miasta i nie są one wymagane, jeśli nie będą Państwo wjeżdżać do centrum miasta. Więcej informacji znajdą Państwo w zakładce "zielone strefy" w zakładce "warto wiedzieć" w menu naszej strony.

Messe Karlsruhe
Messeallee 1
76287 Rheinstetten
Germany

GPS: Messe Kalrsruhe lub Leichtsandstraße lub Messeallee