Oficjalne Przedstawicielstwo Targów Hamburskich, Stuttgarckich i Karlsruhe w Polsce

logo_kmk.png

 logoLMS.png                                                          logo_hamburg.png

Informacje prasowe


Targi SMM w Hamburgu

10.08.2015 r.

Święto światowego przemysłu stoczniowego za rok w Hamburgu

(Flaga polska.jpg do pobrania)

Co dwa lata najważniejsze i największe targi światowego przemysłu okrętowego – SMM w Hamburgu gromadzą liderów budowy i remontu statków, produkcji najnowocześniejszego wyposażenia okrętowego, technologii i inżynierii morskiej oraz decydentów szeroko rozumianej gospodarki morskiej. W czasie każdej edycji targów kilkadziesiąt wiodących firm ogłasza wprowadzenie do swojej oferty nowych, innowacyjnych produktów i prezentuje najnowsze rozwiązania technologiczne. Impreza ta daje możliwość nie tylko zapoznawania się z prezentowanymi produktami i usługami, ale również stanowi miejsce nawiązywania stałej międzynarodowej współpracy.

Kolejna – 27. edycja targów odbędzie się w terminie 6 – 9 września 2016 r. Termin zgłoszeń dla wystawców upływa jednak 16 września bieżącego roku.

Każda edycja targów gromadzi ponad 2.000 wystawców począwszy od wyspecjalizowanych firm średniej wielkości, aż po koncerny okrętowe działające w skali globalnej (2.100 firm z 67 krajów w 2014 roku) oraz 50.000 zwiedzających profesjonalistów z całego świata. Przedsiębiorcy z Polski mają znaczący udział w imprezie (38 polskich wystawców w 2014 roku).

O skali hamburskiego przedsięwzięcia świadczy także bardzo duża liczba imprez towarzyszących - kongresów, konferencji, seminariów, sympozjów, workshopów, warsztatów i oficjalnych przyjęć, których w ubiegłej edycji było ponad 150. Wśród  najważniejszych imprez towarzyszących znajdują się SMM Ship Finance Forum poświęcone finansowaniu budowy statków, Global Maritime Environmental Congres gmec poświęcony wyzwaniom związanym z ochroną środowiska morskiego jakie stoją przed branżą stoczniową, Maritime Security & Defence MS&D  kongres poświęcony bezpieczeństwu szlaków morskich i portów oraz SMM Offshore Dialogue poświęcony szansom i wymaganiom branży offshore.

Zakres tematyczny targów:

  • budowa statków i przemysł stoczniowy
  • wyposażenie statków
  • silniki / systemy napędowe, systemy  pomocnicze
  • urządzenia eksploatacyjne
  • systemy przeładunkowe
  •  elektrotechnika / elektronika
  • porty
  • usługi morskie
  • armatorzy / przedsiębiorstwa żeglugowe
  • technika morska

W oczekiwaniu na przyszłoroczną edycję targów w Hamburgu firmy z branży stoczniowej mają możliwość wcześniejszego uczestnictwa w siostrzanej lokalnej edycji targów SMM na rynku azjatyckim – targach INMEX SMM India, które odbędą się w terminie 23 - 25 września bieżącego roku w Mumbaju (Bombay Exhibition Centre).

Więcej informacji na temat targów uzyskają Państwo w Przedstawicielstwie Targów Hamburskich w Polsce, tel: 22-620 72 98, mail: kuzminska(at)eurotargi.com