Polskie Przedstawicielstwo Targów Hamburskich, Stuttgarckich, Karlsruhe logo

Oficjalne Przedstawicielstwo
Targów Hamburskich, Stuttgarckich i Karlsruhe w Polsce

Targi w Niemczech loga

Technologie szlifowania w jednym miejscu: unikalna wiedza produkcyjna w Grinding Solution Park Science podczas targów GrindingHub w Stuttgarcie

by | 10.05, 2024

Aż pięć renomowanych instytutów badawczych, specjalizujących się w technologii produkcji, zaprezentuje swoje najnowsze projekty z zakresu technologii szlifowania podczas prestiżowych targów GrindingHub, które odbędą się w dniach 14-17 maja w Stuttgarcie.

Prezentacje te będą miały miejsce w Grinding Solution Park Science, na stoisku 10D20 w hali 10 na terenie Targów Stuttgarckich. Wspomniane instytuty reprezentują czołowe ośrodki badawcze zajmujące się technologią szlifowania w Niemczech i Szwajcarii:

  • IFW (Instytut Inżynierii Produkcji i Obrabiarek) z Uniwersytetu Leibniza w Hanowerze,
  • inspire AG z Zurychu,
  • ISF (Instytut Technologii Obróbki Skrawaniem) z Uniwersytetu TU w Dortmundzie,
  • IWF (Instytut Obrabiarek i Zarządzania Fabryką) z Uniwersytetu TU w Berlinie,
  • MTI (Instytut Technologii Produkcji) z Uniwersytetu RWTH w Aachen.

Profesor Dirk Biermann, dyrektor ISF na Uniwersytecie Technicznym w Dortmundzie, podkreśla: “GrindingHub stanowi doskonałe forum do wymiany pomysłów na temat innowacji i rozwoju technologii szlifowania, a także wspiera w kształtowaniu przyszłości branży“.

Od badań naukowych do zastosowań przemysłowych w dziedzinie szlifowania

Ważną kwestią dla instytutów uniwersyteckich jest współpraca z przemysłem. Duża liczba firm zaangażowana jest w projekty badawcze instytutów, wspierając postęp badań. Projekty te prezentują dogłębne zrozumienie współzależności w szlifowaniu i wykańczaniu. GrindingHub to ważne targi dla przemysłu. Firmy mają tu możliwość dyskusji nad kwestiami związanymi z produkcją, co pozwala na szybkie przeniesienie wiedzy do praktyki przemysłowej.

Wykorzystujemy wiedzę i doświadczenie z dziesięcioleci badań, aby wspierać firmy z sektorów szlifowania cylindrycznego, powierzchniowego/profilowego, narzędziowego i wibracyjnego w ich indywidualnych wyzwaniach” – mówi Peter Breuer, Group Leader Grinding Technology w MTI Uniwersytetu RWTH Aachen. 

Technologiczne innowacje i nowoczesne procesy szlifowania

Wszystkie uczestniczące w targach GrindingHub instytuty badawcze i firmy skupiają się na tematach związanych z technologią szlifowania, które mają wpływ na branżę. Obejmują one badania nad obróbką nowych i innowacyjnych materiałów oraz procesy szlifowania mające na celu uzyskanie powierzchni o efektywnej charakterystyce trybologicznej. Duży nacisk kładziony jest na niezawodność procesu i modelowanie predykcyjne oraz uczenie maszynowe.

Odwiedzający strefę Grinding Solution Park Science mogą spodziewać się bogatej oferty eksponatów. Znajdą tam m.in. sensoryczne uchwyty narzędziowe do szlifowania otworów w warunkach wysokiej prędkości, narzędzia szlifierskie produkowane addytywnie o trójwymiarowym profilu, generujące narzędzia szlifierskie do produkcji frezów oraz diamentowe narzędzia szlifierskie o stopniowanej koncentracji ziaren.

Ważne jest dla nas, aby reprezentować całe środowisko produkcyjne w GrindingHub jako miejscu spotkań branży technologii szlifowania. Synergia między badaniami a przemysłem odgrywa tutaj kluczową rolę. Odwiedzający mogą doświadczyć tego na żywo i na miejscu w Grinding Solution Park Science“, podsumowuje dr Marcus Heering, dyrektor zarządzający organizatora GrindingHub, VDW (Niemieckie Stowarzyszenie Producentów Obrabiarek).

Zdjęcia: © Landesmesse Stuttgart GmbH

Podziel się informacją!

Oficjalne Przedstawicielstwo Targów Hamburskich, Stuttgarckich i Karlsruhe w Polsce

Fair Support & Service

ul. Gibalskiego 21, 01-190 Warszawa
tel: +48 22 620 71 98, tel: +48 22 620 72 98, fax: +48 22 245 43 42
[email protected]