Polskie Przedstawicielstwo Targów Hamburskich, Stuttgarckich, Karlsruhe logo

Oficjalne Przedstawicielstwo
Targów Hamburskich, Stuttgarckich i Karlsruhe w Polsce

Targi w Niemczech loga

Targi dla branży szlifierskiej GrindingHub 2024 będą większe i bardziej międzynarodowe

by | 23 lutego 2024

Targi poświęcone technologiom szlifowania GrindingHub w Stuttgarcie zyskują na popularności i stają się coraz większe oraz bardziej międzynarodowe. – 

Do targów zgłosiło się już ponad 400 firm z około 30 krajów. Na liście wystawców znajdują się też firmy z Polski. Targi odbędą się w dniach od 14 do 17 maja 2024 r. w Stuttgarcie. Firmy z Polski mogą nadal zgłaszać chęć udziału jako wystawcy na targach. Zachęcamy do skontaktowania się z Przedstawicielstwem Targów Stuttgarckich w Polsce.

Dowiedz się więcej o GrindingHub i zapytaj o koszty udziału >

Dr Markus Heering, dyrektor zarządzający organizatora VDW (Niemieckie Stowarzyszenie Producentów Obrabiarek), podkreśla: “Po pierwszorzędnej premierze GrindingHub, oczekiwania wobec są oczywiście wysokie. Zważywszy na obecny poziom i liczbę zgłoszonych firm oraz międzynarodowy charakter targów i wiele prezentowanych rozwiązań dla całego procesu szlifowania w przemyśle, mamy pełne przekonanie, że edycja targów w 2024 roku zaprezentuje się wyjątkowo doskonale, przynosząc korzyści całej branży”.

Targi GrindingHub 2024 stają się bardziej globalne dzięki przemysłowi z Azji

Liczba wystawców z Azji znacząco wzrosła. Podczas gdy pierwsza edycja targów cierpiała z powodu bezpośrednich konsekwencji pandemii, dziś swoboda podróżowania została przywrócona, a firmy z całego świata mogą przyjechać na targi w Stuttgarcie. 

To szczególnie zauważalne w przypadku wystawców z Chin, których liczba wzrosła. Chiny są obecnie liderem w produkcji i rynku technologii szlifowania.

Chen Taoxin, zastępca dyrektora generalnego firmy Weize, mówi o udziale w targach: “GrindingHub jest bardzo profesjonalny i pasuje do filozofii wystawienniczej naszej firmy. Możemy tu spotkać wielu naszych klientów, a także zobaczyć najnowsze osiągnięcia w branży”

Spodziewany jest duży wzrost liczby odwiedzających targi z Azji, zwłaszcza z Chin i Japonii. Lokalizacja Targów Stuttgarckich zapewnia doskonałe warunki dla przywitania ekspertów z całego świata z branży technologii szlifowania.

Stuttgart i Badenia-Wirtembergia są dobrze rozwiniętymi regionami z dużym przemysłem branży metalowej. Stuttgart, będący siedzibą wielu renomowanych firm motoryzacyjnych, jest znany z produkcji samochodów, maszyn i urządzeń. Natomiast Badenia-Wirtembergia jest jednym z najbardziej zindustrializowanych regionów Niemiec, gdzie przemysł metalowy odgrywa istotną rolę w gospodarce.

Okazja do poznania całego łańcucha procesów i produkcji branży szlifierskiej

Oprócz nowo reprezentowanych krajów podczas targów, w nadchodzącej edycji rozwinęły się również poszczególne sektory całego łańcucha procesów i technologii szlifowania. 

W 2024 roku na targach będzie reprezentowanych większa liczba producentów materiałów ściernych niż w pierwszej edycji. Zaprezentowana zostanie szeroka oferta, od szlifierek po programatory, peryferia oraz systemy pomiarowe i testowe. Targi GrindingHub 2024 zapowiadają się są jeszcze bardziej interesująco dla przedstawiciel branży technologii szlifowania. 

Potwierdza to również Martin Büsch, Dyrektor Marketingu na Europę Środkową w Saint-Gobain Abrasives w Wesseling. Firma ta to producent wszystkich czterech głównych kategorii materiałów ściernych: spoiwa ścierne, materiały ścierne nasypowe, tarcze do cięcia i szlifowania, a także narzędzia diamentowe i CBN. Büsch stwierdza: “Z naszego punktu widzenia, targi GrindingHub w bardzo krótkim czasie stały się przodującymi targami technologii szlifowania. Dlatego uważamy je za doskonałą okazję do nawiązania kontaktu zarówno z dotychczasowymi, jak i nowymi klientami oraz ekspertami z branży”.

Czego można spodziewać się podczas GrindingHub 2024? 

Podczas GrindingHub 2024 dla zwiedzających czeka solidny program wydarzeń towarzyszących:

  • Cyfryzacja w produkcji
  • “Park rozwiązań szlifierskich”
  • Interesujące rozwiązania produkcyjne
  • Strefa Start-upów
  • Zagadnienia z dziedziny nauki
  • Specjalistyczne seminaria
  • Fora specjalistyczne
  • Specjalne stoisko Fundacji Młodych Talentów dla Inżynierii Mechanicznej.

GrindingHub 2024 budują markę jako przodujące targi technologii szlifowania

Markus Heering z VDW podkreśla: “Jesteśmy bardzo zadowoleni z możliwości otwarcia czwartej hali targowej, dzięki wzrostowi liczby zainteresowanych wystawców. Oczywiście będziemy nadal prowadzić rozmowy ze wszystkimi zainteresowanymi firmami, które jeszcze nie zdecydowały się na rejestrację”

Targi GrindingHub odbędą się już w dniach od 14 do 17 maja 2024 r. na terenach targowych w Stuttgarcie. Polskie firmy mogą nadal zgłaszać swoją gotowość do uczestnictwa jako wystawcy na targach. Zainteresowane firmy zachęcamy do skontaktowania się z Przedstawicielstwem Targów Stuttgarckich w Polsce.

Zapytaj o warunki udziału >

Opracowanie na podstawie: Tobias Beckmann, konsultant, VDW, GrindingHub 2024 wird größer und internationaler (https://www.grindinghub.de/newsroom/details/grindinghub-2024-wird-groesser-und-internationaler)

Zdjęcia: © Landesmesse Stuttgart GmbH

Podziel się informacją!

Oficjalne Przedstawicielstwo Targów Hamburskich, Stuttgarckich i Karlsruhe w Polsce

Fair Support & Service

ul. Gibalskiego 21, 01-190 Warszawa
tel: +48 22 620 71 98, tel: +48 22 620 72 98, fax: +48 22 245 43 42
[email protected]