Polskie Przedstawicielstwo Targów Hamburskich, Stuttgarckich, Karlsruhe logo

Oficjalne Przedstawicielstwo
Targów Hamburskich, Stuttgarckich i Karlsruhe w Polsce

Targi w Niemczech loga

Przygotowania do CastForge 2024: bogaty program ramowy, innowacje i liczni wystawcy

by | 21.05, 2024

Trwają przygotowania do targów CastForge, które odbędą się w Targach Stuttgarckich w dniach od 4 do 6 czerwca 2024 roku. Aż 485 wystawców zaprezentuje swoją ofertę, która będzie uzupełniona o specjalistyczny program towarzyszący. Targi koncentrują się zwłaszcza na klasycznych odlewach staliwnych i żeliwnych. Targi CastForge to jedno z ważnych wydarzeń w kalendarzu targów przemysłowych, gdzie spotyka się branża odlewnicza i kuźnicza z całej Europy.

Na targach nie zabraknie firm z Polski. Swoją ofertę zaprezentuje ponad 22 polskich firm wraz ze Stowarzyszeniem Technicznym Odlewników Polskich (STOP).

Forum Techniczne dla branży kuźniczej

Targi CastForge to nie tylko miejsce do prowadzenia interesów dla osób zajmujących się zakupami, rozwojem i projektowaniem odlewów i odkuwek. To także okazja dla do poszerzenia swojej wiedzy i znalezienia inspiracji w różnorodnych tematach. Jedną z nich  będzie Forum Techniczne organizowane przez Niemieckie Stowarzyszenie Kuźnicze (IMU), które odbędzie się pierwszego dnia targów w hali nr 5.

Tobias Hain, dyrektor zarządzający IMU, podkreśla: „Podczas naszych technicznych rozmów przedstawimy przegląd rozwoju gospodarczego w dziedzinie kucia i omówimy główne punkty naszych innowacyjnych projektów. Zaprezentowane zostaną również najciekawsze projekty badawcze, które zostały ukończone w ubiegłym roku. Szczególnie cieszy fakt, że w tym roku ponownie będziemy mogli wręczyć kilka nagród. Podczas CastForge uhonorujemy zaangażowanych młodych ludzi z branży kuźniczej. Szczególnym wydarzeniem będzie wręczenie nagrody Otto Kienzle. Nagroda ta przyznawana jest za wybitne osiągnięcia młodych naukowców w dziedzinie kuźnictwa”.

Tobias Hain, dyrektor zarzadzajacy IMU (Niemieckie Stowarzyszenie Kuźnicze / Industrieverband Massivumformung e.V.)
© Industrieverband Massivumformung e.V.

Innowacje w zrównoważonym rozwoju i procesach odlewniczych

Austriackie, Federalne Stowarzyszenie Gospodarki Materiałowej, Zakupów i Logistyki tego samego dnia przedstawi temat „Zrównoważony rozwój i CBAM” (Carbon Border Adjustment Mechanism) i zapewni odwiedzającym praktyczne wskazówki dotyczące codziennej praktyki zakupowej.

Kolejny dzień targów rozpocznie się pod hasłem „Odlewanie – zrównoważony proces produkcyjny o wielkim potencjale”. Specjaliści z Austriackiego Instytutu Badawczego Odlewnictwa (ÖGI) rzucą światło na cały zakres procesów odlewniczych i ich szczególne aspekty, a także na stopy odlewnicze i ich właściwości. Omówione będą również możliwości lekkich rozwiązań konstrukcyjnych poprzez optymalizację topologii, piaskowanie 3D, symulację stabilnych procesów odlewania oraz testy nieniszczące.

Dzień Zakupów BME: Trendy i praktyki w sektorze odlewnictwa

Następnie Federalne Stowarzyszenie Gospodarki Materiałowej, Zakupów i Logistyki (BME) zaprosi odwiedzających na Dzień Zakupów BME (BME Buyers’ Day / BME-Einkäufertag). Podczas tego wydarzenia uczestnicy będą mieli okazję przyjrzeć się tradycyjnym tematom z praktyk i umiejętności zakupowych w sektorze odlewnictwa i kuźnictwa, a także bieżącym trendom. Omówione zostaną tematy takie jak pomiar wydajności w obszarze zakupów, najlepsze praktyki w nabywaniu odlewów i odkuwek oraz wykorzystanie sztucznej inteligencji w procesach zakupowych, prezentowane z różnych perspektyw. 

Dodatkowo, podczas wydarzenia zostaną omówione możliwości zaangażowania społecznego w zakupach (CSR) na przykładzie najlepszych praktyk dotyczących “Społecznej i ekonomicznej wartości dodanej w zakupach”.

Stowarzyszenie BME, wraz z Niemieckim Stowarzyszeniem Kuźniczym i Federalnym Stowarzyszeniem Niemieckiego Przemysłu Odlewniczego, zorganizują w środę dwie wycieczki z przewodnikiem po targach CastForge, na temat „Zielonego kucia” (Green forging). Wycieczki skupią się na zrównoważonych praktykach, minimalizacji wpływu na środowisko oraz efektywnym wykorzystaniu surowców i energii w produkcji odlewów i odkuwek.

Nowe technologie dla branży odlewniczej

Trzeci dzień targów będzie skoncentrowany na nauce i badaniach. Instytut Zastosowań Materiałów w Inżynierii Mechanicznej (IWM) na Uniwersytecie RWTH Aachen, projekt badawczy TuWAs (centrum transformacji łańcuchów wartości dodanej technologii formowania), Instytut Fraunhofera ds. Trwałości Strukturalnej i Niezawodności Systemów (LBF) oraz Instytut Fraunhofera ds. Technologii Produkcji i Zaawansowanych Materiałów (IFAM) przedstawią swoje aktualne projekty i odpowiedzą na pytania publiczności.

Jako wyjątkowa platforma dla branży metalowej, poświęcona odlewnictwu i kuźnictwu CastForge przyciąga specjalistów z całego świata, zainteresowanych obróbką stali, żeliwa oraz innych stopów. Targi te oferują nie tylko przestrzeń do biznesowych spotkań, ale także możliwość wymiany wiedzy i doświadczeń.

Pełny program targów i bilety dla gości

Program wykładów w hali 5 będzie otwarty dla wszystkich uczestników targów CastForge.

Pełen program towarzyszący targom CastForge 2024 jest dostępny na stronie:

Program targów CastForge 2024 >

Lista wystawców tegorocznej edycji dostępna jest na stronie:

Lista wystawców CastForge 2024 >

Nasze Przedstawicielstwo zaprasza do bezpłatnego odwiedzenia imprezy. Aby otrzymać bezpłatną wejściówkę należy zarejestrować swoje dane na stronie targów:

Wpisując kod:

CASTFORGE24PL 

w okienko „Have you got a ticket code?“.

Rejestracja online

Zdjęcia: © Landesmesse Stuttgart GmbH

Podziel się informacją!

Oficjalne Przedstawicielstwo Targów Hamburskich, Stuttgarckich i Karlsruhe w Polsce

Fair Support & Service

ul. Gibalskiego 21, 01-190 Warszawa
tel: +48 22 620 71 98, tel: +48 22 620 72 98, fax: +48 22 245 43 42
[email protected]